evet size çok kolay 2 soru soracağım

fatih sultan mehmet nerde doğmuştur?
a)fatih semti
b)beşiktaş semti
c)topkapı sarayı
d)yılıdz sarayı

bu çok kolay
1453 te istanbul kim fethetmiştir?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bir kere şıklar tamamen yanlış , fatih sultan mehmed doğmadan önce istanbul bizansın elindeydi. Padişahın oğlunun bizans imparatorluğunda işi ne ?

Edirne'de doğdu , 1453 yılında fatih sultan mehmed'in önderliğindei osmanlı ordusu tarafından işgal edildi.

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Kemalist demiş ki:
Bir kere şıklar tamamen yanlış , fatih sultan mehmed doğmadan önce istanbul bizansın elindeydi. Padişahın oğlunun bizans imparatorluğunda işi ne ?

Edirne'de doğdu , 1453 yılında fatih sultan mehmed'in önderliğindei osmanlı ordusu tarafından işgal edildi.
Şıklardan Birini Seçmemiz Gerekiyor Sanırsam :roll:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Şıklardan gidersek , yani ben bir yerde yanılıyorsam ;

a ile b hakkında fikrim yok . Lakin c ile d olamaz .

Topkapı sarayının yapımını zaten fatih sultan mehmed başlattı , yıldız sarayıysa fatih sultan'dan kaç yüz yıl sonra yapıldı diye biliyorum.

Absence

1. soruyu bilmiyorum ancak ikinci sorunun cevabı Sultan 2. Mehmet ' tir (Fatih ismi İstanbul 2 u fethettikten sonra verilmiştir doğal olarak Fethettiğinde adı Sultan 2. Mehmet idi )
ps: Oks de fln cıkarsa Sultan 2. Mehmet işaretleyin Diye tembihlemişti hocamız :mrgreen:

Spiral demiş ki:
Cevap 1 : Fatih Sultan Mehmed 29 Mart 1432'de Edirne'de doğdu.
Cevap 2 : Fatih Sultan Mehmed

*lol*
doğru cevaplar geldi spiral 1. cevabın doğru zaten bu sorular yanıltmaca sorularıydı ama ikinci cevabın yanlış fatih istanbulu fetih etmeden önceki adı 2.mehmet tir unada kotakot doğtu cevap verdi

Yukarı Alt