1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Didin'in yardımcısı görevden alındı!


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  Almanya Birinci Basketbol Ligi takımlarından Frankfurt Skyliners, başantrenörlük yapan Murat Didin'in yardımcı antrenörü Daphne Bouzikou'yu görevden aldı.

  muratdidin03.jpg

  Bouzikou yaptığı açıklamada, yeni işe başlayan yardımcı antrenörün kendisinden fazla maaş aldığı duyumunu aldığını, bunun üzerine kulübe şikayet mektubu yazdığını, ardından işine son verildiğini belirtti.

  Skyliners takımında yıllarca görev aldığını ve maaş konusunda kendisini dışlayacaklarını hiç düşünmediğini ifade eden Bouzikou, şikayetini eşitlik yasasına dayandırdığını ve kulüpten ek ödeme ile tazminat talep ettiğini kaydetti.

  Bouziko'nun avukatı Sylvia Schenk de, konunun anlaşmayla çözülmesi çağrısında bulundu ve Frankfurt Skyliners kulübü hakkına iş mahkemesinde dava açıldığını da bildirdi.

  Bouzikou, Skyliners'in Salı günü Antalya'ya karşı oynadığı karşılaşmada Didin'in yanında yer almamıştı.

  Kulüpten yapılan açıklamada, Bouzikou'nun işine son verilmesinin maaş artırma talebiyle ilgisi olmadığı, bu karara başka nedenlerin sebep olduğu belirtildi.

  Didin ise, Bouzikou'yu insan olarak sevdiğini ve durumun bu şekilde gelişmesine çok üzüldüğünü, gelecek haftalardaki zor programdan dolayı konunun hızlı bir şekilde çözülmesini umduğunu ifade etti.

  Frankfurt Skyliners, sezon başında Klaus Perwas ve Engin Gençoğlu'nu yardımcı antrenör olarak göreve getirmişti.