1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

DTP'li Tuğluk: Türkiye Parçalanmak İsteniyor


 1. Caprice

  Caprice rank8

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.914
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Türkiye'nin Kuzey Irak'a Çekilerek Hızla Bir Kaosa ve Bir Parçalanma Sürecine Sürüklenmek İstendiğini İddia Etti.


  DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Türkiye'nin kuzey Irak'a çekilerek parçalanmak istediğini söyledi. Tuğluk, kuzey Irak'ta kurulacak bir "ulus devletin" ise durdurulamayacağını belirtti.

  Savunma harcamalarının kısılmasını isteyen Tuğluk, "Çünkü 1 adet kaleşnikof silahı ile 300 çocuğu körlükten kurtaracak A vitamini alınabilir" dedi.

  Meclis'te Milli Savunma Bakanlığı'nın 2008 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında partisi adına konuşan Tuğluk, Türkiye'de en büyük sermayelerden birinin ordu olduğunu söyledi. Tuğluk, "Ordu neredeyse her şeyiyle özerk bir devasa sermayeye sahip olduğu müddetçe siyasette en etkili güç olmayı sürdürecektir. Siyaset, paranın ve gücün birleştiği bu güç karşısında asla muktedir olamayacaktır" diye konuştu.


  -"KUZEY IRAK'TA ULUS DEVLET KURULACAK"-

  Tuğluk, sorunu sadece güvenlik yaklaşımı ile ele almanın herkese kaybettirdiğini belirtti. Tuğluk, Kürt sorununda sınır ötesi kararının, "stratejik bir yanlış" olduğunu söyledi.

  Tuğluk, şunları söyledi:

  "Hatta iddia ediyorum. Türkiye, kuzey Irak'a çekilerek hızla bir kaosa, bir parçalanma sürecine sürüklenmek istenmektedir. Uluslar arası güçlerin bölgedeki çıkarlarına ülkemizi kurban etmeyelim. Orada bir ulus devlet kuracaklar, çünkü orduları var, çünkü destekçileri, çünkü çıkarları var. Hiçbir güç bunları durduramayacak. Bu kaostan zarar görmemek için tek bir seçeneğimiz var. O da demokratik anlayışla kendi Kürt sorunumuzu çözmektir."

  -"PKK'YI KAYBEDERİZ"-

  Medyada, siyasette, hatta reklamlarda milliyetçiliğin kışkırtıldığını kaydeden Tuğluk'un, "Milliyetçilik işlenirse, karşıt milliyetçilik de doğal olarak artar ve iki milliyetçiliğin çatışma ihtimali şu an için en büyük potansiyel tehlikedir. Milliyetçi yönlendirmeler ve çatışmalar yayılırsa, bu ülke Kürdü kaybedecektir. Kürdü kaybetmek, Türkü kaybetmek demektir" sözleri üzerine AKP sıralarından bir milletvekili, "PKK'yı kaybederiz" diyerek müdahale etti.

  Tuğluk konuşmasını sürdürerek, "Ziya Gökalp'in dediği gibi, 'Türk Kürtsüz, Kürt Türksüz olmaz' Halklarımızın demokratik duruşunu ve birlikteliğini özgürce oluşturma kültürünü mutlaka sağlamalıyız. Bunun yolu çatışma değil, Kürtlerle stratejik ortaklık yapmaktır" dedi.

  - MUSTAFA KEMAL VE KÜRTLER -

  Tuğluk, Mustafa Kemal'in de bunları yaptığını söyledi. Tuğluk, Mustafa Kemal'in, Kurtuluş Savaşı'nı kazanmak için Kürtlere eşit şartlarla gittiğini ve eşit şartlarla Kürtlerle diyaloga geçtiğini ve Kürtlerle birliği sağladığını söyledi.

  Tuğluk, "Şiddet asla bir çözüm aracı değildir. Bunun zeminini ve gerekçelerini ortadan kaldırmalıyız" sözleri üzerine, yine AKP sıralarından bir milletvekili, "Onu PKK'ya söyle" diye bağırdı.

  -KALEŞNİKOF VE A VİTAMİNİ-

  Tuğluk, profesyonel ordu çalışmalarına bir an önce başlanılması, zorunlu askerlik süresinin kısaltılması, vicdani ret hakkının tanınması ve savunma harcamalarının kısılması gerektiğini söyledi.

  Tuğluk, şöyle konuştu:

  "Çünkü 1 adet kaleşnikof silahı ile 300 çocuğu körlükten kurtaracak A vitamini alınabilir. 10 milyon mermiye harcanan para ile 6 ölümcül hastalığa karşı 5 milyon çocuğumuzu koruyacak kadar aşı-ilaç alınabilir. Bir adet uçağa harcanan para ile 3.5 milyon çocuğun 4 yıllık öğrenim olanağı karşılanabilir. 23 adet F-16 uçağına harcanan para ile 1.5 milyon insana 10 yıl yetecek yiyecek sağlanabilir. 1 uçak gemisine harcanan para ile Diyarbakır'daki 400 bin insanımızı açlıktan kurtarabiliriz" dedi.

  Kaynak:haberler.com Cool
   
 2. JuNioRKinG

  JuNioRKinG olduser

  Kayıt:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.075
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  HİÇ KİMSE M.K ATATÜRK Olamaz yanlızca onun izinden

  FcK pkk FcK dtp Evil or Very Mad
   
 3. Zardock

  Zardock nowayout

  Kayıt:
  17 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.065
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  with Jenna

  bunları barındıranları fckmak lazım ya neyse dun telsım hattıma gızlı mesaj geldı abuk sabuk karısık karakterler vardı o karakterlerın yerıne turkce karakter koyunca su yazı cıktı yökü ele gecırdık sıradakını bekleyın görun Evil or Very Mad vodafonada fck
   
 4. Caprice

  Caprice rank8

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.914
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Pek şaşırmadım desem yeri.
   
 5. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.415
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  konuya objektif bakarsak düzgün ve doğru yazmış dedikleri para ile çok şeyler başarılır insanlar ölmesin bende karşıyım lakin insanlar ölmesin ama neden benim askerim benim insan evladım ölüyor yok yere saldırıyı ancak biz mi sonlandıracağız hadi diyelim biz saldırı yapmıyoruz öylece askerlik yaptırıyoruz doğuda karakollarda halkımıza ya bunlara bir operasyon yapılırsa ne yapalım hepsini giyotinden mi geçirelim.

  uzun lafın kısası sawaşı bitirecek olan biz değil onların kepenk indirmesi gerek ötesi yok bu işin, kepenk indirmiyorlarsa ben bunda art niyet ararım akabinde sawaşımı başlatırım.
   
 6. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.415
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  bu arada pcnete konu olmuşuz bilginize :lolmuch: :mrgreen:
   
 7. Liu

  Liu rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.575
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üniversite>>KTÜ-İTÜ-9 Eylül
  Şehir:
  Roma/İtalya

  vay ciddi mi hayırlı olsun hacım extrabeer
   
 8. bannedddd

  bannedddd Buralıyım

  Kayıt:
  11 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.435
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  viewtopic.php?f=16&t=25310&p=371682#p371682 Wink Wink
   
 9. Pennywise

  Pennywise rank8

  Kayıt:
  6 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.471
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  Şehir:
  Çanakkale

  aklı sıra türkiyenin gardını indirecek bizde salağız ya,dediklerinin 1 kelimesi bile gerçekleşse ozman devlete lanet ederim Evil or Very Mad
   
 10. Caprice

  Caprice rank8

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.914
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  (O.o) çok iyi devam daha çok konu oluruz. :lolmuch: