1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Çok gizli belgeler hacklendi!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Güney Kore'nin askeri planları ele geçirildi!

  İran'dan sonra Kuzey Kore de nükleer silahlarla değil, siber saldırıyla vurdu! İşte detaylar...

  Güney Kore daha önce de pek çok siber saldırı atlatmıştı. Genellikle hükümetin internet sitelerine zarar veren, ama gizli belgelere erişemeyen bu saldırılardan sonra kritik bir gelişme yaşandı. En son siber saldırıda çok gizli belgeler ele geçirildi!

  Güney Kore yetkilileri yaptıkları açıklamada Amerika Birleşik Devletleri ile Güney Kore arasında hazırlanan gizli savunma planlarının hacklenip ele geçirildiğinden şüphelenildiğini açıkladı. Bu saldırıları Kuzey Kore'nin gerçekleştirmiş olabileceğinden şüpheleniliyor.

  Geçtiğimiz ay bir Güney Koreli subayın, erişimin kısıtlandığı intranet bağlantısından, askeri bilgisayara geçtiği sırada çıkartmayı unuttuğu bir USB cihazın, bu hack'e kapıyı açtığından şüpheleniliyor.

  İşte planlar!

  Bahsi geçen belgelerde Seul ve Washington'un, Kore yarımadasındaki bir savaş durumuna önlem olarak hazırladıkları savunma planlarının yer aldığı söyleniyor. 11 Sayfalık OPLAN 5027, askeri yetkililere brifing vermekte kullanılıyordu.

  Kuzey Kore'nin, Güney Kore'yi işgali ya da önleyici bir saldırı düzenlemesi ihtimaline karşı hazırlanan planlar kritik öneme sahip. Bazı kaynaklar, bu belgede topyekun savaş durumunda kullanılması planlanan 700.000 Amerikan askeri hakkındaki detayları içerdiğini belirtiyor. Ayrıca bu listede, Kuzey Kore'de vurulacak hedeflerin de bir listesinin yer aldığı söyleniyor.

  Güney Koreli bir askeri yetkili bu konuda "Ülkemizi ziyaret eden askeri liderlere savaş planlarını açıklayan 11 sayfalık PowerPoint sunumu hacklenmiştir ama acil durum planının tamamı değil" dedi.

  Olaya yakın kaynaklar, bilgisayardaki güvenlik sistemlerinin harici bellek cihazı takıldığına dair uyarı verdiğini ancak subay uyarı mesajlarına aldırmadan, düzenlemelere uymadan hareket ettiği için bu bilgilerin hacklenebildiğini belirtiyor.