1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Doğmamış bebeğin dramı... Siz olsaydınız ne yapardınız?


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  Beyin ölümü gerçekleşen hamile kadının eşi, "Bebeğe bakacak durumum yok. Doğmasını istemiyorum" dedi.

  Beyin ölümü gerçekleşen ve hamile olduğu için yaşatılan Yıldız Alçı'nın eşi, "Bebeğe bakacak durumum yok. Bu yüzden bebeğin doğmasını istemiyorum" dedi. Hastanede çaresizlik içinde yardım bekleyen Erdinç Ceyhan, "Hastane masrafları günlük bin YTL tutuyor. Eğer imam nikahlı olmasaydık belki de hastanede de bu kadar sorunda çıkmazdı" diye konuştu.

  İki çocuk annesi ve 6 aylık hamile olan 26 yaşındaki Yıldız Alçı'nın fenalaşarak kaldırıldığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde menenjit olduğu ortaya çıktı. Tedaviye alınan Alçı'nın yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar, anne karnında 24 haftalık olan bebeğin alınabilmesi için, bir aya ihtiyaç olduğunu, bu süre içerisinde Yıldız Alçı'yı makineye bağlı yaşatmaya çalışacaklarını söyledi. Gecekonduda iki kızı ve eşiyle güç kanaat geçinen ve eşi imam nikahlı olduğu için kendi sosyal güvencesinden faydalanamayan Erdinç Ceyhan ise çaresizlik içerisinde hastane bahçesinde bekliyor.

  beyinolumu_bebek.jpg
  Hastanede hergün eşinin başından ayrılmadan bekleyen Ceyhan, eşinin hastalığından hiç şüphelenmediklerini ve aniden rahatsızlandığını söyledi. Eşinin "başım ağrıyor " demesi üzerine hastaneye getirdiklerini kaydeden Ceyhan, "Beyninde menenjit olduğunu söylediler. Daha sonra yoğun bakıma aldık. Yoğun bakımda iki üç gün durdu. Daha sonra beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediler. 5 aylık hamile olduğu için bekletmemiz lazım. Bebeğin dünyaya gelebilmesi için 40 45 gün bekletmemiz gerektiğini söylediler" şeklinde konuştu.

  Erdinç Ceyhan bebeğe bakacak durumu olmadığı için doğmasını istemediğini dile getirerek, hastane masraflarını karşılayacak gücünün dahi olmadığını söyledi. Resmi nikahlarının olmadığını belirten Ceyhan, " Doktorlar ben çocuktan vazgeçsem, sen vazgeçsen devlet vazgeçmez elimizden geleni yapacağız diyorlar. Çocuğu nasıl sahipleneceğim bilemiyorum. 2 kızım daha var ve bakacak kimsem yok. Ben şu anda işçi olarak asgari ücretle bir markette çalışıyorum" dedi.

  beyinolumu_bebek3.jpg
   
 2. Unstopable

  Unstopable olduser

  Kayıt:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  610
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Izmir

  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
   
 3. Audrey

  Audrey olduser

  Kayıt:
  2 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.769
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  HighSchool
  Şehir:
  SaGoLeRa

  evet ya dün haberde izledim


  Ama


  Ben olsam
  ÇEKİN FİŞİ


  bebek dogucak anası yok bişeyi yok