Hakemler sahayı terk etti.

Diyarbakırspor-Bursaspor mücadelesi ilk dakikadan itibaren büyük bir gerginliğe sahne olurken, hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, sahaya atılan maddelere ancak 18 dakika dayanabildi. Yardımcı hakeme isabet eden taşların ardından Abitoğlu, soyunma odasına gitti. Bu arada Diyarbakırsporlu futbolcular mikrofonu alarak taraftarlara seslendi.

Lig TV'nin tecrübeli ismi Ömer Güvenç'in gözlemcilerden aldığı bilgiye göre Abitoğlu, maçı tatil etti.

Maç öncesi arbede çıktı

Diyarbakırspor-Bursaspor maçının oynanacağı Atatürk Stadyumu önünde bir grupla polis arasında arbede yaşandı. Konuk Bursaspor kafilesinin giriş yapacağı bölgeyi boşaltmak isteyen polisle bazı kişiler arasında tartışma çıktı. Grubun dağılmaması üzerine polis müdahalede bulundu. Gruptan bazı kişiler polise taş attı. Yaşanan arbede, kısa sürede sona erdi.

POLİSLERE TAŞ ATTI

Turkcell Süper Lig'in 24. hafta mücadelesinde Diyarbakırspor - Bursaspor maçı öncesi polisle bir grup taraftar arasında arbede yaşandı.Bursaspor kafilesini taşıyan otobüsün, karşılaşmanın oynanacağı Atatürk Stadyumu'na girebilmesi için güvenliği sağlamaya çalışan polisler ile taraftarlar arasında tartışma çıktı. Bir grup taraftar, stad girişini boşaltmak için kendilerine müdahale eden polislere taş attı.

Bursaspor'a protesto

Bursaspor kafilesi Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne ait bir otobüsle yoğun güvenlik önlemleri altında farklı bir güzergahtan Atatürk Stadyumu’na getirildi. Kafileyi bazı taraftarlar yuhaladı. Dün geceyi Dedeman Oteli’nde geçiren Bursaspor kafilesi, emniyet müdürlüğüne ait otobüsle otelden alındı. Yoğun güvenlik önlemleri altında farklı bir güzergahtan Atatürk Stadyumu’na getirilen kafile bazı taraftarlarca yuhalandı. Kafile stadyuma giriş yaptı.Maça Diyarbakırspor taraftarları büyük ilgi gösterdi. Taraftarlar sabahın erken saatlerinden itibaren stada girmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Stadda ilginç pankartlar.

Stadyumda Diyarbakırsporlu taraftarlarca hazırlanan ilginç pankartlar da yer aldı.Stadyumun dört bir tarafında yer alan pankartlardan bazıları şunlar: "Ülkemizi sizden çok seviyoruz’, ’Bize bir özür borcunuz var’, "Türk-Kürt kardeştir, ayırım yapan kardeştir’, "Tenlerimiz ve gözlerimiz farklı renkte olsa da, akan gözyaşlarımızın rengi aynı." Bu arada, zemini kontrol etmek için sahaya çıkan Bursasporlu oyuncular taraftarlarca yuhalanırken, Diyarbakırsporlu oyunculara ise büyük sevgi gösterisinde bulunuldu.

Böyle Birşeyin olacağı belliydi çok daha iyi önlem almaları gerekirdi.

Önceki maçta Bursaspor kışkırttığı için Diyarbakırspor taraftarını böyle oldu bir bakımdan Bursalılar istedi..

Beijo

Bilgiliyim
istiklal marşı okunurken bütün tribün tarafından ıslıklanmış...

Beijo demiş ki:
istiklal marşı okunurken bütün tribün tarafından ıslıklanmış...
evet Bursa ´da az bile yaptık bunlara birisi haddini bildirmesi gerekiyordu bizde bildirdik.İstiklal marşımızı ıslıklamak ne demek rezalet resmen sin:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yazıklar olsun böyle şehirde yaşayanlara lanetliyorum bütün hepsini federasyonda adam gibi iş yapsın nedir lan bu istiklal marşını ıslıklıyorlarmış alayını içeriye atıp jopları münasip bir yerlerine sokacaksın kulubüde 3.lige atacaksın pis herifler uff fena öfkeleniyorum !'^+'%&+%(/+)

OMG o.O eger İstiklal Marsi yuhalandiysa tarihin En buyuk cezasi verilmeli bunu yapanlara.Bu kadarida fazla ama.

Diyarbakırspor taraftarının aşırı tepkisi, sahaya atılan yabancı maddeler maçın 5 dakika geç başlamasına sebep olurken, foto muhabiri olduğu gözlenen bir basın mensubu, gözüne isabet eden bir yabancı maddeyle kanlar içerisinde yerde kaldı.

Yazik günah degilmi lan kitapsiz köpekler!! o foto muhabirinin ne günahi vardi?

Demet Akalin size hakaret etti, ne kadarda hakliymis..

yeonyang demiş ki:
Sözünü geri almanı öneririm , bu sözün bütün d.bakırlı bütün vatandaşları kapsıyor gibi anlaşıldı.

Diyarbakır taraftarı ıslıklama vs yaparak bu defa çok büyük yanlış yaptı ki gereğinin yapılmasını diliyoruz.
fakat bursa taraftarının da artık bundan bir ders çıkarması gerekli :!:

Senius demiş ki:
yeonyang demiş ki:
Sözünü geri almanı öneririm , bu sözün bütün d.bakırlı bütün vatandaşları kapsıyor gibi anlaşıldı.
Ben sözümün arkasında dururum, banada Istiklal Marşını yazma cezası versinler sonra gelip ıslıklasınlar benide göreyim..

yeonyang demiş ki:

Yazik günah degilmi lan kitapsiz köpekler!! o foto muhabirinin ne günahi vardi?

+1 bu adamlar futboldan fairplay'dan ne anlar

kalın işte dağda sizin neyinize futbol..

diyarbakırlı arkadaşlarım kırılmasınlar bu sözlerim onlara değil..

yeonyang demiş ki:
Senius demiş ki:
yeonyang demiş ki:
Ben sözümün arkasında dururum, banada Istiklal Marşını yazma cezası versinler sonra gelip ıslıklasınlar benide göreyim..
Bende Diyarbakır'lıyım , o sözün banada dokunuyor halbüki İstiklal Marşı'nda asla ıslıklama gibi bir terbiyesizlik yapmam . Senin yaptığın ırkçılığa giriyor

Senius demiş ki:
Bende Diyarbakır'lıyım , o sözün banada dokunuyor halbüki İstiklal Marşı'nda asla ıslıklama gibi bir terbiyesizlik yapmam . Senin yaptığın ırkçılığa giriyor
Senden özür diliyorum fakat istisnalar kaideyi bozmaz..

Diyarbakırlılarla aram pek iyi degildir sinirden kalbinizi kirdiysam affola..

Yazıklar olsun be vatan hainleri ! Amerika önümüze köpek gibi attı ister öldurun ister ulkenıze alın dedi biz sizi kardes bildik ulkemıze soktuk! Hepiniz için demiyorum ancak günahtır! Tarihi okuyun gercekleri gorun minnettar olmak yerıne boş hayaller peşinde koşmayın! Ne Fark var söyleyin bana! Yazıklar olsun!

os1

olduser
'Saw IV demiş ki:
Yazıklar olsun be vatan hainleri ! Amerika önümüze köpek gibi attı ister öldurun ister ulkenıze alın dedi biz sizi kardes bildik ulkemıze soktuk! Hepiniz için demiyorum ancak günahtır! Tarihi okuyun gercekleri gorun minnettar olmak yerıne boş hayaller peşinde koşmayın! Ne Fark var söyleyin bana! Yazıklar olsun!
bak bak bak bro bu vatanı senın ataların ile onları atası beraber kurdu eğer Türkiye diyorsan onları emeklerıde cok buyuktur.Tarihi okuyun diyorsun o zamanlar ağalık sistemi vardı doğu ağaları vatan için tüm piyonlarını oynamıştır.

Thoobia demiş ki:
'Saw IV demiş ki:
bak bak bak bro bu vatanı senın ataların ile onları atası beraber kurdu eğer Türkiye diyorsan onları emeklerıde cok buyuktur.Tarihi okuyun diyorsun o zamanlar ağalık sistemi vardı doğu ağaları vatan için tüm piyonlarını oynamıştır.

Zaten Sözüm Bütün kesimi kapsamıyor. bu İstiklal Marşını ıslıklayan olay cıkaran bizi bölmey çalışanlara lafım

Yukarı Alt