1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Domuz Gribi Vaka Sayısı 411'e Ulaştı


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, Türkiye'de Bugüne Kadar 132'si Yerli, 279'u Yurt Dışı Kaynaklı Toplam 411 Domuz Gribi Vakası Görüldüğünü Bildirdi.

  [​IMG]

  Sağlık muhabirleri ile Hekimevi'ndeki iftarda bir araya gelen Tosun, Bakanlığının domuz gribi ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ile ilgili çalışmaları konusunda bilgi verdi.

  Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) ülkelere domuz gribiyle ilgili çalışmalar konusunda kılavuzluk yaptığını anlatan Tosun, Türkiye'deki önlemlerin de bu çerçevede alındığını söyledi.
  Aracınıza özel aksesuarlar için tıklayın!

  Halen 25 vakanın takip edildiğini kaydeden Tosun, diğer tüm vakaların sağlığına kavuştuğunu, ülkede hastalıktan ölen kişi bulunmadığını söyledi.


  Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

  KKKA hastalığının Türkiye'deki seyri ile ilgili açıklamalarda da bulunan Tosun, 2008'de Nisan ile Ekim ayları arasında toplam bin 315 vaka, 63 de ölüm görüldüğünü söyledi.

  Geçmiş yıllardakinin aksine vaka sayısında büyük artış olmamasının, riskli 15 ildeki bin 200 köyde 96 bin hanede yüz yüze eğitimlerin büyük katkısı olduğunu kaydeden Tosun, bu bölgelerde aynı zamanda 200 bin kutu kene kovucu ilaç dağıtıldığını bildirdi.