1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Disk'den İşten Atılan İşçilere Destek


 1. PR3STIG3

  PR3STIG3 rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  427
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Düzce'nin Beyköy Beldesi'nde bulunan bir fabrikanın işten çıkardığı 22 işçinin yeniden işe alınması için Bireşik Metal İş Sendikası'nın başlattığı eyleme destek verdi.
  Beyköy Beldesi'nde bulunan Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan Mas-Daf isimli pompa fabrikası geçtiğimiz Ağustos ayında 22 işçiyi işten çıkardı. Fabrikanın önünde eylemlerini sürdüren işçilere, bu akşam DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve İzmit'te bulunan fabrikalarda çalışan sendika üyesi yaklaşık 200 kişi destek verdi. Yaklaşık 200 kişi "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" sloganları atarak fabrikanın önüne yürüdü. Çelebi, Serdaroğlu ve işçiler, Karadeniz türküleri eşliğinde horon tepti.

  Çelebi işçilere hitaben yaptığı konuşmasında, "Gecenin bu saatinde burada olmamız, Türkiye'nin ayıbıdır. Türkiye'nin Çalışma Bakanı, Türkiye'nin Başbakanı halen 'Türkiye'de sendikal örgütlenme özgürlüğü var' diyorsa, Düzce'nin ovasına gelsinler. Buradaki rezaleti görsünler. 'Birden fazla sendika üyeliği' diye referandumdan önce dolaştılar. 'Daha fazla özgürlük' dediler. Birden fazla sendikaya üyelik demagojisi yaptılar. Geçen de onların yüzüne karşı söylediğim için söylüyorum, bırakın birden fazla sendikaya üye olmayı, bir tane bile sendikaya üye olmaya tahammül edemeyenler, bu ayıptan Türkiye'yi kurtarmayanlar utanmalılar, utanmalılar" dedi.

  Çelebi, işverenlerin görüşme talebi üzerine Düzce'ye geldiklerini, işveren temsilcilerinin kendilerinden Pazartesi gününe kadar süre istedikleri belirtti. Çelebi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldıkları iddia edilen 22 işçinin tekrar işe alınıncaya kadar yürütülecek olan mücadeleye her türlü desteklerinin süreceğini açıkladı.