Colman: Özel bir oyuncu olacağım
Bordo-mavililerin yeni transferi Gustavo Colman, Trabzonspor gibi büyük bir takımda güzel işler yaparak, özel bir oyuncu olacağını söyledi.
Trabzonspor'un Belçika'nın Germinal Beeschot takımından transfer ettiği Arjantinli futbolcu Colman, transfer teklifi aldığında Trabzonspor'u araştırdığını ve Türkiye'nin dört büyük kulübünden biri olduğunu öğrendiğini belirterek, ''Bu özelliği olmasaydı Trabzonspor'a gelmeyi düşünmezdim'' dedi.
Bordo-mavili kulübün yoğun isteğinin kendisini etkilediğini dile getiren Colman, ''Kulüp başkanımızdan teknik direktörümüze kadar herkes bana farklı olduğumu hissettirdi. Bu değere karşılık vereceğim'' diye konuştu.
Colman, farklı oyuncuların bunu büyük takımlarda gösterecekleri performansla ortaya koyacaklarını ifade ederek, ''Trabzonspor gibi büyük bir takımda maestro gibi güzel işler yaparak özel bir oyuncu olacağım. Trabzonspor'un benden beklentileri olduğu gibi, ben de kendi hedeflerim doğrultusunda burayı bir fırsat olarak görüyorum. Sahadaki özelliklerimle daha da büyüyerek, Avrupa'ya tekrar büyük bir yıldız olarak dönmek istiyorum. Trabzonspor Avrupa'da olsaydı güzel olurdu. Ancak gelecek sezondan sonra hak ettiği yeri alacak ve Avrupa arenasında başarıyla boy gösterecektir'' diye konuştu.

''DÜDÜK ÇALINCA KALİTEMİ HERKES GÖRECEK''

Kendisini tarif etmesinin anlamsız olacağını, düdük çaldığında kalitesini herkesin göreceğine inandığını belirten Colman, ''Trabzonspor'da kaldığım sürece iz bırakacak işler yapmak istiyorum'' dedi.
Colman, Arjantinde futbolun bir tutku olduğunu, Trabzon'da da futbolun bir tutku olduğunu yaşayarak gördüğün ifade eden Colman, ''İmza günü şehirde dolaştım. Beni tanıyanlar fotoğraf çektirdi, imza aldı. Bu benim için bambaşka bir şey. Herkes beni görünce 'şampiyon, şampiyon'' diyordu. Öğrendim ki Trabzonspor 24 yıldır şampiyon olamıyormuş. İnsanlardaki özlem artık son aşamada. Bu sezon şampiyonluk için Trabzonspor'a elimden gelen katkıya yapacağım'' şeklinde konuştu.

''SAVAŞAN BİR KİMLİĞE SAHİBİM''

Colman, futbolun artık çok hızlı oynandığını dile getirerek, ''Durarak, yerinde figürler yaparak oynama dönemi bitti. Artık yıldızlar bile sahada en fazla mücadeleyi veren oyuncular oluyor. Savaşan bir kimliğe sahibim. Defansa yardım ettiğim gibi hücumda da takımım adına çoğu zaman ek güç olurum. Az gol atmış olabilirim, ama katkı yaptığım gol sayısı çok fazladır. Bu benim için daha önemli'' dedi.
Trabzonspor'un Avrupa'da bir çok başarısı bulunduğunu öğrendiğini belirten Colman, ''Son dönemlerde bir düşüş var, ama büyük takımlar her zaman böyle fırtınalar atlatır. Trabzonspor da atlatacaktır, buna inanıyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yukarı Alt