Journalist

Aileden

Avustralya'da başlayarak tüm dünyayı saran ''Usame Bin Ladin virüsü'' adı verilen yeni virüs dalgası da Türkiye'deki internet kullanıcılarını tehdit etmeye başladı.

Sohbet programı MSN veya e-posta aracılığıyla Usame Bin Ladin fotoğrafları kullanılarak yayılan virüs, bilgisayar sisteminde çökme yaratabiliyor.

Usame Bin Ladin'i asılmış gibi gösteren e-postalarla gelen ekler açıldığı anda bilgisayarda virüsler yayılmaya başlayor.

''Usame Bin Ladin yakalandı'' veya ''Usame Bin Ladin asıldı'' başlıklı postalar konusunda internet kullanıcılarını uyaran uzmanlar, bu maillerin genelde kişilerin kendi elektronik posta adres defterindeki kayıtlı adreslerden geldiğini belirtiyorlar.

Bilgisayarın hard diskine zarar veren bu virüsün, bulaştığı bilgisayardaki e-posta adres listesinden kendini postaladığı tahmin ediliyor.

Ben gelen mailleri direk siliyorum artık ya nasıl bi yaşamdır bu nerede yaşıyoruz ne biçim bi tarz. Yolda yayalara yeşil yanarken burası Türkiye diyip bakınıyoruz , tanıdıklarımızdan gelen mailleri ellerimiz titreyerek açıyoruz , karanlıkta giderken "kentsel dönüşüm projesi vardır" çukuru olur demiri olur diye yol değiştiriyoruz. Biz bence burda şans eseri yaşıyoruz.

RoyalFlush

Bilgiliyim
Başında FW: yazan mailleri açmıyorum kardeşim açmayacağımda.Bana özel gönderilen,başlığında içeriği olan veya mantıklı birşey gibi görünen mailleri açarım.Banane bin ladin asılmış asılmamış.Eğer öyle birşey varsa zaten mailden önce televizyonlar radyolar bas bas bağırır :wink1:

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

Yukarı Alt