-AMELİYATA ALINDI-
Marmaris Atatürk Caddesi'nde galibiyet sevincini kutlayan Galatasaraylı taraftarla polis ekipleri arasında yaşanan tartışma esnasında 2 polis memuru tarafından darp edildiği ve burnu kırıldığı iddia edilen Çimen, olay yerine çağrılan ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayda burnu kırılan Çimen'in, dün gece acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından, bu sabah ameliyata alındığı ve tedavisinin süreceği bildirildi.

-''YERDEYKEN TEKME ATTILAR''-
Olay esnasında dayısı ile birlikte olduğunu anlatan Hayri Güney, AA muhabirine maç çıkışı galibiyet sevincini kutlamak için Galatasaraylı taraftarların oluşturduğu konvoya karıştıklarını anlatarak, ''Bu esnada bir polis dayımı sert bir şekilde iterek yere düşürdü ve sürükleye sürükleye arabanın yanına çekti, tekmeleyerek dövdü'' dedi.

Dayısının olayı ayırma bahanesi ile yanlarına gelen başka bir polis memuru tarafından da dövüldüğünü iddia eden Güney, ''Dayım kendine geldiğinde, (beni kim dövdü şikayetçi olacağım ve hakkımı arayacağım) sözlerini kullanınca, dayımı ilk darp eden polis, (ben dövdüm) diyerek ikinci kez yolun ortasında tekme atarak darp etti. Çevreden yetişenler dayımı polisin elinden güçlükle aldı. Dayım şu an yoğun bakımda ve durumu ağır. Bu olayı yapanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olacağız'' diye konuştu.

Muğla Emniyet Müdürü Emin Körpe, AA muhabirine olayda polis tarafından darp edildiği iddia edilen İsmail Çimen hakkında, görevli memura mukavemetten işlem yapıldığını belirterek, ''Olaya müdahale eden polis memurlarından birinin yüzünde kızarıklılar oluşmuş. Olayla ilgili soruşturma sürüyor'' dedi.

Dün gece, Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından Marmaris Çeşme Meydanı'nda iki takım taraftarları arasında çıkan kavgada 3 kişi hafif şekilde yaralanmış, 5 kişi ise gözaltına alınmıştı.

Yukarı Alt