Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Gençler ile alakalı bir tedbir alınacak gibi konuşma var şuan

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bize gelen ilaç favipiravir. Japonların ilacı.
Remdesivir daha testlerini bitirmedi. İlacın yan etkisinin olup olmadığı bilinmiyor. Bu yüzden 4 ülkede testleri yapılıyor sadece.
Remdesivir ve favipiravir'de normalde farklı hastalıklar için üretilmiş ilaçlar. Remdesivir normalde ebola için üretilmiş ama performans olarak diğer iki rakibinden geride kalmış ve adam akıllı kullanılamamış. Genel olarak bir tedavi içeriyormuş, anladığım kadarıyla virüslerin çoğalmak için ek bir şeye ihtiyacı varmış ve bu ilaç ek maddeyi sağlıyormuş ama ek madde sahte olduğu için virüs çoğalamıyormuş. Favipiravir hakkında bilgim yok. Şu an hali hazırda japon eczanelerinde satılan bir ilaç olduğu söyleniyor, haliyle güvenlik testlerinden geçmiş. İki ilacın ortak yanı, ikisi de hasta yoğun bakıma girdikten sonra pek bir işe yaramıyormuş çünkü ondan sonrasını zaten hastanın kendi bağışıklık sistemi yapıyor. Virüsü yok ettikten sonra ciğerleri de yok ediyormuş bağışıklık sistemi...
Sağlık bakanı az önce favipiravir hakkında bir açıklama yaptı. Bu ilacı bize yoğun bakımda kullanın diye verdiler ama baktık ki yoğun bakımda bir işe yaramıyor, ondan öncesinde kullanılması gerekiyor, artık yoğun bakım öncesinde kullanmaya başladık dedi.

Ben bile bunu günler öncesinden(10 gün önceden) yabancı makalelerden okuyup yazmıştım, koskoca bilim kurulunun ve sağlık bakanının bu konu hakkında demek ki hiç bilgisi yokmuş ve ilaç gereksiz yere yoğun bakımdakilere veriliyormuş. Şaşırdık mı?

Takımı
Galatasaray
Virüsün bu kadar hızlı yayıldığını yeni öğrendiklerini söylediğinden beri artık şaşırmıyorum.

Takımı
Galatasaray
-Sokağa çıkma yasağına 65 yaş üstülülere ilave 20 yaş altı(1 Ocak 2000 üstü için) kişiler de eklendi.
-30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş-çıkışlar kapatıldı.
-Marketler, pazarlar ve çok sayıda insanın bulunabildiği yerlerde maske takmak zorunlu oldu.

Son düzenleme:
İnsanla evden çıkmadan ellerini yıkayıp maske takarlarsa bu çok şeyi çözer
Ama maskeleri tek seferlik kullanın diyorlar sağlık açısından. 1 Maske 2 Lira yani 2 Ekmek Parası
Poşete para + maskeye para + işe git yol para :olucem:
Ben boyunluğu takarım artık

Son düzenleme:
Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
İnsanla evden çıkmadan ellerini yıkayıp maske takarlarsa bu çok şeyi çözer
Ama maskeleri tek seferlik kullanın diyorlar sağlık açısından. 1 Maske 2 Lira yani 2 Ekmek Parası
Poşete para + maskeye para + işe git yol para :olucem:
Ben boyunluğu takarım artık
2 Lira mi çok ucuzmuş bizim burada 5 Liradan aşağı yok

Az önce bir istatistiki hesaplama yaptım;

İlk defa 1 Fransız Cumhuriyeti vatandaşı 70 gün önce NCovid-19 tespit edildi.
Fransa Cumhuriyetinde bugüne değin 6507 kişi NCovid-19 nedeniyle yaşamını yitirmiş.

İlk defa 1 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 24 gün önce NCovid-19 tespit edildi. 19 Mayıs tarihinde ülkemizin 70. günü olacak.
Göreceğiz....

Son düzenleme:
Az önce bir istatistiki hesaplama yaptım;

İlk defa 1 Fransız Cumhuriyeti vatandaşı 70 gün önce NCovid-19 hastalığına yakalandı.
Fransa Cumhuriyetinde bugüne değin 6507 kişi NCovid-19 nedeniyle yaşamını yitirmiş.

İlk defa 1 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 24 gün önce NCovid-19 hastalığına yakalandı. 19 Mayıs tarihinde ülkemizin 70. günü olacak.
Göreceğiz....
Hastalığına yakalandı değil, yanlış.

Tespit edildi.

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Daha çok dikkat edilmesi gereken zamanda halk tarafından iyice sıradanlaştı . Dün sosyal medyada ''beni daha ne kadar evde tutabilecekler'' gibi saçma sapan konuşan insanlar vardı..

20 yaş ve altı için çalışanlar sgk belgesi ile dolaşacakmış yollarda seyahat etmeleri için. Sigortasız çalıştıran konfeksiyonlar, fabrikalar, ticaret merkezleri, organize sanayi bölgeleri zor durumda tabi işçileri de maalesef.
Bu hastalık aynı zamanda iş hayatındaki sistemin çalışmayan çarklarını tespit edebilme imkanı sağlıyor.
Böyle bir durumda cezayı kime keserler yolda çevrilen işçiye mi yoksa işyeri sahibine mi :detective:

Server
Assos
Takımı
Besiktas
20 yaş ve altı için çalışanlar sgk belgesi ile dolaşacakmış yollarda seyahat etmeleri için. Sigortasız çalıştıran konfeksiyonlar, fabrikalar, ticaret merkezleri, organize sanayi bölgeleri zor durumda tabi işçileri de maalesef.
Bu hastalık aynı zamanda iş hayatındaki sistemin çalışmayan çarklarını tespit edebilme imkanı sağlıyor.
Böyle bir durumda cezayı kime keserler yolda çevrilen işçiye mi yoksa işyeri sahibine mi :detective:
Yaparlar sigortalarını, bu mevzu bitince de 15 gün geriye dönük sigortaları durdururlar oldu bitti gitti.

Takımı
Galatasaray
Yeni açıklamalara göre;
-Para ile maske satışı yasaklandı.
-Atatürk Havalimanına ve Sancaktepe’ye biner kişilik hastane yapılacak.

Yukarı Alt