1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Diyarbakırspor bu görüntünün faturasını ağır ödedi


 1. Sensei

  Sensei rank8

  Kayıt:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  500
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sanal alem..
  [​IMG]
  1 maç seyircisiz, 1 maç da saha kapama cezası verildi.

  Diyarbakırspor-Fenerbahçe maçının temsilcileri Murat İkinci ve Necati Özkuşçu, zehir zemberek bir rapor hazırladı. İkili, büyük bir faciadan dönüldüğüne ve gerekli güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğuna dikkat çekti. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen Diyarbakırspor'a ise en az 2 maç seyircisiz oynama cezası geliyor.

  Temsilciler Diyarbakır'daki olaylı maç için ağır rapor hazırladı.

  Kulübe ayrıca, biletsiz ve fazla seyirci alındığı için para cezası verilecek.

  İkinci ve Özkuşçu, Futbol Federasyonu'na gönderdikleri bilgilendirmede, tribünde çıkan olayların yanı sıra sahaya kaya, beton parçası, çakmak ve su şişeleri yağdığını belirtti. Maçın bitiminde ise dışarıdan deplasman takımının bulunduğu tribüne çeşitli yaralayıcı taş, demir çubukları ve diğer madeni cisimlerin fırlatıldığına da yer verildi. Olayların daha maç başlamadan meydana geldiğini ifade eden temsilciler, sahaya giren Diyarbakırsporlu bir taraftarın, ısınan Fenerbahçeli futbolcuların üzerine yürüdüğünü, daha sonra güvenlik güçleri tarafından durdurulduğunu vurguladı. Sahaya atılan kaya, beton parçası, çakmak ve su şişeleri yüzünden maçın 53. dakikada durduğuna işaret eden Murat İkinci ve Necati Özkuşçu, 76. dakikada yine bir taraftarın sahayı boydan boya geçip Fenerbahçe kalesine kadar gittiğini, yakalandıktan sonra dışarı çıkarılırken tribünlerden yine sahaya taş atıldığını raporlarında ayrıntılarıyla anlattı.

  Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, raporu inceledikten sonra dosyayı dün PFDK'ya sevk etti. PFDK'nın saha olayları bölümünün 51. maddesinin 2. bendine göre, seyircisi olaylara yol açtığı için Diyarbakırspor'a en az 2 maç seyircisiz maç cezası, ayrıca stada biletsiz ve fazla seyirci aldıkları için de para cezası vermesi bekleniyor.