1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Constantinople Canavar Hikayeleri


 1. RanstaMonsta

  RanstaMonsta globalmod

  Kayıt:
  26 Ocak 2016
  Mesajlar:
  551
  Beğenilen Mesajlar:
  90
  Ödül Puanları:
  28
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Edirne
  [​IMG]

  [​IMG]
  Domoboy, genellikle Slav şehirleri yakınlarında ortaya çıkan ruhları anlatır. Bazıları Cennetten tepelere ve ormanlara düşüp Cenneti lanetlerken, diğerleri de insan yerleşimlerinin yakınlarına düşüp insanlarla iyi geçinmeyi öğrenip ve onları korudular. Bunların arasında Movialar bulunur ve vahşi bir ruh oalrak şehirlerin yakınlarında görülebilir. Aslında, bunlar insanlara zarar verecek kadar kötü değildirler ama Doğu Avrupa’daki karışıklıklar onları etkilemektedir ve kötü olmaktadırlar.

  [​IMG]
  Movia’nın kocası Movoi benzer mizaca sahiptir ve diğerinden biraz daha saldırgandır.

  [​IMG]
  Imp veya Impet, çoğu zaman bir elf veya peri olarak adlandırılan haylaz yaratık anlamına gelir. Haylazlıkları nedeniyle sık sık insanlara zorluk çıkarırlar. Birçok imp arasında Graesp otlarla yaşar; önceleri sakin ve sessizdi. Doğu Avrupa’da yıllar boyu süren savaşların otları mahvetmesi üzerine çılgına dönmüş, Graesp insanlara saldırmaya başlamış ve insanlar için oldukça tehlikeli bir tehdit haline gelmiştir.

  [​IMG]
  Imp veya Impet, çoğu zaman bir elf veya peri olarak adlandırılan haylaz yaratık anlamına gelir. Haylazlıkları nedeniyle sık sık insanlara zorluk çıkarırlar. Birçok imp arasında Edenp otlarla yaşar; önceleri sakin ve sessizdi. Doğu Avrupa’da yıllar boyu süren savaşların otları mahvetmesi üzerine çılgına dönmüş, Edenp insanlara saldırmaya başlamış ve insanlar için oldukça tehlikeli bir tehdit haline gelmiştir.

  [​IMG]
  Baroi Wolf ormanlarda tek başına yavru halde dolaşırken bulunan bir kurttur ve Barbaroi kabilesi tarafından yetiştirilmiştir, onları ebeveynleri olarak kabul eder ve bağlıdır. Barbaroi kabilesi ile Doğu Roma İmparatorluğu arasındaki savaşta Barbaroi kumandasında Doğu Roma İmparatorluğu insanlarına acımasızca saldırmıştır, ama şimdi vahşi tabiatını kaybetmiş evcil bir hayvandır.

  [​IMG]
  Barus Wolf, Barbaroi kabilesi tarafından canlı yakalanan ve eğitilen bir kurttur. O kadar vahşidir ki Barbaroi bile onu kontrol etmekte zorlanır. Vahşi bir tabiatla doğarlar; savaşırken kontrollerini yitirerek çok vahşileşir ve saldırıları sırasında kayaları bile un ufak edebilirler.

  [​IMG]
  Logos Baroi, Barbaroi kabilesinin üyeleridir ve savaşlara efsanevi ayı Hagiajoe Dov idaresi altında giderler. Bunlar bir zamanlar ormana avlanmaya giden, gökyüzüne doğru dua eden ve savaşırken düşmanın vuruş oranını düşürmek için rüzgâr gücüyle yüklü arbaletler kullanan avcılar ve Şamanlardır.

  [​IMG]
  Bir zamanlar Kuzey Avrupa'da barış içinde yaşayan küçük bir ırk olan Barbaroi kabilesi savaşlarla karıştırılarak yok olmanın eşiğine getirilmiş. Bu krizden, daha sonraları komşu bölgeleri ele geçirmek için onları savaşmaya zorlayan efsanevi ayı sayesinde kurtulabilmişler. Bir zamanlar çiftçilik yapan erkekler baltaları ve kalkanları alıp düşmanlara karşı savaşmaktadırlar. Bunlardan Bartis savunmaya yoğunlaşmıştır, kurtları kontrol etmekte ve gemilerine ve evlerinin tarlalara dikkat etmektedir.

  [​IMG]

  Logos Baroi gibi Misos Baroi de bir zamanlar Barbaroi kabilesinde avcı ve şamandı ancak Hagiajoe Dov tarafından savaşlara zorlandılar. Ateş gücüyle yüklü arbaletlerle saldırarak düşmana ağır bir darbe vurabilirler.

  [​IMG]

  Bir zamanlar tarlalarda çalışan ancak savaşmaya zorlanan kişilere Barpolle adı verilir. Çiftçilik aletleri yerine baltalar ve kalkanlarla donatılmışlardır, ön saflarda düşmanı acımasızca yakıp yıkarlar. Bartis'ten farklı olarak dikkatlidirler çünkü tam olarak Hagiajoe Dov tarafından yönetilmemektedirler, gerçek doğasını yitiren Barpolle kimseye merhamet göstermez.

  [​IMG]
  Dow Genetos, efsanevi ayı Hagiajoe Dov'dan türemiştir ve Avrupalı şövalyelere karşı savaşmak üzere yaratılmıştır. Yakın dövüş teneklerinden daha çok zeka pekiştirmeye odaklanılarak yaratılmışdır, şövalyelerle dövüşte üstünlük sağlamak için sihir kullanırlar. Dow Genetos, düşmanlarını kaosa sürüklemek için rüzgar sihrini kullanır.

  [​IMG]
  Yunan mitolojisinde Kiklopesler tek gözlü, yamyam, koyun yetiştiren ve denizin ortasındaki bir adada yaşayan dev kabile olarak anlatılırlar. Aynı zamanda Kiklopesler büyük kale duvarları inşa etme konusunda uzmanlaşmış iyi birer duvar işçisi olarak da bilinirler. Miken kalesi duvarlarını yaptıklarını söyleyen efsane vardır. Mitolojik dünya ile insan dünyası arasındaki kapı açıldıktan sonra insan dünyasına gelip, insanları taciz ettiler.

  [​IMG]
  Hagiajoe Dow tarafından Avrupalı şövalyelerle savaşmak için zeka pekiştirme odaklı olarak yaratılmışlardır, Dow Genema’nın birincil rolü sihir kullanarak savaşları idare etmektir, ateşin gücü sihrini kullanarak düşmanlarına karşı şiddetli taarruzlar düzenlerler.

  [​IMG]
  Brontes gök gürültüsü anlamına gelir ve Toprak Tanrıçası Gaia’nın oğullarından biridir. Gaia'nın üç oğlunun muhteşem yetenekleri vardı, Tanrılara çok sayıda silah verdiler ve fayda sağladılar ancak yeteneklerini kıskanan tanrılar tarafından öldürüldüler. Ruhları mitolojik dünyada kalan Brontes, insan dünyası ile mitolojik dünya arasındaki kapı açıldıktan sonra insan dünyasına geldiler ve insan dünyasına karşı savaşmaktadırlar.

  [​IMG]
  Ladon, Ekhidna ve Typhon'un oğullarıdır, insan dillerini anlar ve asla uyumaz. Hesperides bahçesindeki altın elmaları korurken, Herakles tarafından çalınmaları üzerine Ladon hayatını kaybetmiştir. Ladon, ölümünden sonra göğe yükseltilmiş ve bir takımyıldızı olmuştur. Herakles’e karşı beslediği intikam duygularını hiçbir zaman unutmamıştır, insan dünyası ile mitolojik dünya arasındaki kapı açıldıktan sonra insan dünyasına gelmiştir ve insanları taciz etmektedir. Diğer Ladonlara göre nispeten daha zayıftır.

  [​IMG]
  Polipemos, Kiklopeslerin lideridir ve dev kabile içinde en güçlü yeteneklere sahip olan kişidir. Kahine aldırmadan Odysseus tarafından kör edilmiştir, Polipemos Troya savaşı dönüşünde Odysseus ve arkadaşlarını bir mağarada sıkıştırıp yiyebileceğinden çok emindi. Odysseus, kendisini sarhoş ettikten sonra sivri bir sopayı gözlerine saplamış ve kör bırakarak kaçmıştır.

  [​IMG]
  Altın elmaları gözetlerken Herakles tarafından öldürülen Ladonlar arasında Herakles’e karşı en şiddetli kini besleyenin adı Simos Ladon’dur.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Nemea's Lion, her türlü yakın dövüş silahına karşı dayanıklı bir deriye sahiptir, Selene tarafından emzirilmiş, daha sonra da Nemea vadisinde Herakles tarafından öldürülmüştür. Nemea's Lion insanlardan intikam alma peşindedir, insan dünyasıyla mitolojik dünya arasındaki kapı açıldıktan sonra insan dünyasına gelip, insanları taciz etmektedir.

  [​IMG]
  Yunan mitolojisindeki deniz canavarları olan Seiren çoğunlukla kahramanlara görünürler ve iyi birer şarkıcı olarak bilinirler. Seirenes, Siren'den daha kötü şarkıcı olup onlara yardımcı olurlar. Mitolojik dünyayla insan dünyası arasındaki kapı açıldıktan sonra insan dünyasına geldiler ve Seiren'in insanlara saldırmalarına yardımcı oldular.

  [​IMG]
  Selene’s Lion, Nemea's Lion'dan daha güçlü ve daha kalın deriye sahiptir. Mitolojik dünyayla insan dünyası arasındaki kapı açıldıktan sonra insanları taciz ederek insan dünyasına geldiler.

  [​IMG]
  Yunan mitolojisindeki deniz canavarları olan Seiren çoğunlukla kahramanların maceralarında ortaya çıkarlar ve iyi birer şarkıcı olarak bilinirler. Akdeniz'deki bir adada yaşarlar; oradan geçen denizcileri öldürüp yemek için baştan çıkarırlar. İnsan dünyasına, mitolojik dünyayla insan dünyası arasındaki kapı açıldıktan sonra geldiler, daha önce yaptıkları gibi güzel şarkıları ve performanslarıyla geçen gemileri batırmaya çalıştılar, hatta adadaki insanlara saldırdılar.

  [​IMG]
  Orthos ve Hades’in yönettiği Cehennemi koruyan Cerberus, Ekhidna ve Typhon’dan doğmadır, canlıların içeri girmesine ve ölülerin çıkmasına engel olur. Argonaut’lara katılan Orpheus, zehirli bir yılan tarafından öldürülen karısı Eurydice’ı kurtarmak için Cehenneme girince, Cerberus’u uyutmak için lir çalar ve geçitten geçer. Herakles, 12 görevinin sonuncusunu tamamlamak için Cerberos'u canlı yakalar ve yerin altına getirir.

  www.joymax.com' dan alıntıdır. Bu tarz şeyler hoşuma gittiği için paylaşıyorum.

  [​IMG]