Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı birazdan yeni açıklamalar yapacak.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Koah hastası olarak belirtilen mi ? Hesaba göre gerçekten arka plan beter durumda..
Dünkü yapılan açıklamaya göre koah hastası olmalı ama hastalık özgeçmişinde böyle bir şey yazmıyordu.

Bu arada okullar 30 nisan'a ertelendi ama bu gidişle açılmaz zaten.

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
2si 60 yaşından büyük 26 kişi iyileşmiş. Güzel bir haber .

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
SON 24 SAATTE 5.035 test sonuçlandı. 561 tanı kondu. 15 hastamız hayata veda etti. Bugüne dek kaybettiğimiz hasta sayısı 59. Toplam hasta sayımız 2.433. SAYILAR, KAYIP ACISINI, ENDİŞEYİ İFADE EDEMEZ. Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.

Takımı
Galatasaray
Nasıl bu kadar hızlı yükselebiliyoruz ya,şu an italya,ispanya gibi coronada başı çeken ülkelerden daha hızlı yükseliyoruz ,bence bir an önce tedbirler son derece sıkılaştırılmalı.
Enfekte sayısı gittikçe artıyor aslında bu artış çoktan beri var ama test sayısı arttırıldıkça göz önüne çıkıyor dolayısıyla ölü de artıyor artık beklemek için bir sebep yok.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Nasıl bu kadar hızlı yükselebiliyoruz ya,şu an italya,ispanya gibi coronada başı çeken ülkelerden daha hızlı yükseliyoruz ,bence bir an önce tedbirler son derece sıkılaştırılmalı.
Enfekte sayısı gittikçe artıyor aslında bu artış çoktan beri var ama test sayısı arttırıldıkça göz önüne çıkıyor dolayısıyla ölü de artıyor artık beklemek için bir sebep yok.
Bu buzdağının görünen yüzü. Ne kadar hızlı yükseliyoruz diyorsun ama Amerika gibi bizde günde 100 bin civarı test yapsak asıl o zaman görürüz gerçek hızlı yükselişi. Amerika 3-4 gün önce başladı testlere, şimdiden 65 bin enfekteye ulaştı. 90 milyonluk ülkeyiz yapılan test sayısı 30 bin. Neyi bulacan 30 bin test ile... Sadece İstanbulda bile 17 milyon insan var...

"Ya iyice bir yayılsında ondan sonra bakarız sokağa çıkma yasağına" kafasından uzaklaşmamız gerekiyor. Salgın hastalığa bu mantıkla bakmak çok saçma ama her devlet bu mantıkla bakıyor sonrada Nato'dan destek istiyoruz diye başlıyorlar. Her ülke İngiltere'nin güçlü olan bağışıklık kazanır, güçsüz olan ölür taktiğini uyguluyor aslında da, söyleyecek dil yok.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Diğer ülkeler için bişey diyemem ama ; Türkiye'nin sokağa çıkma yasağı ilan edebilecek gücü ve ekonomisi bence yok.. Bu memleket 1 ay - 2 ay sokağa çıkma yasağı vs kaldıramaz..

Allah sonumuzu hayır etsin, sadece tedbirlerimizi alıp rakam bekliyoruz her gece. Kimler vefat etmiş, kimler nasıl karantinada umrumuzda bile değil gibi gözüküyor.

Takımı
Galatasaray
Üniversitelerin bahar dönemi tamamen uzaktan eğitim olmasına karar verilmiş.

Tamamlanamayan bazı bölümlerin pratik gibi dersleri yaz döneminde verilecek.

YKS ise 25-26 Temmuz tarihine ertelendi.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Test sayısının artması sevindirici ama 7 bin testten bile 1200 tanı çok üzücü...

Bu vakaların bu kadar artmasının en büyük sebebi insanların uzunca bir süre bu olay ile taşşak geçmesiydi. Şimdi sonuçlarını çekiyoruz, hala karantina adı altında saçma sapan sosyal medya maymunluğu yapan insanlar var. Deliriyorum resmen ya, insanlar gün sayıyor.. Lan bi durun oturun yerinizde insanlar ölüyor.. anlamıyorlar. Ben gerçekten tekrar tekrar Aziz nesin'e hak veriyorum.

Takımı
Galatasaray
ABD,toplam 82,179 vaka sayısıyla Çin’i de geçerek vaka sayısında 1.sıraya yükseldi.

Takımı
Galatasaray
Güncellenen vaka sayılarını gördükçe 1,3 milyar nüfusluk Çin’in nasıl 80 bin gibi bir vaka sayısıyla virüsü kontrol altına aldıklarına inanamıyorum.Hem virüsün merkezi oradaydı hem de ilk olduğu için tedbirsizlik,deneyimsizlik ve önlemsizlik en çok orada olmalıydı.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Güncellenen vaka sayılarını gördükçe 1,3 milyar nüfusluk Çin’in nasıl 80 bin gibi bir vaka sayısıyla virüsü kontrol altına aldıklarına inanamıyorum.Hem virüsün merkezi oradaydı hem de ilk olduğu için tedbirsizlik,deneyimsizlik ve önlemsizlik en çok orada olmalıydı.
Aynen öyle, elinde ne test vardı ne başka bir şey. Olayı bile bilmiyordu, ilk başta salgın hastalık olduğunu bile kabul etmedi ama çin gibi dip dibe yaşanılan bir yerde sadece 80 bin hasta var... Bir ara zaten bir ayar çekti, bazı hastaları iki kere saymışız falan diye düzeltme yaptı. Yersen...

Takımı
Galatasaray
Aynen öyle, elinde ne test vardı ne başka bir şey. Olayı bile bilmiyordu, ilk başta salgın hastalık olduğunu bile kabul etmedi ama çin gibi dip dibe yaşanılan bir yerde sadece 80 bin hasta var... Bir ara zaten bir ayar çekti, bazı hastaları iki kere saymışız falan diye düzeltme yaptı. Yersen...
Verdikleri vaka/ölüm sayısı doğru mudur onu bilmem ama, ciddi sıkı yönetim ilan ettiler, inanılmaz bir kontrol olduğunu okudum. Bir hafta gibi bir sürede kaç bin yataklı özel hastane yaptılar. Çoğu yerde marketler bile kapanmış, devlet onlnie sipariş sistemi ile herkese hizmet vermiş. Burada insanlar hala metrobüsle işe gidiyor mecbur, nasıl olacak acaba...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Verdikleri vaka/ölüm sayısı doğru mudur onu bilmem ama, ciddi sıkı yönetim ilan ettiler, inanılmaz bir kontrol olduğunu okudum. Bir hafta gibi bir sürede kaç bin yataklı özel hastane yaptılar. Çoğu yerde marketler bile kapanmış, devlet onlnie sipariş sistemi ile herkese hizmet vermiş. Burada insanlar hala metrobüsle işe gidiyor mecbur, nasıl olacak acaba...
Biliyorum ama bunların hepsi hubei eyaletinde oldu ama virüs tüm Çinde görüldü. Diğer yerlerde de vakalar sihirli bir şekilde yok oldu. Ha tabi Çin diğer devletlerden çok daha fazla önemsedi ama 1 kişinin 2 bin kişiye bulaştırabildiği bir virüsü kontrol altına alabilmek bu kadar nasıl kolay olabiliyor... Orada ki insanlarda çok ciddiye alıyor tabi bununda etkisi var ama yinede sayının en az 250 bin civarında olduğunu düşünüyorum.

• Singapurlu araştırmacılar, birinin enfekte olup olmadığını, 5-10 dakika içinde gösteren Covid-19 testi geliştirdi

Yukarı Alt