1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Corsair Padlock güncellendi: Padlock 2 8 GB


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Corsair Padlock güncellendi: Padlock 2 8 GB


  [​IMG]


  Taşınabilir USB belleklerin, kayıp veya hırsızlık olayları söz konusu olduğunda büyük güvenlik riskleri taşıdığı bilinen bir gerçek. Boyut olarak oldukça ufak olan bu depolama çözümleri, özellikle dalgın kullanıcılar tarafından kolayca kaybedilebiliyor; bu ufak cihazlar bilgi hırsızlarının ve teknoloji casuslarının "alışveriş listelerinde" de üst sıralarda yer alıyor.

  Birçok USB bellek üreticisi, bahsi geçen bu güvenlik sorunlarının önüne bir nebze olsun geçebilmek için sattıkları ürünlerle birlikte yazılım tabanlı şifreleme uygulamalarını kullancılara sunuyor. Corsair firması ise Padlock serisi USB bellekleriyle daha farklı bir yol izliyor ve bu serinin üyelerine donanım tabanlı bir şifreleme sistemi yerleştiriyor. Okuyucularımız, Padlock serisinin 2 GB kapasiteli ilk üyelerinden birinin DarkHardware inceleme merkezine konuk olduğunu da hatırlayacaklardır. İlk PadLock ürünlerinin piyasaya çıkışından yaklaşık iki sene sonra seride güncellemeye giden Corsair, 8 GB'a arttırılmış kapasitesi ve yenilenmiş gövdesiyle yeni Padlock serisini duyurdu.

  Padlock 2 olarak isimledirilen yeni serinin 8 GB kapasiteli belleğinde yer alan bilgiler, donanım tabanlı ve 256-bit şifreleme algoritmasına sahip bir sistem kullanılarak korunuyor. Kullanıcı 4 ila 10 rakamdan oluşan bir şifre ile bilgilerini güvence altına alabiliyor. USB belleğin üzerinde bulunan tuşlar ile uygun şifrenin girilmesinden sonra kullanılabilen Padlock 2, bu sayede yazılım tabanlı şifreleme uygulamalarından daha güvenli olduğu iddiasında. Corsair'in Voyager serisinde olduğu gibi, Padlock 2 USB belleğin gövdesi de darbelere dayanıklı kauçuk malzemeyle kaplı. Padlock 2 Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemleriyle birlikte kullanılabiliyor.

  Avrupa ülkelerinde 40 Avro gibi bir fiyat etiketiyle tüketiciye sunulan Padlock 2 USB belleğin ülkemize ne zaman geleceği ve satış fiyatının ne olacağı ise henüz belli değil.

  [​IMG]