Denizli'nin şakası yok!
Futbolcuların son 5 haftada gösterecekleri performansın 'takımda kalıp kalmamaları yolunda' belirleyici olacağını söyleyen Denizli, “Buna sözleşmesi uzatılanlar da dahil. Umarım yeni düzenleme yapmak zorunda kalmam” dedi.

Son iki maçta kaybedilen 4 puanın ardından sıralamada dördüncülüğe gerileyen Beşiktaş’ta, teknik direktör Mustafa Denizli futbolculara aba altından sopa gösterdi. Pazar akşamı deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe derbisinde kötü bir sonuç almaları durumunda şampiyonluk şansından bahsedip edemeyecekleri şeklindeki bir soruya, “Beşiktaş’ın aleyhine olacak bir sonuçta iş mucizelere kalabilir” cevabını veren ve ilk amaçlarının şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne katılmak olduğunu vurgulayan tecrübeli hoca, “Esas amacımız budur ve bunun için mücadele edeceğiz” dedi. Basın mensuplarıyla yaptığı sohbet sırasında ilginç açıklamalar yapan Mustafa Hoca, takımda sakat futbolcuların arttığının belirtilmesi üzerine ise adeta gözdağı vererek şöyle konuştu:

‘Yerli-yabancı ayırt etmem’

“Önümüzdeki 5 hafta ligin bir özeti olacak. Artık çok önemli ve kritik bir sürece giriyoruz. Bu dönem futbolcular için ele geçmeyen fırsatlardır. Skora göre söylemiyorum, ortaya koyulacak mücadele, tempo ve oyun önemli. Son 5 haftadaki performans, umut ediyorum ki beni yeni düzenlemeler yapmak zorunda bırakmaz. Aksi durumda yeni düzenlemeler yapmak zorunda kalabiliriz. Yerli olsun, yabancı olsun, mukavelesi olsun fark etmez, son 5 haftadaki performanslar durumu belirler.”

Daha nasıl penaltı olur?

İki puan kayıpla sona eren Trabzonspor maçının fizik olarak en üst düzeye çıktıkları 90 dakikalardan biri olduğunu savunan Denizli, “Rakimiz karşımıza çok rahat çıktı. Bunun aksine, baskıyı yoğun biçimde hisseden taraf bizdik. Sonuçta iki puan kaybettik belki, ama ortaya konan mücadele beni memnun etti” görüşünü dile getirdi. Penaltı pozisyonunu da değerlendiren Beşiktaş’ın teknik patronu, “Ortada 1 veya 2 kişinin tepkisi olsa, belki tereddüt edebilirsiniz. Ancak herkes pozisyona tepki verdi. Olay, benim 20 metre uzağımda gerçekleşti. Ama o mesafeden bile topun nasıl yön değiştirdiğini görebildik” ifadesini kullanarak, verilmeyen bir penaltılarının olduğunu ileri sürdü.

Darbe yemekten bıktık usandık

Ligde önümüzdeki pazar günü oynayacakları Fenerbahçe derbisinin hakemi için de görüşlerini belirten Denizli, “Biz bu sezon çok fazla şikayetçi konumda olmadık. Federasyon, gerekli sağlıklı atamayı yapar” diye konuştu. Sakatlıklarla yoğun biçimde uğraştıklarının da altını çizen tecrübeli teknik adam, “25 kişilik kadro içinde 2 kişi hariç hep darbeye bağlı sakatlıklar yaşadık.
Fair-Play Ligi’nde lideriz, ama böyle darbeleri de en fazla alan takım biziz. Nobre’nin sakatlığıyla bu sene 7. kırık olayını yaşadık. Ayrıca İbrahim Toraman ve Ekrem Dağ’ın bilek bölgelerinde darbeye bağlı anormal kanamalar söz konusu” ifadelerini kullandı.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt