Arkdaşlar yeri deil biliyorum ama bilge bişe oldu mavi ekran alıorum hep sadece guvenlimodda ve 2 bitde çalışıo herşey nokta olarak gozukuo kareli defter gibi
sizce ne olmuştur bilgisayara

bende alıyordum o hatayı ama sana şunu söyliyim mavi ekran hatasının o kadar çok nedeni var ki microsoft bile daha çözemedi ama format at pc ne geçer geçmezse eğer bios pilin bitmiştir yeni pil al anakartına tak tabi bunda olduğunu pek sanmıyorum formatla pc ni düzelmesse pm at ya da konuya mesaj yaz yardımcı olmaya çalışırım

hakaan41 demiş ki:
bende alıyordum o hatayı ama sana şunu söyliyim mavi ekran hatasının o kadar çok nedeni var ki microsoft bile daha çözemedi ama format at pc ne geçer geçmezse eğer bios pilin bitmiştir yeni pil al anakartına tak tabi bunda olduğunu pek sanmıyorum formatla pc ni düzelmesse pm at ya da konuya mesaj yaz yardımcı olmaya çalışırım
format atalı 1 ay bile olmadı vistadadan xp yede dondurdum ana kadart zaten 1yılık bile deil bilgisayar yeni

Advance

Kasayı aç parçaları sök temizle tekrar tak bakalım ne olacak :P

Advance demiş ki:
Kasayı aç parçaları sök temizle tekrar tak bakalım ne olacak :P
dikkat et rami elleme yoksa pc daha beter olur :mrgreen: bilgisayar yeni alalı 1 yıl olmamış ve sen format çakıyorsun bro naptın ya hem 1 yıllıksa pek bi fark etmez içini temizlemen belki son format atan kişi yanlış bişi yapmış olmasın driver lerini kontrol etsene bi hiç eksik var mı :thumbsup:

B7B

rank8
benim eski pc bir kere sepya mavi ekran olmuştu ekran kartı mı ne yanmış süresi bitmiş gibi bir şey demişlerdi onun gibi olabilir bu da

Takımı
Galatasaray
benim laptop aynı sorunla karşılaştı 3ay serviste kaldı. Mavi ekranın sebebi bir sürü şey olabilir aslında bir prof. dikkatli şekilde okursa mavi ekranda nedeni yazar ama mavi ekran sorunları hakkında tek kesinlik bir donanım yüzünden olduğu. Bazıları formatla geçecek kadar basit değildir örnek benim laptop işte ama masaüstünde de aynı sorunla karşılaşmaya başladım şu sıralar hoş bilgisayarı kullanmayacak kadar değil anlamaya çalışıyorum bu silkroad için bir programdan oluyor gibi gelmeye başladı bana.

bios update programı var anakartında yazması lazım bios unun sürümü filan anakartın sitesine girip bios update programını indir ve yeni versiyonunu kur
ps: bu güncelleme bios ayarlarını değiştircek yanlış birşey yaparsan eğer bilgisayarın daha beter bi hal alır

Ekran çözünürlüğünü kontrol edemiyor; renk kalitesi 2, 4, 8 bit gibi düşük değerlerde kalıyorsa ekran kartı driverından kaynaklanıyor olabilir. İnternetten indirip kurduklarımız bazen tam uyum sağlayamıyor. Elinde mevcut ise yanında verdikleri CD'den yükleme yapmanı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Mavi ekran gelenellikle ya format ister yada bi parçadan olayı ister. İStersen bi ram'leri çıkar o slotu temizle ekran kartını dikkatli aşagıda çubuk olacak onla beraber çıkart slotları temizle olmadı format dene.

Yukarı Alt