Derdiyok: Hakan'la ben içimizden sevindik
İsviçre Milli Takımı'nın Türk asıllı forvet oyuncusu Eren Derdiyok, attıkları golden sonra Hakan Yakın'la birlikte içlerinden sevindiklerini, Türkiye'ye karşı oynamaktan mutlu olmadığını ancak Türkiye'den kendisine hiçbir teklifin gelmediğini söyledi.

İsviçre Milli Takımı'nda forma giyen Türk asıllı sporcu Eren Derdiyok, golden sonra içlerinden sevindiklerini söyledi.
Eren Derdiyok, maçın ardından yaptığı açıklamada, İsviçre golünün pasını verdiğini ve Hakan Yakın'ın da golü kaydettiğini hatırlattı.
Golü atmalarına karşın sevinçlerini belli etmediklerini ifade eden Derdiyok, 'İçimizden sevindik. Çünkü biz Türk'üz. Türkiye'ye karşı oynamaktan çok mutluluk duymadık. Ancak Türkiye'den bana hiçbir teklif gelmedi. Beni milli takıma davet ettiler de gitmedim mi? Bunun için İsviçre forması altında Türkiye'ye karşı oynamaktan mutlu olmadım. Böylesine büyük bir şampiyonada kendimi göstermek için bir fırsattı ve bunu değerlendirdim. Attığımız golde Hakan da ben de içimizden sevindik, ancak dışarıya belli etmedik. Bu bizim ülkemize karşı olan sevgi ve saygımızdandır. Şampiyonanın en genç sporcusu olarak burada bulunmaktan gurur duydum. Sezon başında Trabzonspor'dan teklif almıştım. Ancak benim futbol kariyerim açısından doğru bir teklif olmayacağını düşündüğüm için kabul etmedim. Şayet Beşiktaş veya Fenerbahçe'den teklif gelirse bunu düşünürüm'' diye konuştu.

Türkiye için büyük kayıp bu adamı çağırmamanın bedelini ileride çok ödeyeceğiz.Bu adamı milli takıma kazandırmayanlar da ileride çok pişman olacak fakat artık böyle bir şans yok umarım bir daha böyle hatalar yapılmaz genç oyuncularımızı başka ülkelere kaptırmayız.

Yukarı Alt