Kayıt
7 Ağustos 2012
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Şehir
Bakırkoy
Ramazan ayının vaz geçilmezleri arasında olan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı Beyazıt Meydanı'nda. 31. kez okurları kitapla buluşuyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Ramazan’ı kitapla kitabı da okurla bütünleştiren fuar geleneği, son birkaç yıldır İstanbul Beyazıt Meydanı’nda kültür bayramı havası yaşatıyor. Fuara ilgilisi her geçen yıl artan yayıncı dünyasını kitapseverlerle bir araya getirmeyi amaçlayan Vakıf Fuarcılık, geçen yıl Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) ile başlattığı Beyazıt Ramazan Sohbetleri’ni de Ramazan ayı boyunca ziyaretçilerle buluşturacak.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1983 yılında Ankara’da başlatılan fuar, 1984 yılından itibaren İstanbul Sultan Ahmet Camii avlusunda, son birkaç yıldır da Beyazıt Meydanı’nda kuruluyor. Her yıl Ramazan ayında binlerce okurla, kitapla ve yazarlarla dolup taşan fuar alanı, geçen yıl kültür etkinlikleri kapsamında 22 programa imza atan ve bu yıl 26 programdan oluşan Beyazıt Ramazan Sohbetleri’ne ev sahipliği yapacak. Bu yıl 31’incisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. işbirliği ile Beyazıt Meydanı’nda ziyaretçilerini bekliyor.

Edebiyat, tarih, kültür, medeniyet, felsefe ve din alanında binlerce kitapla geniş bir okuyucu kitlesine ulaşacak olan fuarda, T.C. Kültür Bakanlığı, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı, İBB Kültür A.Ş., Ircıca, M.Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı ve İsami yayınlar da sergilenecek.

Her gün saat 18.00 ile 19.00 arası, kültür, edebiyat ve sanat dünyamızdan seçkin isimlerin, kendi ihtisas alanlarına dair ve Ramazan konulu sohbetler gerçekleştireceği program takvimi ise şöyle:

31. Kitap Kültür Fuarı Beyazıt Ramazan Sohbetleri:


1 Ramazan 20 Temmuz Cuma Can Alpgüvenç
2 Ramazan 21 Temmuz Cumartesi Dursun Gürlek
3 Ramazan 22 Temmuz Pazar Bestami Yazgan
4 Ramazan 23 Temmuz Pazartesi Üstün İnanç
5 Ramazan 24 Temmuz Salı Nevzat Bayhan
6 Ramazan 25 Temmuz Çarşamba Prof. Dr. Nazif Gürdoğan
7 Ramazan 26 Temmuz Perşembe Mehmet Cemal Çiftçigüzel
8 Ramazan 27 Temmuz Cuma Ali Hakkoymaz
9 Ramazan 28 Temmuz Cumartesi Beşir Ayvazoğlu
10 Ramazan 29 Temmuz Pazar Yavuz Bahadıroğlu
11 Ramazan 30 Temmuz Pazartesi Ümit Şimşek
12 Ramazan 31 Temmuz Salı Yusuf Dursun
13 Ramazan 1 Ağustos Çarşamba Yıldız Ramazanoğlu
14 Ramazan 2 Ağustos Perşembe Mustafa Armağan
15 Ramazan 3 Ağustos Cuma Sadık Yalsızuçanlar
16 ramazan 4 Ağustos Cumartesi Prof. Dr. Mehmet Zeki Kuşoğlu
17 Ramazan 5 Ağustos Pazar İsmail Bilgin
18 Ramazan 6 Ağustos Pazartesi Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar
19 Ramazan 7 Ağustos Salı Recep Arslan
20 Ramazan 8 Ağustos Çarşamba Ali Erkan Kavaklı
21 Ramazan 9 Ağustos Perşembe Dr. Mehmed Niyazi
22 Ramazan 10 Ağustos Cuma Sibel Eraslan
23 ramazan 11 Ağustos Cumartesi Prof. Dr. Ahmet Turan Alkan
24 Ramazan 12 Ağustos Pazar Vehbi Vakkasoğlu
25 Ramazan 13 Ağustos Pazartesi Doç. Dr. Rahmi Yaran
26 ramazan 14 Ağustos Salı Kadir Gecesi Mehmet Nuri Yardım
Her gün saat: 18.00- 19.00

Beyazıt Kitap Fuarı'na katılan tüm kitapçılar şöyle:
Ağaç, Akademisyen, Akçağ, Azim, Bâbıali, Bahar, Balat, Bayrak, Beka, Beyan, Bilimevi, Boğaziçi, Büyük Doğu, Cantaş, Çağrı, Çatı, Çelik, Dâhi, Damla, Dergâh, Diyanet, Düşün, Edam, Ekin, Ensar, Envar, Erkam, Fono, Gonca, Hayat, Hayrat, Hikmet, Hisar, Hizmet, Işık, İnsan, İpek, İsam, İşaret, İz, Kandil, Kapı, Karbey, Karınca / Polen, Kariyer, Kayıhan, Kubbealtı, Kurtuba, Kültür A.Ş., Kültür Bakanlığı, Küre, Mâna, Marmara İlahiyat, Mavi Lale, Melce, Merve, Mutlu, Nar, Nasihat, Nesil, Oğuz, Osav (Osmanlı Araştırmaları Vakfı Yayınları), Ötüken, Özgü, Pamuk, Saray, Sebil, Semerkand, Sözler, Şâmil, Şûle, Tavaslı, Tebliğ, Türdav, Türkiye Diyanet Vakfı, Uçurtma, Uysal, Yağmur, Yâsin, Yeditepe, Yeni Asya, Yeşil, Yolcu, Zafer, Zaman.
 
Yukarı Alt