1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Cumhurbaşkanı ile Başbakan'ı hayran bıraktı


 1. Aristotales

  Aristotales rank8

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.240
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  --
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin açılış törenine, Cenk Arslan isimli öğrenci damgasını vurdu. Öğrenciler adına konuşan Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi Cenk Arslan'ın espiri dolu konuşması Gül ve Erdoğan'ın beğenisini kazandı.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin açılış törenine, Cenk Arslan isimli öğrenci damgasını vurdu. Şehir fırsatlarla dolu şeklinde konuşan Arslan, konuşmaya hazırlandığında, törende Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı'nın da bulunacağından haberi olmadığını söyledi. Facebook üzerinden ünversite açılışında bir öğrencinin konuşma yapacağının duyurulduğunu ve o anda konuşmayı yapmaya karar verdiğini söyleyen Arslan, Şehir Üniversitesi'nin tanıtım broşüründe 'Şehir Fırsatlarla Doludur' yazdığını hatırlattı. Arslan'ın "Bunu biliyordum ama Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Sayın Dışişleri Bakanı'na aynı anda hitap etme fırsatının karşıma bu kadar erken çıkacağını tahmin etmemiştim" espirisi salonu dolduranların alkışları ve kahkahalarıyla karşılandı. Arslan, "Ama eğer bilseydim, Bursa'daki evimden kravat ve takım elbisemi getirirdim." dedi.

  YOUTUBE ŞİKAYETİ

  Konuşmaya çok daha iyi hazırlanabilmek için 'Youtube' dan daha önce üniversite açılışlarında yapılan öğrenci konuşmalarını izlemek istediğini fakat, siteye erişemediğini belirten Arslan,"Eğer konuşmamı beğenmezseniz bunda erişim yasağının çok büyük rolü var" diye konuştu. Arslan'ın bu sözleri de törene katılanların alkışlarını topladı.

  ERDOĞAN: "KRAVATIMI VE CEKETİMİ ÇIKARACAKTIM"

  Başbakan Erdoğan, Cenk Arslan'ın konuşmasını ilgi ile dinlediğini belirterek, özgüvenine hayran kaldığını söyledi. Erdoğan "O kadar özgüven ki ben de kravatımı, ceketimi çıkaracaktım. İşi o noktaya getirdi." diyerek espiri yaptı.

  CUMHURBAŞKANI GÜL: CENK NEREDE

  Açılışta öğrenciler adına konuşan Cenk Arslan'ın daha üniversiteye yeni başlamasına rağmen özgüvenle cevval bir konuşma yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Gül ,"Burada 4 yıl geçtikten sonra mezun olurken kim bilir nasıl bir konuşma yapacak.Bir çok üniversitede, üniversite mezunu olan öğrenciler bu konuşmaları yapıyorlar. Burada değerli öğretim üyelerine de seslenmek istiyorum; işte öğrencileriniz... Demek ki böyle öğrenciler olacak. Dolayısıyla hem şanslısınız hem de biraz çok uğraşacaksınız herhalde. O sinyali de kendisi zaten burada konuşurken verdi" görüşünü dile getirdi.

  CENK ARSLAN: SAYIN BAŞBAKAN YANINA ÇAĞIRDI

  Törenden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan, konuşmaların ardından hatıra fotografı çektirilirken, Başbakan Erdoğan'ın kendisini çağırdığını, kendisine bu ne özgüven dediğini, kendisinin de Başbakan Eroğan'a 'Estağfurullah' diye karşılık verdiğini anlattı.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN KIZLARIYLA

  Törene kızları Sümeyye ve Esra ile birlikte katılan Başbakan Erdoğan, törenin sonunda kızlarını yanına alarak üniversitenin öğretim görevlileriyle bir süre sohbet ettiler.