- Resim Silinmiş.
>> Cochineal; Kanarya adalarında ve Meksikada yaşayan bir böcektir. Doğal ortamında çoğaldığı gibi kültürel olarak da yetiştirilmektedir..
- Resim Silinmiş. - Resim Silinmiş.
>> Kaktüs bitkisine kene gibi yapışarak hayatını sürdürür..
>> Bu böcekler ve larvaları Meksikalı köylüler tarafından toplanır..
- Resim Silinmiş. - Resim Silinmiş.
>> Pazarlama aşamasındaki cochineal, Cochineal kurutulmuş hali..
- Resim Silinmiş. - Resim Silinmiş. - Resim Silinmiş.
>> Köylüler kendi ihtiyaçları için Azteklerden kalma klasik yöntemlerle böceğin özütünden dünyanın en güzel renklerinden biri olan “carmine”i üretirler, Aztekler ve latinler böcekten elde edilen bu boyayı ip boyamada kullanırlar..
>> Aslında bu böceğe ve renge yabancı sayılmayız.Pek aşinayız...Susadıkça aç bir cola...İster coca cola ister cola turka..

Önce Hindistan yüksek mahkemesi coca-colanın sağlığa zaralı olduğu gerekçesi ile yasaklanması yönünde bir adım attı. Arkasından Letonyada ilköğretim okullarında coca cola ve pepsi yasaklandı. Geçenlerde Ukrayna’da bazı okullarda ve ingilterede bir okulda yasaklandı. Yakın zamanda İstanbul gösteri sanatları merkezi’nde yasaklandı..

Tevrat ve Talmut’ta geçtiği gibi domuz ve böcekler ile onlardan elde edilen gıdalar yahudiler için de haramdır..

> > > Cola içerken aklıma geldi sizlerle paylaşım dedim :mrgreen: :mrgreen:
:twisted:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Wicked

Game Designer
bende diyorum tadı neden bukadar lezzettli :mrgreen:

cocacola forever ?!!!!!!. ?!!!!!!. ?!!!!!!. ?!!!!!!. ?!!!!!!. ?!!!!!!.

kaynatıyolar baksanıza mikroplarından arınıyo bişicik olmaz
:mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
cola da ne olsa gider kokainde var diyorlar cafeinde fare kanı da alayı olsun 3 lt.si 1 ytl olsunda :twisted: :mrgreen:

allahım ya ne ırencsınız bocek sonucta belkı wc ettıgınızın ustunde yurudu. bılmıosunuzkı oralarda wc yok mıllet calılıklara sıçıo:D :lol:

Kim bunları nereden yada neresinde uyduruyor anlamıyorum. :?!!
Tamam coca-cola nın formülünü ve içinde ne olduğunu kimse bilmiyor.
Sağlığa zararlı da olabilir.
Çok adi bir Şirkettir orasıda ayrı.
Ama ona rengini veren meyan köküdür. :wink1:

zeki_ce demiş ki:
Kim bunları nereden yada neresinde uyduruyor anlamıyorum. :?!!
Tamam coca-cola nın formülünü ve içinde ne olduğunu kimse bilmiyor.
Sağlığa zararlı da olabilir.
Çok adi bir Şirkettir orasıda ayrı.
Ama ona rengini veren meyan köküdür. :wink1:
Sen öyle diyosan bi problem yok dostum :mrgreen:

DrAgOnBoW demiş ki:
saol bide fare kanı falan var diorlar onlar ne iş :D
Yok daha neler artık nedir bu cola düşmanlığı ya anlamış değilim. Şuana kadar birinin cola içip öldüğünü gördükmü hayır ozaman devam :twisted:

fare kanı diyosunuz.. Bildiğim kadarıyla fareler colanın içinde bulunan bir maddeyi seviyomuş ve ona geliyomuş ve bir araştıma yapıslar colanın içinde fare atığı görünmüş ama sadece bir kolada... Onun için böyle bir Kanıya varıyolar...

iCe_diVe

Bilgiliyim
NoNameIII demiş ki:
DrAgOnBoW demiş ki:
Yok daha neler artık nedir bu cola düşmanlığı ya anlamış değilim. Şuana kadar birinin cola içip öldüğünü gördükmü hayır ozaman devam :twisted:
KoLanın yapımında kuLLanıLan meyan kökünün, tarLadan topLanırken o böLgede yaşayan fareLerde ayıkLanmadan fabrikada pressLeniyor...

XeSetrA demiş ki:
NoNameIII demiş ki:
DrAgOnBoW demiş ki:
KoLanın yapımında kuLLanıLan meyan kökünün, tarLadan topLanırken o böLgede yaşayan fareLerde ayıkLanmadan fabrikada pressLeniyor...
Fare'lerin ne kadar çok mikrop taşıdığınıda bilirsin ozaman cola içenler telef olurdu ama şuana kadar öyle bi haber duymadık dimi hem çok kesin konuşuosunuz fareler ayıklanmadan pressleniyomuş falan gidip gördünüz heralde

Yukarı Alt