1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   erix

Crysis, Second life ile birleşirse…


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  [​IMG]
  Milyonları peşinde koşturan, dergilere haberlere konu olan internette ikinci bir hayat vadeden Second Life isimli oyunun artık pabucu dama atılmak üzere. Avatar Reality firması tarafından hazırlanan Blue Mars isimli online oyunda Crysis'de de kullanılan CryENGINE 2 motoru kullanılacak. Yani Blue Mars isimli oyunda Second Life'ın en büyük eksiği olan görsellik oldukça ön planda olacak.

  Yerli Kardeşler'in kurduğu Crytek firmasının ürettiği en son grafik motoru olan CryENGINE 2, Blue Mars'ın temelini oluşturuyor. CryENGINE 2 motoru üzerine kurulan Blue Mars, görselliğiyle kullanıcıları büyülemeyi hedefliyor.

  Blue Mars, 2177 yılında, Mars'ın yaşanabilecek bir yer haline getirilmesini konu alıyor. İnsanların Mars gezegenine yerleşmesini anlatan bu oyunda, kendinize yer edinmek için hangi işlerle uğraşacağınız tamamen sizin elinizde olacak. Marsın yeşillenmiş yüzeyini keşfederken, istediğiniz gibi 3'üncü parti program yazarak kendi oyunlarınızı yaratabileceksiniz.

  Yerli Kardeşler tarafından geliştirilen CryENGINE 2 motoru sayesinde oyunun karakter animasyonu ve fizik modelleme teknikleri üstün düzeyde olacağından, gerçekçilik hissini yaşatma konusunda kullanıcıların adapte olması kolay olacak. Beta sürümünün 2008 sonunda çıkacağı tahmin edilen oyun.