1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Devrim mi? Hadi oradan!"


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  DirectX'in kurucusu OnLive tutmaz diyor.

  Herkes onun için "devrim" diyor ama Direct X'in babası onu yerden yere vuruyor: İşte hedefteki isim.

  Oyunları kelimenin tam anlamıyla internet üzerinden oynamaya imkan vermeyi hedefleyen, yenilikçi OnLive sistemi hakkında uzun zamandır konuşuluyor. Sizlere bu konuyla ilgili gelişmeleri daha önce haberlerimizde aktarmıştık. Bu heyecan verici hizmet için geri sayım başladı ama konuyla ilgili karşıt görüşlerin de arkası kesilmiyor. Daha önce böyle bir servisin var olan internet hızları ile sağlıklı çalışmayacağını iddia edenlerin saflarına bu kez de Microsoft'un DirectX'inin ve WildTangent'in kurucusu Alex St John eklendi.

  St John'un OnLive ile ilgili sorunu ise internet hızları ile ilgili değil. St John konuyu oyuncular açısından ele alıyor ve oyuncuların gelenekselleşen alışkanlıklarını kökten değiştirmeyi hedefleyen bu sistemin son derece başarısız bir iş modeline sahip olduğunu iddia ediyor. OnLive'ın kesinlikle bir devrim olamayacağını iddia eden John, bu sistemin başarılı olmasını mucizenin de ötesinde bir olay olarak değerlendiriyor .

  Oyun sektörünün geleceğinden son derece ümitli olan St John, gelecekte yeni EA'ler ve Take-Two'lar göreceğiz derken, Activision'a da taş atıyor: "Bu listeye Activision'ı da eklerdim ama onlar World ofWarcraft tarafından satın alındılar".