1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Danamics'den Sıvı Metal Tabanlı Yeni İşlemci Soğutucusu


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  - Resim Silinmiş.​


  Danamics firması dünyanın ticari olarak kullanılabilir sıvı metal tabanlı ilk işlemci soğutucusunu duyurdu. Çok sayıda yaprak ve ısı aktarım borusundan oluşan soğutucu genel görünümüyle hava soğutma çözümlerini hatırlatıyor olsa da ciddi farklılılkarı olduğunu belirtmekte yarar var. Zira LM10 kod adlı işlemci soğutucusunun ısı aktarım borularında sıvı metal kullanıldığı belirtiliyor.
  Isı aktarım borularındaki farklılığın yanında soğutucunun üst kısmına da dikkatli bakmakta yarar var. Zira ürün üzerinde sıvı metalin dolaştırılabilmesi için elektromanyetik pompa kullanıldığı belirtiliyor. Şimdiye kadar uzay araçları, uydular, nükleer reaktörler ve çeşitli endüstri uygulamalarında kullanıldığı belirtilen bu teknolojiyi Danamics firması yeni işlemci soğutucusunda kullanma yoluna gitmiş.

  Ayrıca belirtilenlere göre elektromanyetik pompa içerisinde hareketli parça yada mil bulunmuyor ve ömür boyu herhangi bir performans kaybı olmadan kullanılabiliyor. İşlemci soğutucusunun teknik detayları ve soğutma performansı hakkında henüz detaylı bilgiler açıklanmış olmasa da firma cephesinden gelen bilgiler ürünün sunduğu soğutma performansının rakipsiz olduğunu işaret ediyor.

  Detaylı özellikleri, fiyatı ve lansman tarihi açıklanmayan yeni soğutucunun detayları geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  Yorum; Çok mükemmel bir teknoloji harikası.
   
 3. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Vay be adamlar yapıyor işte hacım,harika ne kelime :P