1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dual Axe + Bard Rehberi.


 1. rastlantisal

  rastlantisal rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  93
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Bilgisayar bilmem nesi.

  Merhabalar.
  Bildiğiniz üzere, 2h warriorun çinli okçu, glavier, blader karşısında çokça şansı yok. Çünkü atakları yavaş kalıyor ve en güçlü atağı bölünüp duruyor. Aynı zamanda sürekli uzattığı veya yatırdığı için partilerde pekte hoşnut kalınmıyor.
  Bu tarz sıkıntılardan ötürü her türlü çarı rahatlıkla kesebileceğiniz ve oldukça az sp isteyen dual axe + bard yapılandırmasını anlatacağım.
  Unutmayalım ki dual axe stun çarıdır. 60 lvle kadar açılan stun skilleri 90 lvlde stun lvli az kaldığı için çokça stun koymayacaktır. O yüzden 2h+dual axe stun skilleri çok işe yaramamaktadır.
  Anonim warrior skilleri:
  1. sıra (Frenzy Buster):
  Sprint Assault: MAX. Uzama hem kasarken hem pvpde uzattıklarında çok işinize yarayacak. Ayrıca upladıkça artan stun lvli bulunmaz nimet.
  Iron Skin: MAX. PVP'lerde, str çarlarla kapışırken direk başladığınızda değil canınız azaldığında basarsanız o pvpyi kazanmanızı sağlar.
  Howling Shout: MAX. Keyfe keder bir skilldir. Partilerde arkanızda cleric varsa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Her upta artan taught değeri ile size dönme ihtimalini çokça artırır. İsteğe bağlıdır.
  Mana Skin: MAX. Tıpkı iron skin gibi kullanılır. Tek farkı intçi çarla pvpye başlar başlamaz kullanmalısınız çünkü wizardla şaka olmaz. :lol:

  2. sıra (Guard Barrier):
  Pain Quota: Sadece 1 kere açılmalı. Eğer uplarsanız koruduğunuz charlardan size çok fazla damage döneceği için önce siz sonrada koruduğunuz char yatacaktır.
  Physical Fence: Sadece açılmalı ve uplanmamalı. Partide az kişi olduğunda Pain Quota gibi ölmenize neden olur. Thief vs gibi görevlerde genelde az kişi olduğundan kesin ölürsünüz.
  Magical Fence: Sadece açılmalı. Açıklama Üstteki ile aynıdır.
  Physical Screen: MAX. Gerek partilerde gerekse görevlerde çok işe yarar.
  Morale Screen: MAX. Gerek partilerde gerekse görevlerde çok işe yarar.
  Ultimate Screen: MAX. Gerek partilerde gerekse görevlerde çok işe yarar.

  Two - Handed Lord:
  Two - Handed Arms: MAX
  Concentration: MAX. 2h'ı açma nedenimiz olan pasif skill.
  Two - Handed Sword
  Maddening: MAX.
  Dare Devil: MAX. Balta ile stun yaptıktan sonra dare devil ile vurabilirsiniz. Eğer öldürmezse hemen baltaya geçip 80 lvl skilini kullanırsanız rakibiniz dayanamayacaktır.

  Dual Lord ve Dual Axe skilleri Down Cross hariç max. Down cross çok işe yaramıyor. Üstelik balta skilleri çabuk dolduğundan sürekli kombo kullanıyoruz.
  Kasarken 4 lvl altına tek atarsınız.
  Elbise konusunda ise Dual Axe'nin fiziksel defans veren skilli sayesinde, light armor giydiğinizde üstünüzde heavy armor varmış gibi fiziksel defansınız olacaktır. O yüzden light armor giyip hem intçi çarlara karşı avantaj kazanmış olup hemde %10 daha hızlı koşmanın keyfini yaşarsınız.
  Peki neden Cleric değilde Bard!?:
  Cleric kasmak külfetlidir. Traktör hızında çar kasarsınız. Ayrıca pvplerde sadece ölme sürenizi uzatır. Genelde cleric ile skill basmaya çalışırken yatarsınız. İnsanlar bu oyunu öğrendi. Cleriğe geçip tam defans skilleri basacağınız sırada sizi ya uzatıp ya yatırıyorlar veya stun koyuyorlar. 2h+clericle pvpleri alma nedenim birazda bu. Çok zorlandığım sırada beni uzattı ise, hızlı koşamadığı için yanıma gelene kadar çarım kendini topluyor zaten. Avantajı bir anda dezavantajı oluyor rakibin. Bard iseniz hemen yanında bitiverirsiniz zaten. Ayrıca Noise'nin kasarkenki faydası hepimizce malum.
  Bardı her zaman max lvlin 10 lvl altında tutuyorsunuz. Yani 110 lvlde bard lvli 100 olmalı. Üstü tamamen keyif işi.
  Gerekli SP: 1,812,929
  Saygılarımla.
   
 2. solve87

  solve87 rank8

  Kayıt:
  20 Ocak 2010
  Mesajlar:
  17
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci

  çok az istiomuş :D