1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Çukurova Grubu Yönetim Kurulu Başkanı'na büyük şok


 1. volkanka

  volkanka rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.214
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  University Students...
  Şehir:
  ANALA

  Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet'e Pamukbank'ı zarar uğrattığı gerekçesiyle 'nitelikli zimmet suçundan' hapis cezası verildi

  4.3 milyar dolarlık servetiyle 2007 yılında Türkiye'nin en zengin işadamı olan Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, bir dönem sahibi olduğu ve devlet tarafından el konulan Pamukbank'ı zarara uğrattığı gerekçesiyle yargılandığı davada "nitelikli zimmet" suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
  İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2004 yılında TMSF ve BDDK'nın şikayeti üzerine açılan davanın karar duruşması dün görüldü. Mahkeme, el konulan Pamukbank'tan Çukurova Holding'in şirketlerine kredi kullandırılarak bankanın zarara uğratıldığı gerekçesiyle bankanın eski sahibi Mehmet Emin Karamehmet ve yöneticilerini "nitelikli zimmet"ten suçlu buldu. Bankayı milyonlarca lira zarara uğrattığı öne sürülen Mehmet Emin Karamehmet 11 yıl 8 ay hapis ve 471 milyon 950 bin TL hapis cezasına çarptırıldı. Aynı zarardan sorumlu tutulan banka yöneticileri Orhan Emirdağ 10 yıl 4 ay 16 gün hapis ile 471 milyon 950 bin TL para cezası, Osman Berkmen de 9 yıl 8 ay 20 gün hapis 471 milyon 950 bin TL para cezası aldı. Her üç sanık için de yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

  BİLGİN VE ÇAĞLAR'A ZAMANAŞIMI

  Pamukbank'tan Dinç Bilgin'in eski bankası Etibank ile Cavit Çağlar'ın eski bankası İnterbank'a kullandırılan karşılıklı kredilerle ilgili olarak yargılanan Bilgin ve Çağlar hakkındaki dava ise 7.5 yıllık zaman aşımı nedeniyle düştü. "Nitelikli dolandırıcılık"la suçlanan her iki işadamının da yurtdışı yasağı kaldırıldı.

  BİLGİNLER'İN ZİMMET DAVASI SÜRÜYOR

  Dinç Bilgin'in ise zimmet suçundan yargılaması devam ediyor. Dinç Bilgin ve oğlu Önay Bilgin'in "zimmet" suçundan yargılandığı bu davada mütalaa veren savcı, sanıkların zimmet suçunu işlediğini belirterek, 12 yıldan 36 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istemişti. Bu davanan kararın Mart ayında verilmesi bekleniyor. Baba-oğul Bilgin'in bu dava nedeniyle yurtdışına çıkış yasağı bulunuyor.

  http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/206329-Karamehmete-11-yil-8-ay-hapis.aspx
   
 2. El Verano

  El Verano rank8

  Kayıt:
  23 Kasım 2008
  Mesajlar:
  2.207
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bu aralar devlete zarari dokunmustur. Devletin isine geldigince yargilama kararlari vermekte ustune yok.