Arkdaşlar cpu 2-3 gündür acayip derecede kasıyor.Kis'e tarattım olmadı, format attım olmadı.Acaba nedeni ne olabilir?
Kasmadan önce işlemci fanının çok ses çıkartmasından dolayı bir güzel temizlemiştim saçma gelecek ama bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

ctrl+shift esc yapıp açık olan uygulamaları ve cpu miktar kullanımını gösterebilrsen yardımcı olabilirim.

Takımı
Besiktas
Privacy demiş ki:
Arkdaşlar cpu 2-3 gündür acayip derecede kasıyor.Kis'e tarattım olmadı, format attım olmadı.Acaba nedeni ne olabilir?
Kasmadan önce işlemci fanının çok ses çıkartmasından dolayı bir güzel temizlemiştim saçma gelecek ama bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Bir süre önce aynı olay bende oldu sistemi birşey gereksiz yoruyordur mutlaka ctrl+alt+delete tüm kullanıcı işlemlerini gösterde CPU kullanmı yapan şeylere bak özellikle tuhaf bir virüs yüzünden oluyor bu bendede ilk formatta düzelmedi 2.defa C+D+E yi tamamen temizledim virüs programını değiştirdim çok şükür böyle bir şey yok şu an olduğu zaman silkroad oynanmıyordu internet bile işkence gibiydi kötü günlerden bi kaç kare :D

kardeş guild bayraklarını nasıl görüyosun

ben normalde giriyom sbotlada giriyom olmuyor

Xperyon

Bilgiliyim
Öncelikle bu sorun tek virüsle alakalı bir sorun değil (Windows Update) yapanlar genelde bunla karşılaşır yada program updatelerinde örnek veriyorum pc'ye res attınızda bu sorun kalkar :)

İşlemcinin üstündeki macun kurumuş ise onu orda temizle yerine yeni bir macun alıp sür ama fazla değil :)
Ek olarak bazı programlar uzun süre açık kaldığında yapıyor bunu örnek bende explorer çok uzun süre açık kalırsa tek bşına 50-60 cpu gaspediyor onun için arada kapıyıp açmak iyidir :)

Yukarı Alt