http://dotastrategy.com/

Bu sitede Herolara göre nasıl item yapmanız gerektiği filan yazıyor.Ama öncelikle üye olmanız gerekiyor ne yazık ki.Ben dota oynamayı buradan öğrendim diyebilirim.Gerçekten güzel bir site ingilizce ama biraz ingilizce bilen biri yapabilir.Zaten itemlerin resimleri var.

Girdikten sonra strategies bölümünden bakabilirsiniz. :headbang: :headbang: :headbang:

Onun Sana Öğretebileceği bir yere kadar uygulamalı olmadan pek bişey yapamassın anlatırlar Maginanın Blink Nasıl Kullanılır Veya Barathın Charge Nasıl KUllanılır Vs Vs Bütün skillerin nasıl kullanılacağı zaten 2 oynayınca ne yapman gerektiğini öğreniyosun ellerinin açılması lazım istediin kadar stratejilerini öğren oyunun. Hotkeylerle oynamassan hiç bi işe yaramaz gidip mouseyle skill atarsan istersen ezalora karşı anti mage ol gene bişey yapamassın zaten ortalama üstünde oynamak istiosanız bütün heroların özelliklerini skillerinin kaç mana istediini (( ben fazladan abartıp herifin exp lvlını düşünüp ne zaman lvl atlıcak eer ben onla kapışırken lvl atlıyp str alınca kaç hpı olucak onu düşünüp hesaplayıp kaç manasının olduunu en son ne zaman skill kullandıını hesaplayıp dalıorm )) öğrenmek lazım istediin kadar strateji öğren

Ayrıca hEr Zaman Aynı Item KAsılmaz Karşıya Göre Veya TAkımın Durumuna Göre ITem Kasılır hemen basit bir örnek vereyim mesela nedir kascaın itemler butter battle pt crit bash zart zurt bissürü şey bunları kasıosun normalde diyelim karşıda melee fazla var ve sen de tanksın 1-2 blade kasman lazım yoksa harcanabilirsin itemlerin belirli olmamalıdır ben mesela artık fanteziye kaçıyorum bazı herolara alışılmışın dışında item kasıyorum fakat yanında kastığım diğer itemlerle normal kasılması gerekenden çok daha iyi iş yapılabilio mesela NEsin Lycansın bi yerden ne itemler kasılıcaanı öreniosun ((genelde kasılan şudur PT Sy 2 Basher Vlad Battle)) eer sen karşıda çok fazla damager varsa direk ölürsün.. Ayrıca En Önemli Husus Şudur Ki Item Kasma Sırasında "Ne Kasıcaksan Kas Vaktinde Kas" 60.dkta kasılan synin hiiiç bir önemi yoktur bir item ne kadar önce kasılırsa o kadar iyi iş yapar paso öldün öldün oldu dakika 50 sange yapmışsın gene ölürsün hiç bi fark yaratmaz hem senden karşısı kasar hem sen kasamassın gidip farm yapmalısın ((farmda rekor kırdııma inanıorm 23k para kastım baseye gitmeden)) o yüzden ne item deil önce item kasmaya bakın :))

Öyle dota öğrenmek yerine botlarla oynamak daha verimli olur diye düşünüyorum ^^

hallowkuta demiş ki:
Öyle dota öğrenmek yerine botlarla oynamak daha verimli olur diye düşünüyorum ^^
Zaten dotaya ilk kez battlenetten oynamaya başlamışsa bu oldukça net anlaşılır ve küfür yemek zorunda kalır o yüzden ilk önce botlarla oynaması kendisi açısından daha iyi olur diye düşünüorum yoksa küfürü kabullenebilirse buyursun oynasın :D

"Hangi Heroya Hangi Item Kasmak" Kesinlikle Yanlış Bir Düşünce.. 6 Yıllık Dota Hayatımda Bunu Öğrendim..

Asıl Olay X Herosuna A Itemini Kasmak Değil.. Herkesten Önce Kasmaktır.. 60. dakikada çıkılacak sange&yasha'nın hiçbir faydası olmayacaktır..

Hangi Heroya Hangi Item Kasılır Başlıkları Okuyacağınıza Itemlerin Özelliklerini Bilin Ve Ona Göre Kasın.. Stabil Bir Item Buildiniz Olmasın.. Karşınıza O Heroya O Mu Kasılır Peh Bilmiyosun Diyenler Çıkacaktır. Ama Işin Özü Bunu Diyenler Oyunu Bilmeyenlerdir.

Kastığınız Itemin Ne Olduğu Değil. Kastığınız Süre Önemli Bu Altın Kuraldır..

Bunu Zaten Oyuna Yıllarınızı Verince Anlayacaksınız Ama Ben Size Bunu Belirteyim Dedim.

Her oyuncuda birkaç kişinin ortaya koyduğu stabil buildleri ezip geçecek buildleri düşünme yetisi vardır.. bu sebeple kendi buildinizi oluşturun. ve mümkün olduğunca hızlı kasın..

saygılar.

Yukarı Alt