1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

David Beckham'ın hayatı lazım(tr-en)


 1. Windy

  Windy  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.853
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kocaeli Üni-Umuttepe

  David beckham ın hayatı lazım hemen ingilizcesi hemde o ingilizcenin türkçesi,sadece 1 haftam kaldı :|
   
 2. Baha i

  Baha i rank8

  Kayıt:
  31 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.114
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ...
  Şehir:
  Africa

  Turkia lang-------------------------------------------
  Gerçek adı David Robert Joseph Beckham. Hikayesi İngiliz orta sınıfının yaşadığı Essex bölgesinde başlıyor:
  2 Mayıs 1975! Sonra babası ile sabahlara kadar futbol oynadığı parklar var. Hakkını yemeyelim, babası oğlundaki geleceği görmüş olmalı. 14 yaşında, sıkı taraftarı olduğu Manchester United'ın formasını giyiyor. Ve o günlerde öğretmenine bir mektup yazıyor. "Çok kararlıyım. Bir gün mutlaka A milli takıma gireceğim..."
  Üç yıl sonra ikinci mektubu yazıyor: "Artık 2 bin sterlin sahibi bir futbolcuyum..."
  Beckham'ın futbolla ilgili mutluluklarını paylaştığı bu öğretmenle ilişkisinde dramatik bir son da var. Bu öğretmen, 1998'de İngiltere'nin dünya kupasından elendiği gece ölüyor.
  Bilindiği gibi Beckham, bugüne kadar tüm hayatını kazandığı, şöhretini borçlu olduğu Manchester United'tan, dünyanın en zengin spor kulübü Real Madrid'e transfer oldu. Her yıl 7 milyon 800 bin dolar olmak üzere dört yılda yaklaşık 35 milyon dolar alacak. Her iki taraf için de 'iyi yatırım' olduğu konuşulan bu transferde Real Madrid kulübünün de büyük beklentileri var.
  (((.. Beckham da eski takımı Manchester'da futbolu için haftada 225 bin dolar, imaj hakları için de 43 bin dolar alıyordu.))))
  Transferi medya ve Beckham'ın hayranları için sürpriz olmadı. İngiliz kraliçesi tarafından verilen 'Sir' ünvanına sahip tek futbolcu olan Beckham'ın transferinin ardından hangi formayı giyeceği spekülasyonları başlamıştı. Bu tartışma, eşi Victoria'nın basketbolcu Michael Jordan hayranlığının etkisiyle 23 numarayı giyeceğini açıklamasıyla son buldu. 23 numaralı Real Madrid formaları ilk günde 7 bin adet sattı ve takıma 70 bin dolar kazandırdı.
  Brooklyn ve Romeo adlarında iki oğlu olan Beckham'ın, eski Spice Girls üyesi Victoria Adams'la 1998 yılındaki gösterişli evliliği popülaritesini artırdı.
  Magazin dergilerinin kapaklarını süsleyen fotoğrafları, futbol kariyerinin bile önüne geçince bu tanıdık ve sevilen sima ile tanışmak için dünya markaları sıraya girdi. Adidas, Pepsi, Vodafone, Police gözlükleri ve BP Castrol ile imaj hakkı anlaşmaları yapıldı. Vodafone'dan 'lütfen sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakınız' cümlesini seslendirmek için 30 milyon dolar aldı.
  125 milyon dolarlık marka
  Dünya futbol tarihindeki en pahalı sponsorluk anlaşmasını Adidas'la yaptı. Ömür boyu geçerli olacak bu anlaşmadan 100 milyon dolar kazandı. Sponsor markalardan Pepsi, Romalı bir gladyatör kılığına girdiği 90 saniyelik reklam filmi için Beckham'a 4 milyon dolar ödedi. Beckham, İngiliz gazetelerinde çıkan haberlere göre hatfada 268 bin dolar kazanıyor. Marka değeri ise 125 milyon dolar.
  Futbolun efsanevi isimleri Pele ve Maradona'nın Beckham yorumlar ilginç. Pele, Beckham'ı pop yıldızına benzettiğini söylüyor. Maradona ise Beckham sahalara çıkmak için fazla yakışıklı yorumunu yapıyor.

  En çok kazanan futbolcu

  France futbol dergisinin geçen yıl yaptığı araştırmaya göre dünyanın en zengin futbolcusu. Onu aynı takımda oynadığı Zidane ve yine Real Madrid'ten Ronaldo izliyor. Beckham'ın markalaşması dünyanın en ciddi ekonomi gazetelerinden FT Business'in spor konferansında da ele alındı. Bununla beraber futbolcu artık saçı, kıyafetleri, profesyonel futbol ve özel hayatı, hatta maçtan sonraki çamurlu ayaklarıyla bile imaj hakları korunan ve kulüpteki yıllık sözleşmesi haricinde bir de imaj hakkı için para ödenen bir marka haline geldi. Beckham her maçına her biri 300 dolar değerindeki kramponlarıyla koşuyor.
  Ferrari tutkunu
  Beckham'ın futboldan sonraki en büyük tutukusu Ferrariler. Garajında iki Ferrari bulunan Beckham'ın toplam 17 arabası var. En ucuzu 44 bin euro değerindeki Chrysler Grand Voyager, en pahalısı ise 348 bin euro değerindeki BMV 750 Saloon. 17 otomobilinin toplam değeri de 2.4 milyon euro. Beckham'ın İspanya'ya taşınmadan önce İngiltere'de yaşadığı malikane, basında oldukça sık yer aldı. İngiliz kraliyet ailesinin yaşadığı Buckhingam Palace'a gönderme yapılarak malikanesine Beckhingam Palace adı takıldı. Birçok fotoğrafında görülen 7 bin dolar değerindeki elmas küpesi de eşi Victoria'nın hediyesi. İngiliz basını çifti görgüsüzce para harcamakla sık sık suçluyor.

  Eng langu--------------------------------------------------


  Real name David Robert Joseph Beckham. The Story of the British middle class is living in the Essex area:
  May 2 1975! Playing football with his father until after the morning park there. Not eat us, his father saw his son should be in the future. 14 years old, it is hard fans of Manchester United'ın is wearing the uniform. And in those days the teacher is writing a letter. "I am very stable. One day I will surely enter a national team ..."
  Three years after the second letter says: "Now you have 2 thousand pound I am a football player ..."
  To share happiness with football Beckham'ın relationship with this teacher in a dramatic end, too. These teachers, in 1998, was addressed in England's World Cup is dying tonight.
  Beckham is known as, until today, when all his life, reputation is owed United'tan Manchester, the world's richest sports club was transferred to Real Madrid. 7 million 800 thousand dollars each year to approximately 35 million dollars in four years will take. For both parties' best investment 'is spoken in the transfer of Real Madrid club have big expectations.
  Football team for the former Manchester (((.. Beckham 225 thousand dollars per week, 43 thousand dollars for the right image was .))))
  Transfer is not surprising for the media and fans Beckham'ın. Given by the British queen 'Sir' title is the only footballer to wear the uniform Beckham'ın transfer speculation of what was then. This discussion, the influence of his wife Victoria to admire basketbolcu Michael Jordan number 23 had to wear the latest description. Real Madrid uniform for the first 23 numbered pieces sold per day and 7 thousand to 70 thousand dollars the team has won.
  With two sons Brooklyn and Romeo, with the names Beckham'ın, 1998 in the former Spice Girls member Victoria Adams'la splendent marriage increased popularity.
  The magazine covers decorate their photos, football career, even in front of the familiar and popular figure, this marks the globe to meet the entry sequence. Adidas, Pepsi, Vodafone, Police sunglasses and image rights agreements were made with BP Castrol. Vodafone'dan 'please leave a message after the beep' sentence to 30 million dollars was calling them.
  125 million dollar mark
  The most expensive sponsorship deal in the history of world football was Adidas'la. Will be valid for life from this understanding has gained $ 100 million. Sponsors Pepsi brands, a Roman gladiator in the 90-second ad for the movie appearance Beckham'a paid 4 million dollars. Beckham, the British newspaper the News of the win hatfada 268 thousand dollars. Brand value is 125 million dollars.
  Football's legendary names Pele and Beckham Maradona'nın comments interesting. Pele, says Beckham'ı like pop stars. Maradona to go to court for the Beckham of the interpretation is more handsome.

  Most winning football

  France football magazine according to the research last year that the world's richest footballer. I play on the same team that Zidane and Ronaldo again Real Madrid are watching. The world economy's most serious newspaper that Beckham'ın trademark of the FT Business of Sport conference was discussed. However, he no longer hair, clothes, professional football and personal life, or even muddy feet after the match, even with the image rights are protected and clubs in the annual contract, except the right to a image of the money paid for a brand has become. $ 300 for each of Beckham in her match with running spikes.
  Ferrari fans on
  Ferrari are the biggest tutukusu after Beckham'ın football. The two-car garage has a total of 17 Ferrari Beckham'ın found. Of 44 thousand euro for the cheapest Chrysler Grand Voyager, the most expensive 348 thousand euro for the BMV in the 750 Saloon. 2.4 million euro of the total value of 17 cars. Lived in England before moving to Spain Beckham'ın the manor, took place quite often in the press. British royal family lived in the mansion made Beckhingam Palace Buckhingam sending Palace'a name stuck. Many photos are in the 7 thousand dollars in the diamond earrings for his wife Victoria also present. British press blames frequent pair görgüsüzce money to spend.  Belki işine yarar
   
 3. Windy

  Windy  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.853
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kocaeli Üni-Umuttepe

  teşekkürler,varmı başka gençler ^^
   
 4. TorQ

  TorQ rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.693
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Satasma Baba Yorgun xD

  Hangı ders ıcın bu sorabılırmıyım
   
 5. Windy

  Windy  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.853
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kocaeli Üni-Umuttepe

  ingilizce
   
 6. Windy

  Windy  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.853
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kocaeli Üni-Umuttepe
 7. fatihy93

  fatihy93 rank8

  Kayıt:
  25 Ocak 2008
  Mesajlar:
  2.161
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  İngilzceci bayan mı :starving:
   
 8. Windy

  Windy  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.853
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kocaeli Üni-Umuttepe

  no :coffee: