Server
Flora
Takımı
Galatasaray

26 Şubat'ta Danimarka'daki bir TV kanalında Suriye'deki çatışmalarla ilgili olarak sunulan bir haberde tarihi bir hataya imza atıldı. Aslında bu hata bir çok Batılı'nın Ortadoğu ülkelerini hala Oryantalist bir şekilde kafalarında nasıl canlandırdığının bir kanıtı diyebiliriz.

Şam'a ait olduğu söylenen bir görüntü haber kanalında arkaplanda kullanıldı. İşin aslı ise İsrailli bir web sitesi TimesofIsrael tarafından ortaya çıkarıldı. TV'de kullanılan bu görüntü Assassin's Creed'ten alınmış Şam'a ait bir görseldi. Bırakın Şam'ın bugünkü halini yansıtmamasını 720 yıl öncesine ait gerçek olmayan bir tasarımdı.

Danimarka TV yetkilileri ise bu görüntüyü internette bulduklarını ve gerçek sandıklarını söylüyorlar. Çizim gerçek sanılması aslında gayet doğal; çünkü video oyunlarının geldiği noktada ayrım yapması zor olabilir, ama internetten tesadüfen bulunan bir görsel TV'de nasıl kullanılabilir orası tartışılır.

Xperyon

Bilgiliyim
Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi
tenpanter demiş ki:
Avrupalıların arasında hala bizi deveye binen,çöllerde yaşayan medeniyetsiz insanlar olarak sanan insanlar varken bu habere hiç şaşırmadım.
Yani verilecek cevap bu birde israil nasıl oldu böyle birşey yaptı şaşırdım imana geldiler heralde :mrgreen:

Windy

tenpanter demiş ki:
Avrupalıların arasında hala bizi deveye binen,çöllerde yaşayan medeniyetsiz insanlar olarak sanan insanlar varken bu habere hiç şaşırmadım.
Avrupadaki insanlara görede deveye binmediğimiz söylenemez aslında makara:

Bu mesaj Windy rumuzlu uyeden alinti yapildi
Windy demiş ki:
tenpanter demiş ki:
Avrupadaki insanlara görede deveye binmediğimiz söylenemez aslında makara:
off :mrgreen:

Yukarı Alt