Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, henüz sarı-lacivertli takımla sözleşme yenilemeyen kaleci Volkan Demirel'i hep birinci kaleci olarak düşündüğünü, ancak milli kaleciyle anlaşma sağlanamazsa yönetime 24 saat içinde başka kaleci isimleri sunabileceğini açıkladı.

Samandıra Tesisleri'nde yapılan antrenmandan sonra gazetecilere açıklama yapan Daum, bir gazetecinin ''Kaleci Volkan'la anlaşma yapılamazsa B planınız var mı'' şeklinde sorusu üzerine, ''Umarım Volkan en kısa zamanda kararı verir ve inşallah Fenerbahçe'de kalır'' dedi.

Volkan'ın kendisi için bir numara olduğunu vurgulayan Alman teknik adam, ''Benim için Volkan Fenerbahçe'nin birinci kalecisidir. Ama karar tabii ki onun. Şimdiye kadar bu konuda B planım yoktu. Çünkü ben her zaman 'Volkan' dedim, Volkan'ı istedim. Ancak bu iş bizim için pozitif bitirilemezse, o zaman 24 saat içinde başka kaleci isimleri sunabilirim'' diye konuştu.

-''GUIZA'NIN KONTRATI VAR''-

Daum, transfer teklifleri aldığı belirtilen Güiza için ise ''Bu konuda söyleyeceğim tek bir şey var. Nereden teklif gelirse gelsin, Güiza'nın Fenerbahçe ile kontratı var. Başka yerde değil'' şeklinde konuştu.

Transferlerle ilgili bir soru üzerine ise Daum, bu konuda ne mevkii ne isim vermek istemediğini, ilk etapta burada bulunan futbolcuları ileri götürmek istediği ifade ederek, ''Transferde ne zaman mürekkep kurursa o zaman bir şeyler söylerim'' derken, Poulsen'in sorulması üzerine, ''Poulsen başka bir takımın futbolcusu, ben ne söyleyebilirim'' dedi.

-ÇALIŞMALARDAN MEMNUN-

Alman teknik adam, bir haftadır yapılan çalışmalardan memnun olduğunu, hem takımla hem de yönetimle birlikte çok güzel bir atmosfer yaşadıklarını söyledi.

Tüm futbolcuların iyi çalıştığını anlatan Daum, şöyle konuştu:

''Özellikle Roberto Carlos ve Emre gibi futbolcularımız, çok yüksek bir tempoyla büyük bir istekle antrenmanlara geldiler. Ama herkes iyi çalışıyor, diğer futbolcular da tabii ki. Önümüzde yapılacak çok işler var. Çok sert başladık, ağır ve çok çalışıyoruz. Günde 3 idman yapıyoruz. Futbolcularımızın büyük bir istekle bu haftaya gelmeleri benim için çok sevindirici. Tüm futbolcularımız bunu neden yaptığımızı biliyor. Büyük hedeflerimiz var. Bunlar için çalışıyoruz.''

-''GURUR DUYUYORUM''-

Transfer konusunda zaman baskısı içinde olmadıklarını kaydeden Alman teknik adam, ''Bizim ilk adımımız şu olacak; önce takımı komple birleştirmek. Daha sonra tabii ki yapılacak bazı transferler var. Ama burada da hiçbir zaman baskımız yok. Başkanımızla her gün konuşuyoruz. Bu işler de yakın zamanda çözülecek. Ben her gün yüksek bir motivasyonla işe geliyorum. Samandıra'da çalışmak benim için gurur verici. Böyle bir kulüple çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum. Elimizden gelen her şeyi yapacağız'' diye konuştu.

-''ALEX TATİLDE ÇALIŞTI''-

Daum, Alex'i geldiği ilk günde neden takımla birlikte çalıştırdığı sorusuna şöyle yanıt verdi:

''Alex ile görüşmüştüm, tatilde kendi çalıştı. Alex tecrübeli futbolcu, takımla birlikte antrenmana katılsa bile kendi durumunu ayarlayabilir. Niye Alex'i doğrudan takıma aldım? Benim için en önemlisi takımın birleşmesi ve takımın birlikte çalışmasıdır.''

-''İSTANBUL TRAFİĞİ ÖNCEKİNDEN DAHA YOĞUN''-

Daum, İstanbul'a bir daha gelmekten çok mutlu olduğunu da vurgulayarak, ''Türkiye benim ikinci vatanım. Burada arkadaşlarımı yeniden gördüm. Sadece negatif tek bir şey gördüm. Trafik daha önce kaldığım zamandan daha da yoğun. Ama her problemi çözdüğümüz gibi bunu da çözeriz. İkinci köprü tamiratta, ileride bu problem için de çözüm bulacağımıza eminim. Ancak Fenerbahçe olduğumuz için, Anadolu yakasında kalıyoruz. Köprüleri sık sık kullanmıyoruz. O yüzden bizim için büyük bir sorun değil. İstanbul'un bu yakası, bence çok daha güzel. Diğer kulüpler de bu tarafta tesislerini yaptırmış'' şeklinde konuştu.

Yukarı Alt