Bu sene sınav senem ve Anadolu Teknik Lisesinde okumaktayım.Yine önümüzü kapattılar bildiğiniz gibi.Bende DAMYO(Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu)'ya başvurmayı düşünüyorum.Artı ve eksi taraflarını çok düşündüm.Kararımı verdim.Fakat şuan orada okuyan arkadaşlar varsa veya mülakatlara katılıp kazanamayanlar varsa önerileri nelerdir?
Bu konu hakkında bilgi almak istiyorum teşekkürler...

CHaKaLL

Öğretiyorum
(Tavsiyeden önce bir eleştiride bulunmak istiyorum)Valla canım kardeşim bende bir teknik lise mezunuyum.Kendime ve bu seneden önceki meslek lisesi mezunu arkadaşlarımızın hepsine haksızlık yapıldığı kanaatindeyim.Neden diye soracaksın.Nedeni şu ; Ben 2006 senesinde mezun oldum.Mezun olduğum sene okulda öğrendiklerim kadarı ile öss sınavına girdim ve 220 ham puan aldım okuldan da nir 74 puan geldi 294 toplam puan aldım say1'den ve baktım ki ben meslek lisesinde öğrendiğim kadarı ile bu puanı alıyorsam 1 sene de dershane okurum o puanı 30-40 artırırım dedim ve dershaneye yazıldım.Seneye bir daha girdim öss sınavına dershane gerçektende işe yaramıştı ve 246 ham puan aldım okul puanım ile birlikte 320 tam puanım oldu.Kendimi mühendis olarak görmeye başlamıştım ki birde baktım mühendislik yazamıyorum.Neymiş efendim alan dışı imiş.Ne kadar saçma.Her neyse Elektronik Haberleşme öğretmenliği yazdım.330-340 ile girilebiliyordu o sene.Sonuçlar geldi ve ben hiç bir 4 yıllık öğretmenlik kazananmamışım.Düşünsene 320 tam puanım var ve ben 4 yıllıların hiç birine gidemedim.Allah'tan 2 yıllıklarıda yazmıştımda 2 yıllık Elektronik haberleşme (akdeniz üniversitesi)'ni tutturdum.şu an 3. senemi okumaktayım ve seneye 4 yıılığa geçeceğim Allah izin verirse.Gelelim günümüze.Şimdi ki meslek liseli arkadaşlarım diyor ki bize hak tanınmıyor falan fıstık.Peki soruyorum benim ne günahım vardı da ben bu seneki hak gibi bir haktan faydalanamadım?Şimdiki meslek lisesi mezunlarının canı can benim ki patlıcan mı?Tabiki de hayır.Bence hiç kimsenin önümüzü kapattılar diye şikayet etmeye hakkı yok.Benim şahsi düşüncem böyle gelmiş böyle gitsin.Senin şahsın adına şikayet etmiyorum yanlış anlama sakın kardeşim ama durum bu.Keşke diyorum meslek yerien düz lise okusaydım da 290 puan alsaydımda direk 4 yıllıklara yerleşebilseydim. 4 yıllığa geçmek için 3 senemi heba ettim ve 2 sene daha okumam gerekiyor + yaşım oldu 21.Ben ne zaman okulu bitireceğimde askerliğimi yapacağımda iş sahibi olup evleneceğim :) ölme eşeğim ölme.Bu açıklamayı sayın başbakan ampul pardon erdoğan'a yapsam o bile batsın meslek liseside imam hatip liseside derdi sanırım :lol:

Yukarı Alt