Hayta35

Bilgiliyim

Diyarbakır'da düzenlenecek olan MHP mitingini provoke edecekleri öne sürülen 17 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul İstihbarat Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır'da 6 Haziran Pazartesi günü düzenlenecek olan MHP mitinginin provoke edileceği yönündeki ihbarlar üzerine çalışma başlattı.

Sürdürülen çalışmaların ardından çeşitli semtlerde belirlenen adreslere yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenleyen ekipler, 17 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, bilgisayar ile bazı dijital malzemeler ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.

ben de gitmeyi düşünüyorum orada olmak istiyorum.
ve en çok da mhp ye düşman bunlar nedense?

yc929 demiş ki:
ben de gitmeyi düşünüyorum orada olmak istiyorum.
ve en çok da mhp ye düşman bunlar nedense?
birçok nedeni var zamanında yapdıgı katliamlar örn maraş katliamı,ırkcı olmaları ,başkalarının inancına saygı duymaması ve Halkların kardeşliğini istememesi..

burası tartışma alanı değil ama şunu söylemek isterim ki ırkçılıkla milliyetçiliği lütfen karıştırmayalım... milliyetçilik bizim için ayrımcı değil birleştirici bir güçtür. birleşmek istemeyenler, bu gözaltına alınanlar gibi, ayrımcılıklarına devam eder. bahsettiğim düşmanlar ise hepimize, ülkenin birliğine karşı olan kişi ya da örgütlerdir.

Hayta35

Bilgiliyim
yc929 demiş ki:
burası tartışma alanı değil ama şunu söylemek isterim ki ırkçılıkla milliyetçiliği lütfen karıştırmayalım... milliyetçilik bizim için ayrımcı değil birleştirici bir güçtür. birleşmek istemeyenler, bu gözaltına alınanlar gibi, ayrımcılıklarına devam eder. bahsettiğim düşmanlar ise hepimize, ülkenin birliğine karşı olan kişi ya da örgütlerdir.
:thumbsup:

Yukarı Alt