Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ben tüm söylediklerinizi destekliyorum ama bu umreciler muhabbeti gereksiz uzatılıp polemik oluşturuuyor. Bakınca evet dünya bu salgınla uğraşıyor ama bizim ülkemize umreciler yüzünden mü gelip bu kadar yayıldı yani ? Diğer ülkelere de mi gitti bu umreciler de beraberinde götürdüler salgını ? Böyle bir salgın varken dünyada ; o getirdi, bununla geldi demek bence çok doğru değil..
Sadece umreciler yüzünden yayıldığını söylemek tabi ki saçmalık olur ama en büyük zararı onların verdiğine inanmamak yine ayrı bir saçmalık olur. Bizim kültürümüzü bilen ve dürüst olan herkes bunu kabul edecektir. Umreden gelinir, bütün aileler elini öpmeye gider, onlar bir yerlere gezmeye gider. Birde bu 1-2 kişide değil, on binlerce kişi. Zaten hakikaten buna bir ispat gerektiğini düşünmüyorum çünkü özellikle köylerin teker teker karantina altına alınması her şeyi gösteriyor.
Cumhurbaşkanı bile çıktı açıklama yaptı, umreciler kendinizi, karantina altına alın diye, hala akp kolları gitmiş twit atıyor umre ziyaretine. Bu akp başkanlarına kaç kişi ziyarete geldi, kaç kişiyle el sıkıştı, onlar evlerine dönüp ailelerine bulaştırdı... Ha tabi burada sıkıntı umrecilerde değil, kendinizi karantinaya alın diyen devlet büyüklerinde. Bizim millet zaten yaşlandıkça aksileşiyor, bu insanların gelip kendilerini karantinaya alacaklarını düşünmek... Karantinaya alınanların bile kaçmaya çalıştığı düşünülürse tam bir komedi. Birde işin daha acıklı yanı, sosyal medya olmasa hiç kimse karantina alınmayacaktı 30-40 bin kadar umreci elini kolunu sallayarak bütün ülkeye dağılacaktı, o zaman durum daha beter olurdu. Yani kısacası sadece umreciler yaymadı tabi ki ama çok büyük bir çoğunluk umrecilerden yayıldı. Özellikle yurdun her yerine yayılması. Yurt dışından normal gelenler, Ankara'ya, İstanbul'a, İzmir'e vs yayardı. Bilmem nerenin köyüne kadar yayılması...

Umreciler dışında "insan" bildiğimiz ünlülerimiz de var tabi. Yurt dışından gelip kendini karantinaya alması gerekirken, market market dolaşan. Gençlerimizde var kadıköy'de kahvelerde takılan. Bunlara da eğitimli diyoruz ama bu kişileri açıklayacak çok güzel bir atasözü var. Ha yine burada ki asıl sıkıntı devletin, ya hiç almıcan bunları yada alıp karantinaya yerleştirecen. Hiç bir kontrol yok diyen kadına sağlık bakanlığı cevap vermişti, sen rahat ol termal kamerayla bakıyoruz biz diye. Termal kamerayla baksan ne olur bakmasan ne olur, daha semptom göstermeyenleri bir kenara bırak tamamen asemptomatik insanlar var süper bulaştırıcı diye tabir ettiğimiz...

Son düzenleme:
Faydalı görülen ilaçlar;
EUOHx1qXsAAzD11.jpg

Son düzenleme:
Eczaneye gittim, ;sayılar yalan bir ton vaka var açıklamıyorlar dedi eczacı. Sağlık ocağına gittim burası izmirin uzağında olan bir belde ve nufusu az bir yer olmasına rağmen 5 vaka var.
Bundan ziyade 500m2 alan yürüdüm yerde 7 tane eldiven sokak ortasına kullanılıp atılmış aynı şekilde 3,4 adet maske. Ne diyeyim? Ne diyelim? ...

Takımı
Galatasaray
Ne güzel ya kendi aramızda birbirimize bakıyoruz,devlet de hesap numarası açıyor görevini tamamlıyor.

Dedigim gibi platformlar ve mentaliteler cok farkli, us canada sirketlerin %75-80 parasini(calisan maaslari vs) karsiliyor+herkese $1000(simdilik), trde ise hadi beyler eller cebe usulu :D

Ps: Bu arada Turkler'e bulasmiyor Turk genleri koronaya dayanikli vs gibi kolpalik yapan sacmalayanlar nereye gittiler simdi, sayi 1 deyip oyle kolpalamaya calisanlar vardi bi ara

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dedigim gibi platformlar ve mentaliteler cok farkli, us canada sirketlerin %75-80 parasini(calisan maaslari vs) karsiliyor+herkese $1000(simdilik), trde ise hadi beyler eller cebe usulu :D

Ps: Bu arada Turkler'e bulasmiyor Turk genleri koronaya dayanikli vs gibi kolpalik yapan sacmalayanlar nereye gittiler simdi, sayi 1 deyip oyle kolpalamaya calisanlar vardi bi ara
Oytun Erbaş'tı herhalde onu söyleyen, en fazla 1000 kişiye bulaşır demişti. Bu arkadaşa insanları yanılttığı için dava açılması gerekiyor aslında, her önüne geleni televizyonlara çıkartıp saçma sapan konuşturtuyorlar. Sırf bu adam yüzünden virüsü ciddiye almadık.

Takımı
Galatasaray
Bahçeli: Her gün ortalama 20 kişi trafik kazalarında can vermiş, o zaman COVID-19 salgınındaki karamsarlık neyin nesi?

Bahçeli: Her gün ortalama 20 kişi trafik kazalarında can vermiş, o zaman COVID-19 salgınındaki karamsarlık neyin nesi?
Sadece o değil ki dostum, açlıktan ölenler, uyuşturucuya bağlı ölümler, intahar, cinayet.. ortalama 100 insan ölüyordur günde. (Bizim ülkemizde.)

Takımı
Galatasaray
D4922992-DA86-444B-904E-F08D20EDD2C5.jpeg

-Dünyada vaka sayısında 10. sıraya yükseldik.
-10.000+ vakaya ulaşan en hızlı ülkeyiz.
-100.vakadan sonra en hızlı yayılan ülkeyiz.

Karamsar olmayın demesi iyi de Trafik kazasını örnek göstermesi amatörce ; Birileri el sıkıştığında gelip bir arabanın çarptığını görmedim ama bu salgın bu kadar yaygınken daha tehlikeli şeyler olacağını düşünürüm.

Takımı
Galatasaray
Süleyman Soylu: Emniyet teşkilatımızda 30, Jandarma teşkilatımızda 18, 4 kaymakam ve 1 valimizde coronavirüs testi pozitif çıkmıştır.

Şuraya bir adet Fahrettin Koca bakanımızı bırakıyorum. Sosyal medya tarafından aşırı pofpoflandı. Türkiye'nin gözü sizin üstünüzdeyken coronaya karşı en büyük silahımız yakalanmamak diyerek benim gözümde iyice bitmiştir. Artık vaka oymuş buymuş orasına takılmıyorum.. Türkiye'nin % kaçı test edildi de 10k pozitif hastamız var? hala nice tespit edilemeyenler sağımızda solumuzda.. :rolleyes1: Umarım kısa sürede hallolur ve eve ekmek parası götürmek zorunda kalan vatandaşlarımız zorluk ve sıkıntı içinde kalmaz.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Şuraya bir adet Fahrettin Koca bakanımızı bırakıyorum. Sosyal medya tarafından aşırı pofpoflandı. Türkiye'nin gözü sizin üstünüzdeyken coronaya karşı en büyük silahımız yakalanmamak diyerek benim gözümde iyice bitmiştir. Artık vaka oymuş buymuş orasına takılmıyorum.. Türkiye'nin % kaçı test edildi de 10k pozitif hastamız var? hala nice tespit edilemeyenler sağımızda solumuzda.. :rolleyes1: Umarım kısa sürede hallolur ve eve ekmek parası götürmek zorunda kalan vatandaşlarımız zorluk ve sıkıntı içinde kalmaz.
Ben onu montaj falan sanmıştım ya gerçekten mi söylemiş onu ? Ben güzel espri falan diye baya gülmüştüm de ona

Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Devletin sağladığı 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi.

Devletin sağladığı 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi.
10k çok yetersiz bir rakam

Yukarı Alt