Beyler bilgisayarım kardeşim oynarken mavi ekran çıkıp kapanmış. Daha sonra açmayı denediğimizde Windows başlatılıyor dan sonra mavi ekran çıkıp kapanıyordu.
Bunu biz babamın bir arkadaşına verdik tamir etsin diye. Adam bunun diyotları yanmış diyip 200 lira masraf çıkardı. Diyot hakkında da hiçbir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

1 aydır lol oynayamıyorum bu sorundan dolayı summer4: summer4: :mrgreen:

Diyot tek yönde akım geçiren iki yarı iletken malzemenin birleşiminden oluşur. Genellikle alternatif akımı doğru akıma çevirmede kullanılır. Bilgisayarda diyot power supplyde bulunur yanmışsada onlar yanar ama sanmıyorum diyotlar sağlam malzemelerdir ve mavi ekran hatası verdirmez :D. Pc hiç açılmazdı öyle olsa.

Bana kalırsa bilgisayarcı bu işten anlamıyor ve başka bir elektronikçiye götürüp tamir ettiriyor.. Adamdan değiştirdiği diyotları iste sonra resim çek buraya koy bi bakalım diyotmuymuş :D

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Adam sizi yemiş bro diyot mavi ekran felan vermez + 200 olmaz.O bilgisayar bildiğimiz tabirle çökmüş format atıp yollamış sana.

Para olmadığından tamir ettirmeden geri istedim. 2-3 güne gelir resim yüklerim arkadaşlar :) teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Para olmadığından tamir ettirmeden geri istedim. 2-3 güne gelir resim yüklerim arkadaşlar :) teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Orta dereceli PowerSubbly 30TL o dayı napmış öyle :mrgreen: ki anakart ise 200tlye ben ne anakartlar alırım :mrgreen:

Yukarı Alt