1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Domuz gribi İstanbul'da


 1. Black Raven

  Black Raven rank8

  Kayıt:
  1 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  662
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Karanlıkta ^^

  Güler, kentte 235 virüs vakası tespit edildiğini söyledi.

  [​IMG]

  İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'da domuz gribiyle ilgili başvuru yapan bin 169 kişiden 235'inin sonuçlarının pozitif çıktığını ve H1N1 virüsü tespit edildiğini açıkladı.

  Güler, domuz gribiyle ilgili İstanbul'daki okullarda herhangi bir salgın tehlikesinin bulunmadığını belirterek, bu tür olumsuz bir gelişme yaşanması durumunda yapılacakların belli olduğunun altını çizdi. Güler, İstanbul'da domuz gribiyle ilgili başvuru yapan bin 169 kişiden 235'inin sonuçlarının pozitif çıktığını da açıkladı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İstanbul Valisi Muammer Güler, "Domuz gribi kentimizde 14 Mayıs 2009 tarihinde ilk kez görüldü. Domuz gribiyle ilgili başvuru yapan bin 169 kişiden 235'inin sonuçları pozitif çıktı. Tedavileri olumlu sonuç verdi. Sevindirici husus, bu virüsten ölen olmaması. Domuz gribi tespit edilen 235 kişi de taburcu edilmiştir" dedi.

  Anadolu yakasında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Avrupa yakasında Haseki Hastanesi ve Şişli Etfal Hastanesi'nde domuz gribiyle ilgili şikayetlerin değerlendirildiğini belirten Vali Güler, yurtdışından gelenlerin kontrolden geçirildiğini de belirtti. Güler, okullar konusundaki bir soru üzerine şunları söyledi:

  "Yurdumuzun çeşitli yörelerinde meydana gelen salgınlar veya tespitler İstanbul'da henüz ortaya çıkmamıştır. Çıkmamasını arzuluyoruz. Çıkması durumunda yapılacaklar belli. Aşılarımız gelmiştir. Şu an testler yapılmaktadır. Sağlık görevlilerinden başlanmak üzere aşılar yapılacaktır. Aşı uygulaması konusunda bir program var. Okullarımızda, bütün sağlık kuruluşlarında eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye çalışacağız".

  Hacı adaylarının durumunun sorulması üzerine Vali Güler, "İnşallah sıkıntılı bir durum doğmaz. Bulundukları yerlerde de aşı yaptırma imkanları var" diye konuştu.

  Geçtiğimiz hafta Ankara ve Diyarbakır'da domuz gribi tespit edilmiş ve okullar bir hafta süreyle tatil edilmişti.
   
 2. Arcadia

  Arcadia olduser

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.662
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  çok tehilikeli günler bekliyor bizi :(
   
 3. Aesify

  Aesify olduser

  Kayıt:
  27 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.368
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Off Topic

  Ankaradan Sonra İstanbuladamı Sıçradı Topluca Gitcez Herhalde