Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Amerika da ki gazeteciler ve hastaneler, bu virüsün sadece yaşlıları etkilediği, gençlerin hafif bir şekilde atlattığı gibi söylemleri yalanlıyor. Şu anda kritik durumda olan 20li yaşlarda 30lu yaşlarda hastalarımız var yatıyorlar ve hiç bir ek hastalığı yokmuş bu kişilerin. (Kalp hastası, kanser, solunum sorunu gibi bir şeyler yoktu yani daha önceden) Dediğim gibi bu kişilerin durumu kritik.

Dosyalar

Aynen öyle, devlet üstüne düşeni yaptı. Sıra şu an halkta. Yabancılar hep avmlerde takılıyor ve şu an en büyük tehlikeler avmler gibi kapalı alanlar. Buralarda yemek yemek çok tehlikeli. 1 milyon kişinin kullandığı, nasıl yıkandığı belli olmayan çatal bıçak bardak tepsi vs virüse yakalanmak için en kolay araçlar. Virüs ülkeye girdikten sonra çıkartması çok zor. İtalya da salgın daha yeni başladı, karantina uygulanmasına rağmen her gün 2-3 bin kişi enfekte oluyor ve her gün 200 kişi ölüyor. Bu birde karantina halindeyken...
Hocam ustune dusen derken ne yapti tam olarak? 1 2 derken 98 di dun, semptomlari olan biri nereye gidecek mesela, yani alinan onlemler polisiye onlemler degilmi bar vs kapatma? Bilmedigim birsey varsa ogrenmek isterim

Bir de who'nun sitesinde 20-30 arasi binde 2 ile yuzde 1.3 arasinda bir olum riski diyor. Muhtemelen bir zaturrede cok daha fazladir. Demek istedigim bana birsey olmaz kafasi degil de verem olmus gibi paniklememek lazim semptomlar varsa bile, onlemi al alabildigin kadar yine. 80 ustu yuzde 15 ile 21 arasinda o risk iste. Zaten bagisiklik sistemi cokunce sikinti her hastalik gibi buj da, dun usutmusum mesela burnum akiyor falandi, sicak tuttum kendimi bi 8 saat de uyku daha iyiyim ama yine plastik eldiven vs alip ciakcam disari alisveris icin mecbur

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Japonlardan sevindirici bir haber geldi!

Favipiravir(avigan) isimli ilacın çinde testleri çok iyi gidiyormuş. 340 hasta da kullanılmış bu ilaç. (yeni geliştirilen bir ilaç değil, eski bir ilaç)

Bu ilacın verildiği hastalarda tam 4 gün içinde pozitif olan sonuçlar negatife dönüyormuş yani corona virüsü 4 günde sistemden atılıyormuş. Hiç bir ilaç verilmeden tedavisi 11 gün sürüyormuş.

Buna ek olarak ilacın verildiği hastaların %91'inin akciğer durumlarında iyileşme görülmüş. İlaç verilmeyenlerde bu oran %62'ymiş.

Buna karşılık japon doktorlardan başka bir duyuru da geldi, ilacı sadece seyiri normal gidenlerde kullanın eğer durumu kritik olanlarda kullanırsanız bir işe yaramıyor demişler. Virüs kendini çoğalttıktan sonra bu ilaç bir işe yaramıyormuş.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hocam ustune dusen derken ne yapti tam olarak? 1 2 derken 98 di dun, semptomlari olan biri nereye gidecek mesela, yani alinan onlemler polisiye onlemler degilmi bar vs kapatma? Bilmedigim birsey varsa ogrenmek isterim
O günün mesajıydı aslında o, daha ortada pek bir şey yokken okulların ve üniversitelerin kapatılması güzel bir karardı ama sonra sıvanmaya başladı. Tedbirlerin ağırlaştırılarak arttırılacağını düşündürdü ama öyle gitmedi maalesef.

Normalde şu an deli gibi testlerin yapılması gerekiyordu ama öğreniyoruz ki daha yeni yeni büyük kentlere test gönderiliyor.
Twitter'da bir çok kişinin corona virüs endişesiyle gidip, tüm semptomlara uyup hastanelerden geri gönderildiğini, sonra da diğer hastanelerin niye bu adamı bıraktınız dediğini gördük..
Yurtdışından virüslü insan transferi yapmaya başladık ve alakasız bir şekilde gelen insanları kendi kendinizi karantinaya alın demeye başladık.
Karantinadan kaçanlar oldu...

Hayır ben anlamadım, Alman vatandaşları niye buraya kaçıyor? Arkadaş Dünya'nın en gelişmiş ülkesindesin, insanları bir anda müthiş organize olabiliyor. Solunum cihazlarının ana üretim merkezi, sağlık sisteminin buradan kat kat kat daha iyi olduğu aşikar. Dur durduğun yerde. Burada ki açıklanan sayı 100 ama eminim ki daha testler yayılmadığı için enfekte olan ama test edilmeyen bir sürü kişi var. Zaten gerçek korkutucu olanda bu... Burada yatakların avrupadan daha çok olduğunu söylüyorlar ama hiç sanmıyorum. Ben ne zaman gitsem devlet hastanelerine her zaman ağzına kadar yataklar dolu oluyor. En acil hasta bile yarım saat bekletiliyor. Birde bunun üstüne salgın hastalık ekleyin?

O günün mesajıydı aslında o, daha ortada pek bir şey yokken okulların ve üniversitelerin kapatılması güzel bir karardı ama sonra sıvanmaya başladı. Tedbirlerin ağırlaştırılarak arttırılacağını düşündürdü ama öyle gitmedi maalesef.

Normalde şu an deli gibi testlerin yapılması gerekiyordu ama öğreniyoruz ki daha yeni yeni büyük kentlere test gönderiliyor.
Twitter'da bir çok kişinin corona virüs endişesiyle gidip, tüm semptomlara uyup hastanelerden geri gönderildiğini, sonra da diğer hastanelerin niye bu adamı bıraktınız dediğini gördük..
Yurtdışından virüslü insan transferi yapmaya başladık ve alakasız bir şekilde gelen insanları kendi kendinizi karantinaya alın demeye başladık.
Karantinadan kaçanlar oldu...

Hayır ben anlamadım, Alman vatandaşları niye buraya kaçıyor? Arkadaş Dünya'nın en gelişmiş ülkesindesin, insanları bir anda müthiş organize olabiliyor. Solunum cihazlarının ana üretim merkezi, sağlık sisteminin buradan kat kat kat daha iyi olduğu aşikar. Dur durduğun yerde. Burada ki açıklanan sayı 100 ama eminim ki daha testler yayılmadığı için enfekte olan ama test edilmeyen bir sürü kişi var. Zaten gerçek korkutucu olanda bu... Burada yatakların avrupadan daha çok olduğunu söylüyorlar ama hiç sanmıyorum. Ben ne zaman gitsem devlet hastanelerine her zaman ağzına kadar yataklar dolu oluyor. En acil hasta bile yarım saat bekletiliyor. Birde bunun üstüne salgın hastalık ekleyin?
Belki Almanya' dan gelenler AKP'li olup beles muayene tedavi, aninda hizmet icin geliyordur :D

ABD yönetimi 1 trilyon dolarlık koronavirüsle mücadele kapsamında her bir vatandaşına 1000 dolarlık çek yollamaya hazırlanıyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İtalya bugün 475 kişinin öldüğünü bildirdi ve 4200 kişininde testinin pozitif çıktığını bildirdi. İtalya da enfekte olan 35 bin kişi olmasına rağmen 3000 e yakın ölüm var. Çinde 80 bin kişi içerisinde 3200 ölüm var.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Arkadaşlar, yabancılar şöyle bir şey keşfetti.
Bazı insanlar(gençler) bu virüse yakalanıyor ve hiç bir belirti göstermiyor. Ateş, öksürük, hapşırık, burun akması veya yorgunluk hiç bir belirti göstermiyor çünkü vücudu çok sağlıklı. Bir sporcuya test yapıyorlar ve pozitif çıkıyor ama adam diyor ki bu test gelmeseydi maça çıkar hiç bir sıkıntı olmadan oynardım, hiç sıkıntım yok diyor. Burası önemli çünkü birisi hiç bir belirti sergilemese dahi, hastalığı bulaştırabiliyor ve hiç bir belirti olmadığı içinde en çok bu kişiler bulaştırıyor.

Bunun üzerine imkanı olan ülkeler, artık herkese test yapmaya başladı. Bknz Güney Kore. Bu sayede her hastayı yakalayıp izole edebiliyor, ilk bulaşan ülkelerden birisi olmasına rağmen salgını büyük ölçüde durdurdular.

Bizde üstte attığım görselde ki gibi, kendinden şüphelenenlere dahi test yapılmayabiliyor. Bunun yapılmamasının sebebini sordular az önce cnn türk'te ve gelen cevap haliyle "imkan yok" oldu, zorda olsa söyledi.

Bu hastalığın bir ilacı yok ve en önemli savaş tekniği test. Çok fazla test yapılıp hasta olanın hemen izole edilmesi büyük önem taşıyor. DSÖ'de aynen bunu söylüyor, TEST TEST TEST diye açıklama yaptı. Bizde de bu testler yetersiz.

Sonuç olarak kendinize dikkat edin, 100 kişi var diye ne olacak demeyin. Tamamen sağlıklı gözüken insanlarla dahi mesafenizi koruyun.

Bence istanbul için sokağa çıkma yasağı olsun, çok fazla görüyorum istanbulda hala sosyal aktivitelerine devam eden kişiler var.

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Bence istanbul için sokağa çıkma yasağı olsun, çok fazla görüyorum istanbulda hala sosyal aktivitelerine devam eden kişiler var.
Dışarı çıkmaya bile gerek yok ki İbrahim . Instagram storyleri yeterli oluyor :mrgreen:

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Vaka sayısı 93 artış ile 191'e ulaştı . Ayrıca ölüm sayısıda 2'ye yükseldi .

Takımı
Besiktas
Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını nasıl buluyorsunuz ? Siyasete taşımak istemiyorum konuyu, fakat;

İşçi kesimin lehine hiç bir yararlı açıklama duyamadım.
Ülkemizde benzer kaos durumlarında bilinçsizce alışveriş ve evde stok yapma durumu var, gerçekten ihtiyacı olan insanlar ürün bulamıyorlar.
İşverenin zaten tuzu kuruyken kredi ödemeleri aralık ayına kadar ertelendi.
Yurt içi uçuşlarda KDV 18% den 1% 'e düşürüldü.

Halkın yaşamını idame ettirebilmesi için satın aldığı kuru bakliyatlar, su, ekmek, dezenfektan ve temizlik ürünlerine yapsana bu kdv indirimini.
Evden çıkmayın diyorsun, iş verenleri teşvik etsene ücretli izne.

Akıl mantık sığmıyor bazen gerçekten. Üst tabaka yaşasın, altta kalanın canı çıksın. Canına kurban Türkiye'm...

ps: Ülkenin başındakiler saçma sapan şeylere destek atarken yoksulu ihtiyacı olanı tespit edip aylık asgari ihtiyaçlarını karşılmaya çalışan kişi; yine bu halktan topladığı desteklerle bir sanatçı. Haluk Levent. Gerçekten bu işte bir terslik var... :think:

Son düzenleme:
Vaka sayısı 93 artış ile 191'e ulaştı . Ayrıca ölüm sayısıda 2'ye yükseldi .
Ya simdi trnin ne oldugunu soylemeye gerek yok da tr disinda hergun 2ye katlanip artan bir corona daha varmi dunyada? 1,2,8,18,48,96,191 hani gobekten atmis gibi gidiyor sayi. Misal Kanada'da 455 di 4 5 gun sonra 566 suan. Eksigim varsa duzeltin

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Ya simdi trnin ne oldugunu soylemeye gerek yok da tr disinda hergun 2ye katlanip artan bir corona daha varmi dunyada? 1,2,8,18,48,96,191 hani gobekten atmis gibi gidiyor sayi. Misal Kanada'da 455 di 4 5 gun sonra 566 suan. Eksigim varsa duzeltin
Sebebi belli .

Dosyalar

Yukarı Alt