Mumya demiş ki:
Hayır ilker hiç te öyle değil...

Aralarındaki fark

Kurtlar Vadisi; dünyanın en iğrenç, en saçma dizisi

Lost; dünyanın en iyi, en heyecan verici dizisi....

bence lost dünyanın en saçma,en gereksiz,en amaçsız dizisi.
ögrenince ne oluyor adadaki embesillere ne oldugunu ?
yani işim gücüm yok o adadaki afedersiniz "angutları" izleyecegim öyle mi ?

tamam saygı duyarım izlemene de.
mesela ben de kurtlar vadisi 'ni izlerim.
izledigim zamana sonuna kadar da deger.çok klişe olacak ama en azından türkiye hakkındaki gerçekleri az da olsa ögrenmiş oluyorsun.en azından ben öyle düşünüyorum.

kişisel fikrimce lost,tıpkı dallas gibi dünyayı etkisi altına alan,insanları iş yapmaktan alıkoyan tamamen boş bir dizi.

(yorumumda agır ithamlarda bulunmam senin ettigin laflar yüzündendir.başkalarının ilgi duydugu şeylere saygı duyman dilegiyle)

Mumya demiş ki:
O zaman ben yanlış anlamışım... Bizim milletimiz anca kurtlar vadisi izlesin. Acaba kaç kişi hindistanda ineklerin kutsal olduğunu biliyor??? Biz sadece BİZi izleriz, BİZi okuruz, BİZim tarihimizi öğreniriz...
sen ilk önce kendi tarihini ögren.sonra sıra hindistanınkine gelsin tamam mı ?
bizim millet isterse lost izler isterse kurtlar vadisi hatta isterse seda sayanı ' da izler.(tamam son örnek kötüydü)
bir kimseyi veya kesimi lost izlemiyor diye aşagılayamazsın.
ben aşagılamadım ki falan diye cevap verirsen hazır olsun,
"bizim millet ancak kurtlar vadisi'ni izler" lafın..

dipnot:o inek hikayesini 7 yaşımdan beri biliyorum mesela ben.bkz.(genç gezginin dünya turu)

Şu anda tartışma yaratmak istemiyorum... Ancak konu şu ki Kurtlar Vadisi Türkiye'nin gerçekleri asla yansıtmadı ve hiçbir dizi gerçekten yansıtmayacaktır.

Lost'u izlerken amaç bi şey öğrenmek değil zaten...Senin "Lost izlerken ordaki "ANgut"ların ne yaptığından bize ne" lafına güldüm ve sinirlendim. Angut; eşi öldüğünde hiçbirşey yapmadan başında bekleyen sadık bir kuştur. Keşke herkes "Angut" olsa...

Hakaret anlamında kullandın öyleyse şu soruyu sana şöyle sorayım; Türkiye Yarı Finale çıksa bize ne çıkmasa... Deme Türkiye'nin ismi duyuluyor diye... O en saçma neden...

Gerçekleri anlatmak konusuna gelince... Türkiye'de kimsenin bilmediği o kadar çok şey dönüyor ki... Ve tabi bizim milletimiz saf hala "Bir Türk dünyaya bedeldir." lafını Atatürk'ün o batmış millete moral vermek için söylediyini bilmiyorlar... Çünkü asla bir birey kendisinden başka hiçbirşeye bedel değildir... Adamlar pkk'yı söverken kimse bilmeden af çıkartıyor ... İnsanlar polisler tarafından katlediliyor, biz pkk'yı sövüyoruz. Tabi bende nefret ediyorum onlardan öyle insanlardan nefret ediyorum...

Köprü dizisinin son bölümünü annem izliyordu bende pcde sıkılmıştım bi izliyeyim dedim. Bi terörist hapse girdi, üstünde güzel elbiseler var. Annem şaşırdı:
-Teröröist böyle mi giyinir? diye şaşkınlığını dile getirdi...

Şimdi söyleyin a dostlar onlar da bir can onların da aileleri var.

Ve bana önce geçmişini öğren diyorsun. Edison elektriği buldu, Grahambel telefonu icat etti vs. söylermisiniz bana Türk ve insanlığa gerçekten büyük hizmetler sunmuş kaç tane BİLİM adamı var? Türkler dünyanın en zeki milletlerinden biri. Ancak islam ve savaş tutkusu bu zekayı boşa harcattı bütün tarihi boyunca Türkler'in...

Uzun yazılar yazmayı severim ve kendimi tutmasaydım biraz uzun olcaktı bu yazı :)

Mumya demiş ki:
Şu anda tartışma yaratmak istemiyorum... Ancak konu şu ki Kurtlar Vadisi Türkiye'nin gerçekleri asla yansıtmadı ve hiçbir dizi gerçekten yansıtmayacaktır.

Lost'u izlerken amaç bi şey öğrenmek değil zaten...Senin "Lost izlerken ordaki "ANgut"ların ne yaptığından bize ne" lafına güldüm ve sinirlendim. Angut; eşi öldüğünde hiçbirşey yapmadan başında bekleyen sadık bir kuştur. Keşke herkes "Angut" olsa...

Hakaret anlamında kullandın öyleyse şu soruyu sana şöyle sorayım; Türkiye Yarı Finale çıksa bize ne çıkmasa... Deme Türkiye'nin ismi duyuluyor diye... O en saçma neden...

Gerçekleri anlatmak konusuna gelince... Türkiye'de kimsenin bilmediği o kadar çok şey dönüyor ki... Ve tabi bizim milletimiz saf hala "Bir Türk dünyaya bedeldir." lafını Atatürk'ün o batmış millete moral vermek için söylediyini bilmiyorlar... Çünkü asla bir birey kendisinden başka hiçbirşeye bedel değildir... Adamlar pkk'yı söverken kimse bilmeden af çıkartıyor ... İnsanlar polisler tarafından katlediliyor, biz pkk'yı sövüyoruz. Tabi bende nefret ediyorum onlardan öyle insanlardan nefret ediyorum...

Köprü dizisinin son bölümünü annem izliyordu bende pcde sıkılmıştım bi izliyeyim dedim. Bi terörist hapse girdi, üstünde güzel elbiseler var. Annem şaşırdı:
-Teröröist böyle mi giyinir? diye şaşkınlığını dile getirdi...

Şimdi söyleyin a dostlar onlar da bir can onların da aileleri var.

Ve bana önce geçmişini öğren diyorsun. Edison elektriği buldu, Grahambel telefonu icat etti vs. söylermisiniz bana Türk ve insanlığa gerçekten büyük hizmetler sunmuş kaç tane BİLİM adamı var? Türkler dünyanın en zeki milletlerinden biri. Ancak islam ve savaş tutkusu bu zekayı boşa harcattı bütün tarihi boyunca Türkler'in...

Uzun yazılar yazmayı severim ve kendimi tutmasaydım biraz uzun olcaktı bu yazı :)

ordan burdan edindigin taze bilgileri bana sunma lütfen.
angutun eşinin leşine bakması benim zerre umrumda değil.
türkiye yarı finale çıkarsa beni ilgilendirir çünkü o benim ülkemin milli takımı.
lost'taki tipler senin babanın oglu mu diye soruyor muyum sana ?

ülkede olup bitenlerden haberin olmaz böyle lost gibi boş şeylere takılıp kalırsan.
unutma ki bu adaletsizlikleri düzeltecek olan lost'taki tipitipler değil BİZLERİZ.
böyle saçma sapan şeylere vakit ayırıp hayat felsefesi haline getireceginize okuyun,ögrenin adam olun ki ülkenize bir katkınız olsun.(sözüm genele sakın yanlış anlama)

emperyalizmin türk' ü kürt' ü birbirine nasıl düşürüdügü açıkca anlatıldı kurtlar vadisinde.

şuanda çok cahil bir milletiz bilmem farkında mısın ? üniversite okumuş insanımız toplumumuzun yüzde 3 lük kesimini oluşturuyor yarısı işsiz.
yürkiye nin yüzde 50 küsürü ilkokul mezunu.çogu ya parasızlıktan ya da dünyaya kız olarak gelme suçundan dolayı okuyamıyor.

ülke,ekonomi herşey tepetaklak.ve senin yaptıgın şey bilgilenmek yerine oturup saçma bir diziyi savunmak.
senin yapacagına elbette karışamam fakat madem konuşmayı biliyorsun söylediklerim yanlış mı evvela onu söyle.

savaşçı bir millet olan Türkler' in bu yetenegi asla beynini köreltmedi.
islam' ın etkileri üzerine bir kaç laf etmek isterdim lakin ne yeri ne de zamanı.

ŞUANDA TÜRKİYE' DE BİLİMADAMI GÖREMİYORSAN BU GEÇMİŞTE BAŞIMIZDA OLANLARIN SUÇU.
ADAM İSTEDİGİ BÖLÜMÜ OKUMAK İSTİYOR FAKAT TÜRKİYE ' DE ALTYAPI YOK MESELA O MESLEKTE.
NAPIYOR GİDİYOR AMERİKA'YA İNGİLTERE'YE.

ilk önce altyapı oluşturmak lazım.
bilgi edinmek ve okumak senin en büyük silahın olmalı.boşa palavra sıkmak değil.

Atatürk'ün Bursa Nutku'nu okumanı tavsiye ederim.

son sorum..madem ülkemde bu kadar karmaşa var ve bunun farkındasın ve de bundan rahatsızsın.
saçma sapan bir dizi izlemek ve bize akıl vermek yerine neden daha dolu şeylerle ugraşmıyorsun ?!

bannedddd

Buralıyım
Siz de çok uzatıyorsunuz bi Lost izlemekle ülkesine ne gibi katkısı ya da zararı olacak yahu?

Harmonia demiş ki:
Siz de çok uzatıyorsunuz bi Lost izlemekle ülkesine ne gibi katkısı ya da zararı olacak yahu?
Zarar veriyormuş bize ... Taze bilgilerle demek istediğin interneti araştırıp mı bunları yazdım? Eğer öyle diyorsan dostum ben tamamiyle ayrılıyorum extraloobtan...

Yukarı Alt