1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Counter-Strike Bilgi


 1. Erroneous

  Erroneous rank8

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.184
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  SilkroadMax

  COUNTER-STRİKE

  Counter-Strike (CS), Half-Life temelli çok oyunculu taktik birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu.

  Half-life oyununa meraklı bir programcının ("Gooseman" lakablı "Minh Lee") en başta sadece arkadaşlarıyla eğlenmek amaçlı geliştirdiği ama sonraları internete yayıldığında çok beğenilen ve en sonunda benzerleri ile arasında fark yaratıp Valve tarafından resmen desteklenen tek üçüncü parti half-life modudur. Daha sonra tam oyun olarak piyasaya sunulmuştur. Ayrıca Counter-Strike oyunu Counter-Strike: Conditon Zero sürümüne kadar tek kişilik oynanabilirlik sunmazken yalnızca LAN (Ağ üzerinden: Local Area Network) ve çevirm içi olarak internet sunucuları vasıtası ile oynanabiliyordu. Bu nedenle bazı programcılar (Pod-Bot, Real-Bot, HBP-Bot, v.b.), sanal oyuncu yani bot yazımlarını internet aracılığı ile dağıtmışlardır.

  Oyun terörist ve anti terör olmak üzere iki takım halinde devreler halinde oynanır. Her devre başında takımlar önceki devreki başarılarına göre kazandıkları para ile kendilerine silah alırlar. Ekonomi sistemini bu şekilde uygulayan ilk oyun olmuştur. Oyunun en beğenilerek oynanan haritaları çölde geçen de_dust ve de_dust2'dir. Popüler haritalar genelde bomabalama/imha etme tarzındadır. VIP korumalı haritalar VIP seçilen kişinin yalnızca tabanca (ikincil silah) kullanabilmesinden dolayı sevilmez.


  HARİTA TİPLERİ


  * DE_... (Bomba Kurma/İmha)
  * CS_... (Rehine Kurtarma)
  * AS_... (VIP Suikast/Kaçış)
  * ES_... (Terörist Kaçış)
  * KA_... (Sadece Bıçak)
  * FY_... (Silahlar yerden alınır)
  * AWP_... (Sniper tüfekleri yerden alınır)
  * Fun_... (Eğlence Amacıyla Yaratılmış Bölümler)
  * AIM_ (silahlar genellikle yerdedir ve baseler (doğum yerleri) birbirine yakındır)


  HE GRENADE (El Bombası)


  Yüksek tahrip gücü olan bir el bombsıdır. Pimi çekilerek iyi bir atış olması için yaklaşık 9 metre havaya fırlatılır. Patladığı bölgedeki etkisi yalnızca karşı takım oyuncuları tarafından hissedilir, aynı takımdan olan kişiler el bombasından etkilenmez. (Friendly-Fire modu kapalı olarak varsayılmıştır.)

  SMOKE GRENADE (Sis Bombası)

  Önemli yerlerden başka bir yere geçmek için karşıdan karşıya geçtiğimiz yere nişan alan herhangi bir oyuncunun gorüş alanını kısıtlamak için kullanılan gri duman yayan bir el bombasıdır.


  FLASH GRENADE (Göz Yaşartıcı Bomba)

  Diğer oyuncuları kör edebilmek için atılan bir el bombasıdır, bombanın patlama anında nişanı bombaya dönük olan tüm oyuncular 3-4 saniye kadar kör olurlar.

  C4 (Zaman Ayarlı C4 Patlayıcı)

  Bombalama/İmha etme haritalarında, her round farklı bir terörist oyuncuya verilen patlayıcıdır. Patlayıcı yalnızca harita üzerinde belirli olan bölgelere kurulur. Bomba kurulduktan sonra 30 saniye içinde herhangi bir anti-terörist oyuncu C4'ü çözemezse, C4 patlar ve etrafındaki bütün oyuncuları öldürür, raundu teröristler kazanır. C4'ü kuran terörist 3 kişi öldürmüş sayılır.

  OYUNU İNTERNETTEN OYNAMA


  Oyunu internetten oynayabilmek için bağlanılan servera göre sXe Injected veya Cheating Death gibi anti hile programlarının, oyuna girmeden önce açılması gerekmektedir.

  Programları indip, bilgisayara kurduktan sonra oyuna girmeden önce serverin tercihine göre ilgili program çalıştırılır ve oyuna girip konsola "connect (boşluk)(ip numarası) yazılıp ve enter'a basılır. Aksi takdirde kullanıcı serverdan otomatik olarak atılır. (Not:Bahsi geçen anti hile programlarını her server kullanmıyor olabilir....

  Örnek: connect 62.68.204.153
   
 2. Lagroad

  Lagroad rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  kardeş link versene cs 1.5 midir nedir hangisi online oynanıyosa
   
 3. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t

  cs 1.5 de cs 1.6 da online oynanır
   
 4. Lagroad

  Lagroad rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  sizce hangisi daha ii nasıl oynucam biraz yardım ve link verirseniz :lol:
   
 5. Erroneous

  Erroneous rank8

  Kayıt:
  28 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.184
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  SilkroadMax