1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Crime Life Gang Wars [Çete Oyunu]


 1. Mc Enjoy B

  Mc Enjoy B rank8

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  882
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  İstanbul
  Hayatımın Anlamı olan Rapimi çok iyi bir şekilde yansıtan ve HipHop sevenlerinde Zevkle oynayacağından emin olduğum bir Çete oyunu.

  Oyunu kısa bir şekilde açıklıyacağım


  i1.jpg

  "Mafyacılık" hayatımıza o kadar çok girdi ki son günlerde gerek oyunlar, gerek TV'deki diziler olsun adeta "hadi gelin arkadaşları toplayıp şöyle bir güzel dağıtalım" kıvamına gelivermişiz de haberimiz yok :) Bir de bunu oyun içinde abartarak yaptığınızı düşünürseniz sanal bir çete elamanı ya da mafya babası olmanız işten bile değil. Bu durumdan pek şikayeti olanların çıkacağını da zannetmiyorum, zira sanal alemde gerçek hayatta yapamayacağınız birçok şeyi yapma özgürlüğünüz var.

  Crime Life tam bu noktada sokak çetelerinin acımasız dünyasında kendinizi buluvermenizi sağlıyor. Aslında oyun için GTA'nın bir kolu ya da GTA ve Final Fight karışımı bir aksiyon oyunu da diyebiliriz. Bu tür oyunları sık sık görmemize katkı sağlayan, hatta ekranlarımıza Hip Hop ve sokak çetelerini, mafyayı bizlere enfes lezzetler ile sunan RockStar'ın da payı çok büyük. Konami ve diğer firmaların da böyle bir potansiyeli kaçırmayacağı da zaten ortada. Beat Down: Fists of Vengeance ve 187 Ride or Die derken, işte bu camiaya bir de Crime Life: Gang Wars katılıverdi. PC'lerde GTA'dan başka pek bir alternatifi bulunmayan, daha çok konsollara çıkarılan bu tür oyunları PC kullanıcıları da muhakkak çok sevecektir. Zaten ülkem oyuncusunun içinde bulunduğu ortamı da göz önüne alınca mafyacılık oynamayı sevdiği de bir gerçek oluveriyor :)

  Oyunumuz klasik gangster filmlerinden olan New Jack City, Boyz n the Hood, Menace II Society gibi benim çok sevdiğim filmleri hatırlattı bana; esas oğlanımız kendisini kanıtlamak için hep bir şeylerin peşindedir. Hayat onu acı kucağına çeker kenar mahallerindeki onu hep dışlayan arkadaşlarından intikamını alacaktır artık falan gibi... Crime Life'ta esas oğlanımız Tre de bu yolla kendini Big Dog'un çetesinde buluverir. Oyun konu olarak da zaten bu filmlerden en az birini izlediyseniz sizlere hiç yabancı gelmeyecektir. Zaten GTA tarzı bir emir komuta zinciri var. Sizden istenen görevleri yapmalı ve saygıdeğer bir insan olmalısınız. Crime Life aslında günümüz çete anlayışının en azından TV'lerde görüp "işte Harlem'e polis bile giremiyor gördünüz mü?" dedirtecek bir atmosfere sahip ama sadece o kadar. Ben bu tarz oyunları sevdiğim için oyunun hep iyi yanlarını gördüm. Bu yüzden öyle çok şaşalı bir oyun beklemeyin.

  i2.jpg

  Welcome to Grand Central City

  Grand Central City, sokak çetelerinin ve mafyanın kol gezdiği ve sizi de bu ortama çeken ender şehirlerden olsa gerek. Sanırım Big Dog'un önderliğinde birkaç adam temizleyeceğiz. Öyle hemen ortama almıyorlar adamı, önce kendini kanıtla. İnsanlar sana saygı göstersin, bir de hurdacıdan şöyle alüminyum bir levha alıp sirkede parlatıp boynumuza astık mı saygı duymayacak adam yok bu şehirde :) Şişştt birader müziğin sesini açsana "D12 değil mi bu çalan?", Öyle Grand. Central City'de Hip Hop dinlemeyen adama kız vermiyorlar :) Herhalde GCC'nin nasıl bir yer olduğunu hayal edebilmişinizdir. Varilleri ateşe vermiş ve etrafında şortlu, uzun t-shirtlü gençleri her an görebilirsiniz. Aslında çok hoş bir ortam sağlanmış. Gerçekten bir Detroit havası var oyunda ve bu tarz oyunlardan hoşlananları kesinlikle içine çekecektir.

  Sokak çeteleri de...

  Evet, Tre büyük bir çete lideri olma yolunda ilerlemektedir ve siz de buna katkıda bulunacak ve destek verecek çete elemanlarındansınız. 25 bölümlük bu macera esnasında bölüm geçtikçe kendinize saygı duyurmak için yapacağınız şeylerin sayısı da artıyor. Örneğin sokak aralarında kavga edecek ve itibarınızı arttıracaksınız. Oyun esnasında genelde gideceğiniz uğrak mekanlar ve sayılı durumlarda buralarda karşılaşacağınız karakterlerle hikayenin temelini oluşturuyor. Herkes bir çete mensubu ve kendilerin de bu yolda en iyi olmasını istiyor. Hiç kuşkusuz bu görev tabanlı oyunda zaman zaman onlarla karşılaşmak ve alt etmek zorundasınız. Mesela onlardan önce bir mekanı basmalı ve yağmalamalısınız ya da mensup olduğu çete üyelerine iyi bir ders vermelisiniz.

  Tabi bunlara başlamadan önce ufak bir alıştırma bölümünü gerçekleştiriyorsunuz. Burada mouse ve tuşlarla kombo ve özel hareketlerinizi öğreniyorsunuz. Çünkü sokaklar pek tekin değil buralarda ve sürekli elinizde beysbol sopası da olmuyor, pata küte dalmak ta bir yere kadar... Bir kafa bir bacak arası kaburgaları alırım aşağıya da diyeceksiniz mecburen. Oyunda ilk başlarda (Bet) para karşılığı süresine veya kazanmasına dövüşler yapabiliyorsunuz. Kazanıp kazanmama durumunuza göre Rage çubuğunuz artıyor. İlerlenen bölümlerde ise dilerseniz rastgele diğer çete elamanlarına saldırabilir ya da küçük dükkanlardaki görevleri alıp belli yerlere gidebilirsiniz. Haritanızda ekranın sol köşesindeki yuvarlak bir çember içinde gideceğiniz yer kırmızı bir hedef çubuğu ile gösteriliyor size. Bir mahalleden mahalleye geçerken de yükleme ekranı ile karşılaşıyorsunuz GTA'daki şehirden şehire geçişler gibi.

  Oyundaki kavgalar sırasında küçük bir ekranda yanınızdaki arkadaşlarınızı da görebiliyorsunuz. Bu da arkadaşlarınızın ne durumda olduğunu gösteriyor. Siz de haliyle yardımına koşabiliyorsunuz. Tabi tüm bunlar ün kazanmak ve çeteler içinde en çok söz hakkına sahip olmanızı da beraberinde getirecek. Eski günlerdeki gibi kendinizi Atari salonlarında Final Fight oynuyormuş zannedebilirsiniz; en azından siz de benim gibi bir yığın jeton heba ettiyseniz bu yolda. Oyun boyunca ilerledikçe yetenekleriniz gelişecek ve bu modern şehirsel çete savaşlarında Detroit'te süzülen bir aslan parçası olacaksınız. Çok abarttım sanırım.

  i4.jpg

  Ortam her şeydir...

  Grand Central City'nin bu hoş ortamına bir de harika hip hop müzikler eşlik edince gerçekten oyun çok eğlenceli bir hal alıyor. Yani sağa sola sallanarak yürürken D12'nin arkada size eşlik etmesi gerçekten çok hoş. Müzikler tam anlamıyla oyuna adapte edilmiş durumda, gaza gelmenizi sağlıyor. Şöyle arka arkaya bir kombo yaparken brutality keyfinde ve enfes müzik eşliğine takılmak gerçekten benim hoşuma gitti. D12, Doom Man ve Stylbik oyundaki ambiyansı sağlayan arkadaşlardan bir kaçı sadece. Zaten oyunun en güzel yanı müzikleri. Ortam güzel, grafikler gözü rahatsız etmeyecek kadar hoş en azından ve konsollara nazaran yüksek çözünürlüklere çıkabiliyoruz. Karakter modellemesi fena değil, konsollar için yapıldığı her halinden anlaşılıyor ama. Eğlence var takılıyoruz, elebaşı sürekli bir yerleri dağıtmamızı istiyor, hatunlar size yavaş yavaş ısınıyor; bu güzel haber olsa gerek. Ama vur patlat, nereye kadar abi işimiz de sindirim değil ki bizim :)

  Zaman zaman şehrin karıştığı anlarda polislerle karşı karşıya kalacaksınız bu da sizi bir çete elamanı olduğunuzu hissettiriyor haliyle. Silaha sarılıp deli gibi ateş ettiğinizde saygınlık öyle bir anda tavan yapmıyor zaten elemanlarınızı da kollamanız gerekiyor. Oyun boyunca sürekli belli yerlere paket taşıyorsunuz ya da dükkan yağmalayıp kavga ediyorsunuz. Yani diyeceğim o ki PC başında eskiden olduğu gibi ya da konsollardaki dövüş oyunları gibi ilerlemeli aksiyon oyunlarından hoşlananlar kaçırmasın. Modern bir platform oyunu oluvermiş Crime Life.

  Son sözler...

  Aslında PC'de pek bu tarz oyunlar ile karşılaşmadığımız için oyunun hep iyi yanlarından bahsettim ama, oyun genel itibari ile çok tekdüze yani sürekli sanki bir platformda ilerlercesine adam döv patakla olmuyor. Zaman zaman birkaç dükkan yağmalamak ve tekne ile paket taşıma zevkli oluyor, ama bu da oyunu tekdüzelikten kurtarmaya yetmiyor. Grafikler hoş dedim ama konsollar için yapıldığını da belirttim; sadece konsolculardan artımız AA, AF gibi nimetlerden faydalanabilmemiz. GTA'daki gibi kendimizi geliştirme ve daha geniş bir serbestlik sağlansa oyun çok daha eğlenceli bir hal alabilirmiş.

  Oyunun kuşkusuz en güzel yanlarından bir tanesi ortama uyumlu müzikler ve ambiyans diyebiliriz. Hip Hop severler kaçırmayacaktır zaten. Oynanabilirlik zaten konsollar baz alınarak optimizme edilse de mouse'u kullanabilmemiz bir nebze de olsun oynanabilirliği kolaylaştırıyor. Oyun Xbox versiyonuna göre çok daha iyi ayrıca. Bu yüzden PC başında eğlenceli vakit geçirmek isteyen arkadaşlar ve değişik türlerden hoşlananlar için iyi bir seçim olacaktır Crime Life: Gang Wars. Genel itibari ile kan, şiddet ve küfür ağırlıklı olduğundan 18 yaşından küçüklere de oyunu pek tavsiye etmiyorum. Bunu da küçük bir not olarak belirteyim dedim. Oyunsuz kalmayın. İyi eğlenceler...


  Oyundan Screen Shotslar

  4.jpg

  6.jpg

  7.jpg

  10.jpg

  11.jpg

  22.jpg

  Crime Life Gang Wars Download Rip Game

  http://rapidshare.com/files/65818015/clgw.part01.rar
  http://rapidshare.com/files/65821874/clgw.part02.rar
  http://rapidshare.com/files/65825660/clgw.part03.rar
  http://rapidshare.com/files/65829321/clgw.part04.rar
  http://rapidshare.com/files/65832977/clgw.part05.rar
  http://rapidshare.com/files/65836837/clgw.part06.rar
  http://rapidshare.com/files/65840837/clgw.part07.rar
  http://rapidshare.com/files/65844655/clgw.part08.rar
  http://rapidshare.com/files/65845565/clgw.part09.rar

  Rar şifresi : Messiah_07
  1-Partları winrar ile açın
  2-Setup.reg dosyasını çalıştırın
  3-Crimelife.exe dosyasını çalıştırarak oyuna başlayın

  Extra Ses ve Video Dosyası

  http://rapidshare.com/files/28141015/gw.cl.ia.rar

  Rar şifresi : s7or4x tir.

  Arkadaşlar bu oyunu oynamanızı tavsiye ediyorum ama çok fazla kan ve şiddet içeriyor.

  Buda Crime Life Gang Wars ın Trainer ı (hile Programı)

  http://uploaded.to/?id=raz5nv

  İyi Eğlenceler.
   
 2. fdgdfgdfgdf

  fdgdfgdfgdf rank8

  Kayıt:
  13 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.284
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Şimdilik Hastahane.
  indiriorm bakalım nasıl olcak
   
 3. Uykucu

  Uykucu rank8

  Kayıt:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.369
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Güzel Bi Oyuna Benziyo Tek Link Arıyorum.
   
 4. PaiNScReaM

  PaiNScReaM rank8

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  352
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  metalle ilgili olsa indirirdim :) :P