Dallas'ta gelenek bozulmadı: 97-87
Play-off birinci tur üçüncü maçında New Orleans Hornets'i ağırlayan Dallas Mavericks, rakibini 97-87 mağlup ederek seriyi 2-1'e getirdi ve iddiasını sürdürdü.
564670kidd.jpg

New Orleans Hornets'e 1998 yılından bu yana kendi sahasında yenilmeyen Dallas Mavericks, Dirk Nowitzki'nin başarılı performansıyla güçlü rakibini 97-87'lik skorla geçti. Deplasmanda oynadığı iki maçı da kaybettikten sonra kendi seyircisi önünde oynadığı ilk maçı kazanan Mavericks, seriyi 2-1'e getirdi.
Taraftarların büyük desteğiyle karşılaşmaya başlayan Dallas Mavericks, 10-0'lık seriyle skor üstünlüğünü ele geçirdi ve ilk çeyreği 23-16 üstün tamamladı. İkinci çeyreğin ortalarında yakaladığı 12-2'lik seriyle öne geçmeyi başaran konuk takım, Jason Kidd ve Devean George'un sayılarına engel olamadı ve soyunma odasına 47-40 geride gitti.
Maç boyunca 38 kez serbest atış çizgisine giden Mavericks, Alman yıldız Dirk Nowitzki ve Jason Terry'nin basketleriyle ikinci yarıda farkı 17 sayıya kadar yükseltti. Hornets, bitime 2 dakika kala skoru 90-83'e getirerek farkı tek hanelere çekmeyi başardı; ama hızlı hücumlardan 23 sayı üreten ev sahibi takım, aradaki farkı korudu ve maçı 97-87 kazandı.
Alman yıldız Dirk Nowitzki 32 sayı – 19 ribauntla double-double yaparken, maçın en skorer ismi oldu. Kullandığı 20 şutun 11'ini sayıya çeviren All-Star oyuncu, hücumdaki başarısını 6 asist ve 2 blokla pekiştirdi. 44 dakika görev yapan tecrübeli yıldız, serbest atışlarda 9/10 isabet kaydederek galibiyetin mimarı oldu.
Jerry Stackhouse'un yerine karşılaşmaya ilk beşte başlayan Jason Terry, 8/18 saha içi isabetiyle 22 sayı üreterek Nowitzki'ye eşlik etti. İstatistiklerine 6 asist – 3 ribaunt – 2 top çalma ekleyen skorer oyuncu, 40 dakika görev yaptı. Üç sayı çizgisinin gerisinden 3/8 isabet kaydeden tecrübeli isim, Chris Paul'e yaptığı savunmayla ön plana çıktı.
Mavericks'in yıldızlarından Josh Howard 18 sayı – 4 ribaunt – 2 asist – 1 top çalmayla skora önemli katkı yaparken, Jason Kidd 11 ribaunt – 8 sayı – 5 asist – 2 top çalma – 2 blokla, Brandon Bass 8 sayı – 4 ribaunt – 1 asist - 1 blokla, Erick Dampier 6 ribaunt – 4 sayı – 1 top çalma – 1 blokla, Devean George 5 sayı – 5 ribaunt – 1 blokla oynadı.
Kariyerinin ilk iki play-off maçında en az 30 sayı – 10 asist üreten ilk oyuncu olan Chris Paul, karşılaşmayı 16 sayı – 10 asist – 2 ribaunt – 1 blokla bitirerek double-double yaptı. Jason Terry'nin savunması karşında zorlanan genç yıldız, 4/18 saha iç isabet oranıyla hücum etti. 42 dakika ter döken başarılı oyun kurucu, serbest atış çizgisinden kullandığı 7 atışı da sayıya çevirmeyi başardı; ancak Hornets'in seriyi 3-0'a getirmesini sağlayamadı.
Kenardan gelerek 30 sayı üreten Jannero Pargo, bu sezon en yüksek skoruna ulaştı ve takımının skor yükünü taşıdı. 12/20 saha içi isabet oranı yakalayan başarılı oyuncu, 32 dakika oyunda kaldı ve üç sayılık atışlarda 4/7 ile oynadı.
Sırp forvet Peja Stojakovic 13 sayı – 10 ribauntla double-double yapan bir diğer Hornets'li oyuncu olurken, kullandığı 12 şutun 4'ünde isabet kaydedebildi. Üç sayılık atışlarda 3/5 ile oynayan yıldız oyuncu, 40 dakika sahada kaldı.
Gecenin en büyük hayal kırıklıklarından David West, 6/20 saha içi isabet oranıyla 14 sayı üretti. 40 dakika mücadele eden All-Star forvet, hanesine 9 ribaunt – 3 asist – 1 top çalma yazdırdı. Tyson Chandler 11 ribaunt – 4 sayıyla katkı yaparken, Bonzi Wells 6 sayı – 2 asist – 2 blok – 1 ribauntla maçı noktaladı.

Macı izledim bizzat izleyenlerde gormuştur hornets in 2 all-starı inanılmaz derece kotu oynadı %25 isabetle oynadılar gende 10 sayı fark bence süper N.O için çok daha kotu olabilirdi

The_DifferenT demiş ki:
Macı izledim bizzat izleyenlerde gormuştur hornets in 2 all-starı inanılmaz derece kotu oynadı %25 isabetle oynadılar gende 10 sayı fark bence süper N.O için çok daha kotu olabilirdi
evet cok cok kotu oynadı Paul & West. hele dallas'ın maça nasıl başladığını gördükten sonra maçın 10 sayıda bitmesi cok güzel bir durum olsa gerek... tabi aradaki farın acılmamasını saglayan bir baska faktor de kenardan gelen Pargo'nun 30 sayısı...ama inanıyorum 4. maç ta CP3 sazı eline alacaktır ve NOH tura bir adım daha yaklasacaktır.

hmzsnmz demiş ki:
The_DifferenT demiş ki:
evet cok cok kotu oynadı Paul & West. hele dallas'ın maça nasıl başladığını gördükten sonra maçın 10 sayıda bitmesi cok güzel bir durum olsa gerek... tabi aradaki farın acılmamasını saglayan bir baska faktor de kenardan gelen Pargo'nun 30 sayısı...ama inanıyorum 4. maç ta CP3 sazı eline alacaktır ve NOH tura bir adım daha yaklasacaktır.
inş. oyle olur Paul benim yeni adamım NBA deki Yuru kocum sana MVP yakışır

Yukarı Alt