1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

D-Smart'ın UEFA'da açık kanal oyunu


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  UEFA Avrupa Ligi’nde ülkemizi temsil eden Galatasaray ve Fenerbahçe bu akşam gruplarındaki ilk maçlarına çıkıyorlar.

  Ülkemizde UEFA Avrupa Ligi’nin yayın haklarını elinde bulunduran D-Smart, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin maçlarını şifreli kanaldan yayınlayacağını duyurmuştu. Fakat geçtiğimiz günlerde UEFA kanunlarına göre, yayın haklarını satın alan kurumum Türk takımlarının maçlarından her hafta en az 1 adedini şifresiz kanaldan vermek zorunda olduğu ortaya çıktı.

  Bu durumda bugün oynanacak olan Panathinaikos-Galatasaray ve Fenerbahçe-Twente maçlarından biri açık kanaldan yayınlanmak zorunda.

  D-Smart ve bağlı olduğu Doğan Grubu yayın organları ise maçların D-Smart’dan yayınlayacağını duyurdular. Fakat, bu akşam saat 20.00’da Yunanistan’da oynanacak olan Panathinaikos � Galatasaray maçı “UEFA kuralları gereği” “açık” kanaldan yayınlanacak.

  Doğan Grubu’nun dünyadaki popüler dizileri yayınlamak için açtığı ve CNNTürk’ün karasal yayın hakkını alıp faaliyete geçen TNT, Panathinaikos � Galatasaray karşılaşmasını şifresiz olarak ekrana getirecek. Fakat D-Smart’ın sitesinde ve Doğan Grubu’nun yayın organlarında, bu maç “D-Smart 21. kanal TNT”de yayınlanacak şeklinde duyuruldu.

  Oysa TNT, D-Smart’ın şifreli yayın yapan “Spor Paketi”nde değil. Yıllık 199 TL karşılığında satılan “Spor Paketi”nde; “Futbol Smart”, “D Spor”, “Euro Futbol TV”, “Espa Classik” ile “Espa Ameraca” kanalları yer alıyor. TNT ise uydu antenine bile ihtiyaç duyulmadan normal televizyon üstü antenler aracılığıyla ile ve ayrıca Türksat 3A uydusunda da çok rahat izlenebiliyor. D-Smart TNT üzerinden şifresiz olarak yayınlanacak maçı aynı zamanda kendi aboneleri için de Euro Futbol TV'den de yayınlayacak.

  Öte yandan grubun gazetesi Hürriyet, temsilcimiz Galatasaray’ın deplasmanda yapacağı karşılaşmanın açık kanalda yayınlanacağını duyurmaması da dikkat çekti. Hürriyet maçı şöyle duyurdu: “G.Saray’ın Yunan Panathinaikos ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma saat 20.00’de başlayacak ve D-Smart 21. kanal TNT, D-Smart 42. kanal Euro Futbol ve HD-Smart 112. kanaldan yayınlanacak.”

  Galatasaray'ın maçını yayınlayacak TNT'nin web sitesine erişip bilgi almak ise haberi hazırladığımız saatlerde mümkün olmadı. Maç yayını Doğan Grubu'na bağlı bazı gezetelerin televizyon sayfaları ve spor sayfalarıda küçük bir biçimde duyuruldu ya da sadece TNT'nin yayın akışında gösterildi.