EmmaW

bugün sabah cs 1.6 yı indirecektim rapidshare.de den ilk partını indirdim 5dk da 2.parta sıra geldiğinde 80dk beklettiği için modeme reset attım ve tekrar açarak dosyayı indirmek istedim sonra download hızımı görünce şaşırdım 10kbps ile 2kbps arasında gidip geliyordu heralde sunucudan dedim rapidshare.com a girdim ordan partı indirirken yine hız 15kbps yi geçmedi bir sürü farklı yerlerden farklı dosyalar indirmeye çalıştım hiç birinde 15kbps yi geçmedi herzaman 350-400kbpsden aşağı inmeyen hızım bugün böyle oldu 8mbite kadar olan internete sahibim kotayada baktım daha 5gb olmuş 15gbyide geçmemişki hız düşsün ayrıca laptopta wirelessdenmi ki böyle oldu dedim masaüstü gibi bağlantı kablosunu taktım yine aynı :S bu ttnet göz göre göre kazık atıyor birde şunu öğrenmek istiyorum herkezdemi böyle şuan yoksa bendemi?

ayrıca konu yeri yanlışmı bilmiyorum ama buraya açtım..

Mopneet

Yazının tamamını okumadım ama başlıktan anladığım kadarıyla internet hızında bir düşüş söz konusu. Aynı sorun bende de var. Bir şey indirmek istedim, sadece 5 mb. Hızına baktım ve inme süresine, gercekten gozüm açık kaldi. Normalde 100 kb/s ile falan inerdi şimdi ise 1.2. 8O Nedenini bilmiyorum fakat bu Silkroad'a girmemide çok zorlaştırdı.

download hızının 2 düsüs nedeni vardır:
1.si (en mantıklı olanı): indirdiğin site yogundur ve site yogun oldugu icin indirme hızın düsüyor olabilir.
2. si: Pc'nin o anda cok fazla islevi varsa yani cok program acıksa indirme hızın düsebilir

Saygılarımla...

Bendeki sorunda aynı TTnet ne yapıyorsa gene lanet olsun bombalasalarda kurtulsak şu ttnetten hatta bomba olsa kendim gidip patlatıcam bombayı bune ya 49 tl para veriyoruz internetin hakkını alamıyoruz. kurtulamicazmı ya bu şirketten Tellcomunda gelişmesine izin vermiyorlar bıraksalarda gelişse kurtulsak ttnetten :(

EmmaW

umarım kısa sürede düzeltirler pek anlamıyorum ama sanırım yabancı ülkelere giden bağlantılarda bozukluk var çoğu yabancı siteye girmiyor/yada çok yavaş hızla gidiyor :S

tt netten de kaynaklanıyor ama en fazla %15 lik bi etkileme oluyor genel düsüs sölediklerimden kaynaklanıyor

Brooklyn

Buralıyım
Aynen !
Video bile izleyemiyorum , çok yavaş.
Sadece TTNET ' den kaynaklanan bir sorun olduğunu biliyorum . Herkesde aynı durum olması lazım.
Yapabileceğimiz birşey yok . Bekliyeceğiz :?

Bu TTnetin bi günde adam gibi hizmet verdigini göremeden ölücez gerçekten torunlarımız belki görür ama onlarda göremez sanırım TTnet böle oldukça ülkeler 8 milyon megabite geçer biz daha 20 ye yeni geçeriz. :)

Mopneet

SHaRKa demiş ki:
tt netten de kaynaklanıyor ama en fazla %15 lik bi etkileme oluyor genel düsüs sölediklerimden kaynaklanıyor
Genel düşüş TTNet'ten, %10'luk kısmı belki söylediklerinden. :wink1:

drag3131 demiş ki:
SHaRKa demiş ki:
Genel düşüş TTNet'ten, %10'luk kısmı belki söylediklerinden. :wink1:
ama denk gelmistir bazen firefoxtan ve internet explorer dan ayrı ayrı indirdiğinde hızlar aynı olmuyor birisi daha hızlı diğeri yavas oluyor

Yukarı Alt