İspanyol golcü, geçen yıl gol kralı olmasında büyük rolü bulunan Arango için "Onun F.Bahçe'ye gelmesini çok istiyorum. Arango ile tekrar buluşursak verimim yüzde yüz artar. F.Bahçe'ye gol rekoru bile kırdırırız" dedi.
Fotomaç Gazetesi'nın haberine göre; Fenerbahçe'ye büyük umutlarla gelmesine rağmen hücumda yalnız kaldığı için yeterince gol atamayan Güiza sürpriz bir istekte bulundu.

F.Bahçe'nin lig ve Avrupa maçlarında forvette büyük bir hırsla savaşan ancak çoğunlukla kalabalık defanslar arasında tek başına kalıp kaybolan Güiza, Mallorca'da yan yana oynadığı Arango'nun alınmasını istedi. Güiza, geçen sezon İspanya Gol Kralı olmasında çok büyük payı bulunan Venezüelalı Arango için "Onu çok özlüyorum ve F.Bahçe'ye gelmesini tüm kalbimle istiyorum. Eğer Arango transfer edilirse verimim yüzde yüz artar" dedi.

Çok gol atamadığı için mutsuz olan Güiza, takımına daha faydalı olmak istediğini belirterek "Eğer Arango ile tekrar bir araya gelirsek bu müthiş bir şey olur. Gol rekoru bile kırarız. Mallorca'da onunla birbirimizi çok iyi tamamlıyorduk O güzel günleri F.Bahçe'de yeniden yaşamak isterim" dedi. Güiza'nın istediği 28 yaşındaki Arango müthiş bir sol ayağa sahip. Uzaktan ve frikikten müthiş goller atan Arango, Güiza'ya yaptığı asistlerle dikkat çekiyordu. Güiza geçen sezon Mallorca'da ligdeki 37 maçta 27 gol atıp 7 asist yaparken, Arango ise 38 karşılaşmada 12 gol kaydedip 8 asist yaptı.

ADETA TELEPATİYLE ANLAŞIYORLAR
Güiza'nın F.Bahçe'ye beklenen katkıyı henüz sağlayamadığını biliyorum. Yine de benim Güiza'ya güvenim tam. Mutlaka gollerine başlayacaktır. Ancak F.Bahçe, Güiza'nın Mallorca'daki ruh ikizi Arango'yu da alırsa işte o zaman ortaya etkileyici bir tablo çıkar. Çünkü bu iki futbolcu birbirinin dilinden çok iyi anlıyor. Adeta sahada telepatiyle anlaşıyorlar. Fener'in, Arango'yu renklerine bağlarsa Avrupa'nın en güçlü forvet hattından birine sahip olacağını düşünüyorum.

Yukarı Alt