1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Delphi'de Setup Oluşturmak


 1. Narqotic

  Narqotic rank8

  Kayıt:
  22 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.359
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  !!!
  Şehir:
  BeN SeNiN CaNıN İçİN ÖmRüMü BiR KiBRiTiN KaBıNDa T

  Delphi'de Setup Oluşturmak

  Olusturdugunuz projeyi Delphi yüklü olmayan bilgisayarlarda çalistirmak ve projenin setup bölümünü olusturmak için kullanilir. Setup dosyasini olusturmak için "Delphi CD"sinde "InstallShield Express" yazilimini kurmaniz gerekir.
  Baslat / Prıgramlar / InstallShield / Express dosyasi çalistirilir.*Karsiniza açilan pencereden Create a new project linkine tiklanir.
  * Project Name and Locataion’ dan programın setup dosyalarinin olusturulacagi yer seçilir.* Project Type’den Blank Setup Project simgesi seçilir ve Create’ye basilir.

  *General Information bölümünden kirmizi bölümle isaretledigimiz alanlarin ayarlari yapilir.*Setup Type’den programin max*min kurulacagi alanlar yapilir.

  *Buradan kopyalayacagimiz dosyalari yukari bölümden isaretler asagidaki hangi klasöre istiyorsak o klasöre birakiriz.*Object/Marge Modul simgesinden BDE_ENT seçilir ve ILERI butonuna tiklanir.*Bu bölümde programiniza ait ayar dosyalari tutulacagi bir ayar dosyasi belirleriz. Ileri denilir.
  *Gelen pencereden Launch dügmesine tiklanir.*Microsoft Paradox Driver’i isaretleyerek setup’ ta BDE programini yüklemis oluruz. Böylelikle Delphi yüklü olmayan bilgisayarlarda da çalismasini saglariz. Ayarlar yapildiktan sonra CLOSE’ye tiklanir.


  *Gelen pencereden SON dügmesine tiklanir.*Shortcut/Folder bölümünden yaptigimiz programin kisa yollarini mousenin sag tusu ile ayarlariz.*Dialogs bölümünden kurulum esnesinda gelecek menülerin ayarlanmasi yapilir. *Reguirements bölümünden Specific seçilir.*Build bölümünden CDROM isaretlenir ve F7 tusuna basilir. Böylelikle Setup dosyalari olusturmaya baslar.*Setup olusumunda hata olup olmadigi en sonda belirtir.