1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dostluk derbisi iptal!


 1. Buzzz

  Buzzz rank8

  Kayıt:
  27 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5.587
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Londra

  Spor Toto Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türk sporunun gözde iki takımı Fenerbahçe ve Galatasaray arasında, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında oynanması planlanan müsabakanın, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 18 Mayıs 2009 tarih ve 2616 sayılı yazısı üzerine iptal edildiği bildirildi.

  Maçın iptali istemiyle TFF tarafından kaleme alınan yazıda, ''Dostluk Derbisi''nin oynanmasının ülkemiz futbolunun imajına ve UEFA'nın ticari faaliyetlerine sekte vurabileceği gerekçesiyle UEFA tarafından iptalinin istendiği vurgulandı.

  Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanması planlanan ''Dostluk maçı''nın ertelendiğini söyledi.

  Özgener, yaptığı açıklamada, UEFA'dan dostluk maçıyla ilgili kendilerine uyarı geldiğini belirterek, ''UEFA, bir gün sonra UEFA Kupası maçının İstanbul'da oynanması nedeniyle bu karşılaşmanın yapılmasını uygun bulmuyor. Bu nedenle karşılaşma yapılmayacak'' dedi.

  Maçın ileriki uygun bir tarihte oynanmasının da zor göründüğünü kaydeden başkan Özgener, ''İki takımın programı uygun gözükmüyor. Bu nedenle maç tamamen iptal edilebilir'' ifadesini kullandı.