1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Dassault, IBM‘in PLM Bölümünü bünyesine katıyor


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Dassault Systemes IBM ‘in PLM Bölümünü bünyesine katıyor.

  IBM ve Dassault Systèmes (DS), DS’in Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi’nin uygulama portföyünün yanı sıra, müşteri anlaşmalarını ve ilgili varlıkları içeren IBM’in PLM satış ve müşteri destek operasyonlarını 600 milyon peşin ödemeyle satın alma niyetini içeren bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

  Uzun bir ortak geçmişe sahip olan DS ve IBM, gelecekte atacakları adımları da şimdiden belirlediler ve DS’i IBM’in bir Küresel İttifak Ortağı (Global Alliance Partner) olarak konumlandırarak, servis ortaklılarını genişletmeyi planladılar.

  İşlemin, yerel anlaşmaların uygulanması ve yasal süreçlerin ile çeşitli ülkelerdeki iş ilişkileri gerekliliklerinin yerine getirilmesinden sonra 2010 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

  Geçişin tamamlanmasının ardından, her iki şirketin müşteri servisi ve ürünleri de dahil olmak üzere, mevcut faaliyetlerinin olağan şekilde devam etmesi bekleniyor. İki şirketin PLM birimlerinin entegrasyon işlemleri sonrasında, Dassault Systèmes’in pazar lideri ürün portföyünü kullanan PLM müşterileri daha sade ve kolay bir destek sürecinden geçecek.

  Dassault Systèmes CEO’su Bernard Charlès, PLM ve 3 boyut uyumunun şirketler tarafından benimsenmesi ve entegrasyonunun derin bir endüstri bilgisi gerektirdiğini belirterek, “IBM’in satış gücünün ilgili iş birimleriyle entegrasyonu, şirket tarhiçemizdeki en büyük yatırımı temsil ediyor. Tüm sektörlerdeki tüm şirketlere V6 PLM uygulamasını sunmak için küresel anlamda etkili bir satış organizasyonu yaratarak müşterilerimizle ortaklarımızı birinci önceliğimiz olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

  Charlès ayrıca, sürdürülebilir inovasyon için, sadakat, çeşitli endüstrilerde bilgi ve yüksek değerli çözümlere dayalı müşteri bağlılığında yeni bir aşamaya geçtiklerini ifade etti. Charlès, “3 boyutlu gerçeğine benzer deneyim ve PLM’in geniş kabulü, doğrudan satışın, ortak ağımızın ve online toplulukların bir kombinasyonunu gerektirecek” şeklinde konuştu.

  Anlaşmaya uygun olarak, IBM ve DS PLM çalışmalarını geliştirmek, sunmak ve desteklemek için yatırım çalışmalarını birlikte sürdürmeyi ve böylece dünya çapındaki müşterilerine entegre PLM çözümleri sunmayı planlıyor. Gelişmiş servis anlaşması aynı zamanda, DS’in V6 platformunu öne çıkarırken IBM’in geniş kaynakları ve uzmanlığıyla birlikte küresel pazara önemli bir potansiyel sağlayacak. Her iki şirket de profesyonel hizmetler, bulut hesaplama (cloud computing), aracı yazılım, esnek finans, donanım ve satış ile dağıtım konusundaki işbirliklerini güçlendirmeyi ve genişletmeyi arzu ediyorlar.

  IBM Küresel Endüstri Sektörü Genel Müdürü Tom Hawk, “IBM, ortak güçlerimizi birleştirmek ve müşterilerimizin PLM ilhitiyaçlarını daha iyi karşılamak amacıyla Dassault Systèmes ile ortaklığına yeni bir boyut kazandırdı. Bu işlem aynı zamanda, aracı yazılım, iş geliştirme ve uygulama hizmetleri ile dinamik altyapısı yoluyla IBM’in PLM entegrasyonunu güçlendiriyor” dedi.

  IBM Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Steve Mills ise “Sözkonusu anlaşma, PLM sektöründe her iki şirketin de büyümesini sağlayacak ve bizim ana alanlarımıza odaklanırken müşterilerimize daha iyi hizmet vermemizi olanak verecek. DS uygulama portföyündeki içerisindeki IBM Yazılım platformlarının kullanımı, ortaklığımı müşterilerimiz için eşsiz ve değerli kılmaya devam edecek” şeklinde konuştu.