1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Digiturk'ten Blogger yasağı açıklaması


 1. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  [​IMG]
  Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran ve bu hafta başında kaldırılan Blogger ile ilgili ilk açıklama Google'dan gelmişti. Ve nihayet Digiturk'ten de açıklama geldi. Digiturk Hukuk Müşaviri Süleyman Talaş, 15 Kasım tarihinde IP Magazin'de yayınlanacak röportajında önemli sözlere imza attı. Şikayetten önce Google'a, korsan yayın yapan bloglar hakkında başvurduklarının ancak cevap alamadıklarının altına çizen Talaş'ın açıklamalarından önemli satır başları şunlar:

  * Amacımız blog kapamak ya da iletişim özgürlüğünü engellemek değil. Ancak Digiturk'u para vererek seyreden abonelerimiz var ve birilerinin bu hakka hiç para ödemeden sahip olması ve hatta kamuya serbestçe dağıtması hukukun reddettiği bir durum.

  * İnternet hukuku çok yavaş işliyor olabilir. Böyle bir mekanizma yavaş işliyor diye haklarımızın alenen çiğnenmesini kabul etmemiz mümkün değil.

  * Yaptığımız şikayet, iletişim özgürlüğüne ve etik yayıncılığa çözüm bulmak için başvurulmuş bir aksiyon.

  * Google'ın biz korsan yayın yapmak istiyoruz diyecek olmasını düşünmek istemiyorum. Biz kamuoyunda bu başvuru nedeniyle blog kapatmakla itham ediliyoruz ama öte taraftan Google'un bizim uzlaşma teklifimizi kabul etmeyerek korsan yayına devam edeceğiz demesi çok mu ahlaki? Ama biz böyle bir şey olacağına inanmıyoruz ve Google ile ortak bir yol bulup bu korsan yayının devamının engellenmesini istiyoruz.
   
 2. Quattro

  Quattro olduser

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  6.933
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Mühendis
  Şehir:
  UnderGround

  Kanapa Kapana site kalmıcak vala ne var millet netden az biraz baksa maçlara alah alah