Spare_

Bilgiliyim
Kayıt
24 Kasım 2008
Mesajlar
2.764
Beğeniler
0
Şehir
^^ T.C / İST ^^
Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Deivid, takımın geçen seneye nazaran etkisiz olduğunu söyleyince Aragones tepki gösterdi.


Teknik direktör Luis Aagones'ten önce basın toplantısı yapan Fenerbahçeli futbolculardan Deivid, Porto maçının zorlu ve sıkıntılı geçeceğini belirterek, "Fakat takımımızda kazanacak gücü görüyorum. Beraberlik bile kötü sonuç olur. Kesinlikle galibiyetle ayrılmak gerekiyor" dedi. Forma giymediği deplasmandaki ilk maçtan yenilgiyle ayrıldıklarını dile getiren Brezilyalı, "O günkü Fenerbahçe ile bugünkü arasında farklar var. Sakatlarımız döndü. Takımımızın oturmuş olduğunu düşünüyorum, bu da yarın (bugün) sahaya yansıyacak" diye konuştu. Deivid, soru üzerine geçen sezon daha fazla oyunu rakip yarı alana yıkan bir görüntü içinde olduklarını anlatarak hücum hattıyla ilgili eleştirel bir yaklaşımda bulundu:

"O İŞ ÖYLE DEĞİL"
"Bu sene topu kaybettiğimiz zaman biraz daha topun arkasına geçiyoruz. Bu sene bizde eksik olan tek şey sadece yakaladığımız fırsatları değerlendirememek. Rakamlara baktığımızda yakaladığımız fırsatlar geçen seneyle belki aynıdır. Son vuruşlarda kendimize güvenip, dikkatli olup, pozisyonları değerlendirsek, geçtiğimiz sezonki seviyeyi yakalarız." Daha sonra kürsüye gelen Aragones, Deivid'in sözlerini dinlediğini kaydederek, "Fenerbahçe bu sene fazla gol atamıyor' gibi bir soru oldu futbolculara. Biz 25 gol atan Galatasaray'ın 1 gol arkasındayız. Goller takım halinde atılır. Gol yenince defans, gol atılmayınca forvet suçlanıyor. Bu iş böyle değil. Futbol takım oyunudur. Gol yendiği zaman da yenildiği zaman da herkes bunu üstlenmelidir" diyerek Deivid'e yanıt verdi.
 
Yukarı Alt